0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

فولاد سازهاي اروپايي به دنبال راهي براي افزايش قيمت ورق گالوانيزه

به دليل افزايش قيمت ورق سیاه و رشد قيمت روي در بازار؛ فولاد سازهاي اروپايي به دنبال يافتن راهي براي افزايش حاشيه سود و قیمت ورق گالوانیزه هستند.

در ارزيابي هفتگي پلتس قیمت ورق گالوانیزه در بازار داخلي اروپا به 670 يورو معادل 830.64 دلار بر تن رسيد. فولاد سازها به دنبال رسيدن با قيمت 700 يورو و حاشيه سود مطلوب سال2017 هستند.

بيشتر فولاد سازها قیمت ورق گالوانيزه را در چارچوب يك قيمت پايه با مشتريان مذاكره مي كنند و سپس  يك ليست هزينه هاي اضافي براي مشخصات فني مختلف به فروش مي رسانند. در اين شرايط فولاد سازها تلاش مي كنند هزينه هاي اضافي را با قيمتهاي جديد فلز روي در بازار هماهنگ كنند.

همانگونه كه قبلا گزارش شد شركت مارچگاليا كه ليست هزينه هاي اضافي خود را در ماه نوامبر تغيير داده است ،دوباره قصد دارد هزينه هاي اضافي را بازنگري كند.

سیاست جدید تعیین قیمت ورق گالوانیزه

يكي از فولاد سازهاي اروپايي مي گويد ما به دنبال راهي براي اين موضوع هستيم و از مشتريان در مورد روشي كه ديگر توليد كننده ها انجام داده اند استعلام مي كنيم. ايشان معتقد است براي پوشش روي 140 گرم بر متر مربع 20 يورو و براي پوشش 275 گرم بر متر مربع 40 يورو هزينه اضافي نياز است.

شركت آرسلورمیتال قبلا اعلام كرده بود كه قصد دارد سياست تعیین قيمت ورق گالوانيزه را از سيستم قيمت پايه و هزينه اضافي به سمت تعيين قيمت نهايي تغيير دهد. اما به دليل متنوع بودن مشخصات فني محصولات گالوانيزه موضوع كمي پيچيده خواهد بود.

بيشتر فولاد سازها در تلاشند قيمت هاي پايه را تا 700 يورو افزايش دهند. به دليل تقاضاي قوي و تعرفه هاي ضد دامپينگ بر قیمت ورق گالوانيزه چين اين اقدام چندان نتيجه بخش نخواهد بود.

فولاد سازهاي اروپايي از سه ماهه چهارم سال گذشته تاكنون در تلاش براي افزايش قيمت ورق گالوانيزه هستند. به نقل از يكي از مراكز خدماتي قيمت ورق سیاه در حال افزايش است كه باعث فشار بيشتر بر هزينه توليد ورق گالوانيزه خواهد شد.

ورق سیاه اصفهان

ثبات قیمت ورق گالوانیزه کشور ترکیه به دنبال ثبات میزان تقاضا

قیمت ورق گالوانیزه در بازار داخلی کشور ترکیه طی هفته جاری ثابت باقی مانده است. به گفته منابع خبری علت این امر ثبات میزان تقاضا در بازار داخلی و صادراتی این کشور بوده است. علت کاهش میزان تقاضا و کاهش میزان فعالیت خرید در بازار این کشور انتظار خریداران برای افت بیشتر قیمت ورق فولادی عنوان شده است.

نوسانات قیمت ورق گالوانیزه بازار داخلی

در شمال ترکیه قیمت ورق گالوانیزه در بازار داخلی به میزان 800-795 دلار به ازای هر تن گزارش شده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت باقی مانده است. هم چنین تعدادی از تولیدکنندگان این محصول در جنوب ترکیه نیز قیمت ورق گالوانیزه تولیدی خود را به میزان 810-795 دلار به ازای هر تن اعلام کرده اند که این قیمت نیز نسبت به قیمت اعلام شده قبلی تقریبا ثاتب بوده است.

ارزیابی هفتگی متال بولتن از قیمت این محصول در بازار داخلی ترکیه به میزان 800-795 دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت باقی مانده است. در شمال کشور، قیمت ورق گالوانیزه رنگی به میزان 865 دلار به ازای هر تن گزارش شده است. تولیدکنندگان ورق فولادی در جنوب ترکیه همین محصول را به قیمت 880-865 دلار به ازای هر تن گزارش کرده اند. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق گالوانیزه رنگی به میزان 870-865 دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت باقی مانده است.

بازار صادراتی ورق گالوانیزه

تولیدکنندگان ورق فولادی در ترکیه قیمت این محصول را در بازار صادراتی به میزان 800-790 دلار به ازای هر تن اعلام کرده اند. با این حال بازار صادراتی این محصول هم چنان آرام می باشد و فعالیت خرید در این بازار روند نزولی را در پیش گرفته است. هم چنین قیمت پیشنهادی خریداران در مناقصات برای خرید ورق گالوانیزه نیز به میزان 780-770 دلار به ازای هر تن بوده است.

بنابراین مشاهده می شود که قیمت پیشنهادی خریداران نسبت به قیمت های تولیدکنندگان بسیار کم تر بوده و همین امر سبب کاهش میزان تقاضا و کاهش فعالیت خرید در بازار ورق فولادی این کشور شده است. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق گالوانیزه صادراتی ترکیه به میزان 790-780 دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت 795-790 دلار به ازای هر تن قبلی کاهش یافته است.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0