4/5
1رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

اختلالات در تولید محصولات فولاد بلند اتحادیه اروپا

طبق اخبار منتشر شده از آژانس گزارش قیمت متال بولتن در تاریخ 7 ماه ژوئیه، خطرات و مشکلات تولید محصولات فولاد بلند اروپا، میزان عرضه در بازار این محصولات را تحت فشار قرار داده است و این امر موجب شده است که تولیدکنندگان محصولات فولاد بلند اروپا بیشتر در صدد افزایش قیمت های بلندپروازانه برآیند.

یکی از تولیدکنندگان عمده فولاد اروپا در مصاحبه ای با آژانس گزارش قیمت متال بولتن در روز دوشنبه مورخ 7ماه ژوئیه بیان کرده است که قیمت محصولات فولادی خود را 34 دلار به ازای هر تن افزایش دهد ولی اخبار رسیده حاکی از آن است که این تولیدکننده در حال حاضر قصد دارد قیمت محصولات خود را 45 دلار به ازای هر تن افزایش دهد.

به گفته یکی از تولیدکنندگان : ” میزان سفارشات ما طی هفت روز گذشته به شدت افزایش یافته است.

علاوه بر بهبود تقاضا در برخی منابع کمبود عرضه نیز مشاهده می شود. ” فشار در عرضه محصولات زمانی رخ می دهد که قیمت محصولات فولاد بلند به علت افزایش قیمت قراضه آهنی افزایش یابد.

اگرچه ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولت از قیمت محصولات فولاد بلند تولید داخلی شمال و جنوب اروپا طی هفته گذشته بدون تغییر باقی مانده است، اما قیمت میلگرد تولید داخلی لهستان شروع به افزایش کرده است.

ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت میلگرد تولید داخلی شمال اروپا به میزان 517-512 دلار به ازای هر تن تا تاریخ 5 ماه ژوئیه ثابت باقی مانده است.

با این حال اخبار رسیده حاکی از آن است که تولیدکنندگان محصولات فولاد بلند کارخانجات تصمیم دارند که قیمت ها را به میزان 34 دلار به ازای هر تن دیگر نیز افزایش دهند.

هم چنین ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت میلگرد به ضخامت 12 میلی متر تولید داخلی لهستان به میزان 19-13 دلار به ازای هر تن افزایش یافته است و در واقع قیمت میلگرد تولید داخلی لهستان به قیمت 513-496 دلار به ازای هر تن تا روز جمعه رسیده است.

قیمت اعلام شده برای این محصول طی هفته گذشته به میزان 494-483 دلار به ازای هر تن بوده است که طی این هفته شاهد افزایش قیمت بوده ایم.

به گفته یکی از منابع خبری یکی از دلایل محدود شدن عرضه محصولات فولاد بلند در بازار اروپا طی این هفته این بوده است که کارخانه عمده تولید فولاد انگلستان طی این هفته تولید در یکی از دو کوره بلند خود را متوقف ساخته است.

این کارخانه واقع در انگلستان به دلیل توقف کوره بلند خود به جهت مشکل فنی پیش آمده، میزان تولید محصولات فولاد بلند خود را کاهش داده است که به دنبال آن میزان عرضه محصولات فولاد بلند در اروپا نیز کاهش یافته است.

اما مدیر عاملان این کارخانه انتظار دارند که این مشکل تا ماه اوت برطرف گردد.

سخنگوی این کارخانه در مصاحبه ای با آژانس گزارش قیمت متال بولتن در روز پنج شنبه بیان کرده است که تمامی اقدامات لازم جهت تعمیرات و نگه داری این کوره بلند انجام خواهد گرفت تا آسیبی به سفارشات مشتریان وارد نگردد.

هم چنین به گفته منابع خبری یکی دیگر از منابع تاثیرگذار بر کاهش عرضه محصولات فولاد بلند اروپا طی این هفته اقدامات صنعتی صورت گرفته در اسپانیا بوده است.

به گفته روزنامه های اسپانیایی، کارگران فولاد متعلق به اتحادیه تجارت اسپانیا در کارخانه عمده تولید محصولات فولاد بلند اسپانیا،  در ناحیه شمال غربی گالیسیا روز سه شنبه به دلیل نارضایتی با یک توافقنامه جمعی توسط کارفرمایانشان، به مدت 48 ساعت اعتصاب کردند.

به گفته منابع خبری این کارخانه، این اعتصابات زمانی رخ داد که کارخانه تولید بالایی نداشته است و دستگاه ها متوقف شده بودند، به همین دلیل خسارت بالایی وارد نشده است.

اما دیگر منابع خبری، این خبر را تکذیب کرده اند. به گفته منابع خبری اعتصابات در بخش فولاد رخ داده است و  این بخش در حالت تعمیرات بوده است و هیچ تولیدی در آن بخش تحت تاثیر اعتصابات قرار نگرفته است.

بنابراین همه چیز به طور معمول ادامه پیدا می کند و ضربه ای به تولیدات کارخانه وارد نشده است.

هم چنین طبق اخبار منتشر شده در روزنامه های اسپانیا پیش بینی می شود که طی هفته های آینده در این کارخانه اعتصابات بیشتری نیز رخ دهد.

علت این پیش بینی ها اقدامات صنعتی در پیش رو در این کارخانه در تاریخ های 13، 20 و 27 ماه ژوئیه می باشد.

اخبار رسیده حاکی از آن است که انتظار می رود بازار میلگرد در جنوب اروپا با تقاضای بالا در بازار الجزایر در ماه ژوئیه مواجه شود.

الجزایر بزرگترین بازار خریدار میلگرد جنوب اروپا می باشد. کمپانی های تجارتی در الجزایر امیدوارند که در ماه آتی مجوز واردات میلگرد از این کشور را دریافت کنند.

طبق منابع خبری بعضی از شرکت های دولتی در الجزایر قبلا مجوز دریافت کرده اند، در حالی که انتظار می رود که شرکت های خصوصی در ماه ژوئیه برای دریافت مجوز به توافق برسند.

افزایش قیمت میلگرد لهستان به دنبال افزایش قیمت قراضه

طبق اخبار منتشر شده از آژانس گزارش قیمت متال بولتن در تاریخ 7 ماه ژوئیه، تولیدکنندگان میلگرد لهستان قیمت میلگرد تولید داخلی خود را به علت افزایش قیمت قراضه بازار جهانی و افزایش تقاضا، افزایش داده اند.

ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت میلگرد ضخامت 12 میلی متر تولید داخلی لهستان به میزان 513-496 دلار به ازای هر تن رسیده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته گذشته (494-483 دلار به ازای هر تن ) افزایش یافته است.

هم چنین کارخانجات تولید میلگرد لهستان قیمت مموله های سفارشی خود در ماه اوت را 515-505 دلار به ازای هر تن اعلام کرده اند که هزینه حمل کالا برای این محموله ها 8-3 دلار به ازای هر تن محاسبه شده است.

به گفته منابع بازار علت افزایش قیمت میلگرد، افزایش در قیمت قراضه آهنی می باشد.

هم چنین شاخص روزانه متال بولتن از قراضه فولادی صادر شده به ترکیه 06/8 درصد تا اواسط ماه ژوئن افزایش یافته است.

کارخانجات لهستان مبلغ بیشتری را به ازای خرید قراضه پرداخت کرده و به همین علت قیمت میلگرد تولید داخلی خود را افزایش داده است.

4/5
1رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0