0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

کاهش قیمت ورق فولادی صادراتی کشورهای مستقل اتحادیه ای

قیمت ورق گرم و ورق سرد کشورهای مستقل اتحادیه ای طی هفته گذشته کاهش یافته است. به گفته منابع خبری علت این امر کاهش قیمت مواد خام اولیه در بازار جهانی و نیز تضعیف بازار فولاد داخلی کشور چین می باشد. طی چهار هفته گذشته، قیمت ورق گرم و ورق سرد کشورهای مستقل اتحادیه ای حدودا به میزان 55-40 دلار به ازای هر تن افزایش یافته است. این افزایش قیمت تحت تاثیر افزایش قیمت ورق فولادی در بازار صادراتی کشور چین بوده است.

این در حالی است که قیمت ورق گرم صادراتی کشور چین طی هفته گذشته تقریبا ثابت بوده است چراکه افت بازار داخلی این کشور، برروی قیمت محصولات صادراتی نیز تاثیرگذار بوده است. هم چنین قیمت زغال سنگ و سنگ آهن نیز که عناصر اصلی تولید محصولات فولادی می باشند طی هفته گذشته با تغییراتی مواجه شده است. در حال حاضر تاجران این محصولات راجع به بازار صادراتی محصولات فولاد تخت نظرات متفاوتی دارند. برخی از تاجران معتقدند که بازار صادراتی این کشورها در حال حاضر در بالاترین سطح خود قرار گرفته است و قیمت ها طی هفته های آتی افت خواهد کرد. زمستان در حال فرارسیدن می باشد و تاجران ورق گرم موقعیت های زیادی را برای فروش خواهند داشت.

بنابراین به نظر می رسد که کارخانجات تولید ورق گرم در ماه اکتبر قیمت های پیشنهادی خود را مجددا کاهش خواهند داد چراکه نگران سفارشات جدید خود می باشند. برخی از تاجران نیز نگاه مثبت تری به بازار ورق فولادی این کشورها دارند. از نظر آن ها امکان دارد که اصلاحات اندکی در قیمت ورق گرم صورت گیرد اما انتظار می رود که بازار این محصولات ثبات بیشتری یابد چراکه نشانه های افزایش قیمت در حال حاضر در بازار مشاهده می گردد که یکی از این نشانه ها کاهش موجودی در بازار چین می باشد که به موجب آن پیش بینی می شود قیمت ورق فولادی صادراتی کشورهای مستقل اتحادیه ای نیز طی هفته های آتی افزایش یابد. با این حال اکثر تاجران در حال حاضر نمی دادند که بایستی چه اقدامی را در پیش گیرند و نسبت به آینده این بازار در تردید می باشند.

قیمت ورق گالوانیزه

 • نوسانات قیمت ورق گرم کشورهای مستقل اتحادیه ای

قیمت ورق گرم صادراتی کشورهای مستقل اتحادیه ای به میزان 610-585 دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت 610-600 دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته گذشته به میزان 15 دلار به ازای هر تن کاهش یافته است. اخبار رسیده حاکی از آن است که معامله ورق گرم صادر شده از کشور روسیه به ترکیه به قیمت 605-600 دلار به ازای هر تن بوده است که بسته به هزینه حمل کالا این مبلغ متفاوت می باشد.

قیمت ورق گرم پیشنهادی کشور روسیه حدودا به میزان 615-610 دلار به ازای هر تن طی نخستین روزهای هفته گذشته گزارش شده است  در حالی که طی روزهای پایانی این قیمت تا میزان 630 دلار به ازای هر تن افزایش یافته است. این در حالی است که پیشنهادات قیمت ورق گرم در مناقصات کشور ترکیه به میزان 600-590 دلار به ازای هر تن بوده است. هم چنین قیمت ورق گرم پیشنهادی صادراتی روسیه به خاورمیانه و شمال آفریقا، به میزان 630-625 دلار به ازای هر تن بوده است. کارخانه MMK واقع در برزیل نیز قیمت ورق گرم پیشنهادی صادراتی خود به غرب آفریقا را به میزان 630 دلار به ازای هر تن اعلام کرده است. به گفته منابع خبری قیمت قابل اجرا در این مناطق به میزان 600 دلار به ازای هر تن گزارش شده است که نسبت به قیمت پیشنهادی روسیه بسیار کم تر می باشد.

هم چنین اوکراین نیز قیمت ورق گرم پیشنهادی خود برای صادرات به غرب آفریقا را به میزان 585 دلار به ازای هر تن اعلام کرده است اگرچه طی چند هفته اخیر هنوز معامله ای مابین این کشورها منعقد نگردیده است. به طور کلی قیمت های پیشنهادی کشور اوکراین معمولا نسبت به قیمت های پیشنهادی کشور روسیه پایین تر می باشد.

 • نوسانات قیمت ورق سرد کشورهای مستقل اتحادیه ای

قیمت ورق سرد صادراتی کشورهای مستقل اتحادیه ای به میزان 640-610 دلار به ازای هر تن گزارش شده است که نسبت به قیمت 640-630 دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته قبل از آن به میزان 20 دلار به ازای هر تن کاهش یافته است. کارخانه MMK نیز هنوز قیمت ورق سرد پیشنهادی خود را اعلام نکرده است هرچند به گفته منابع خبری طی هفته گذشته این کارخانه قیمت ورق گرم صادراتی خود را به منطقه منا به میزان 650-640 دلار به ازای هر تن اعلام کرده است. هم چنین طی هفته گذشته تعدادی معامله نیز مابین کشور اوکراین و غرب آفریقا برای ورق سرد صادراتی به این مناطق به قیمت 620-610 دلار به ازای هر تن منعقد گردیده است.

افت قیمت ورق فولادی صادراتی کشور چین به دنبال کاهش قیمت ها در بازار داخلی

قیمت ورق فولادی صادراتی کشور چین طی هفته گذشته به عقب بازگشته است که علت این امر تضعیف بازار داخلی این کشور می باشد. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق فولادی این منطقه به میزان 555-550 دلار به ازای هر تن گزارش شده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته قبل از آن به میزان 10-5 دلار به ازای هر تن کاهش یافته است.

به گفته منابع بازار کارخانجات تولید فولاد کشور چین طی هفته گذشته با کاهش قیمت ورق فولادی موافقت کرده اند که علت این امر نگرانی های ناشی از افت قیمت ها در بازار داخلی این کشور می باشد. به گفته منابع خبری محموله ای از ورق فولادی طی هفته گذشته به کره جنوبی به قیمت 555 دلار به ازای هر تن صادر شده است. قیمت ورق فولادی به ضخامت 20 میلی متر در بازار داخلی کشور چین به میزان 4080-4050 یوان (620-615 دلار) به ازای هر تن گزارش شده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته گذشته به میزان 70-60 یوان به ازای هر تن کاهش یافته است.

پس از دو هفته متوالی کاهش قیمت در بازار داخلی این کشور، یکی از بزرگترین کارخانجات تولید فولاد این کشور قیمت ورق فولادی خود را به میزان 550 دلار به ازای هر تن اعلام کرد که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان 5 دلار به ازای هر تن کاهش یافته است.

 

خبرهای مرتبط:

نوسان قیمت ورق بازار خارجی

گزارش هفتگی مقاطع ایران هفته بیست و سوم

افزایش قیمت ورق فولادی کشورهای مستقل اتحادیه ای

 

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0