0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

 توسعه مقررات گمرکی مکزیک برای خرید تیرآهن وارداتی از اوکراین، روسیه و رومانی

براساس یک قطعنامه که در روزنامه رسمی این کشور در روز چهارشنبه ۷ نوامبر منتشر شده است، دبیرخانه اقتصادی مکزیک مقررات معوقه را برای خرید تیرآهن وارداتی از رومانی ، اوکراین و روسیه تمدید کرده است. عوارض ۶۷٫۶٪ برای تیرآهن رومانی، ۳۶٫۸٪ برای محصولات  روسیه، و  ۶۰٫۱٪ برای مواد اوکراینی به مدت پنج سال از تاریخ ۲۲ سپتامبر ۲۰۱۵ تمدید شد. مقررات ۶۰٫۱٪ و ۳۶٫۸٪ نیز به ترتیب برای واردات تیرآهن از اوکراین و روسیه اعمال می شود.

محصولات تحت این مقررات شامل خرید تیرآهن مختلف تا ضخامت  ۴٫۵ اینچ (۱۱۵ میلیمتر)،می باشند که تحت کد های تعرفه ۷۲۰۸۵۱۰۱، ۷۲۰۸۵۱۰۲، ۷۲۰۸۵۱۰۳، ۷۲۰۸۵۲۰۱، ۷۲۲۵۴۰۰۱ و ۷۲۲۵۴۰۰۲ طبقه بندی می شوند. یک بررسی برای تجدید این تعرفه در ماه سپتامبر ۲۰۱۵ ،پس از درخواست بزرگترین سازنده تیرآهن مکزیک، شروع شد. تجزیه و تحلیل ها نشان داده است که ” حذف مقررات معافیت در خرید تیرآهن وارداتی از رومانی، روسیه و اوکراین، به شیوه های تجاری ناعادلانه فرصت می دهد . عوارض گمرکی برای خرید تیرآهن وارداتی از سه کشور ، قبل از آنکه طی یک تصمیم در سال ۲۰۱۲ منتشر شود، ابتدا در سال ۲۰۰۵ تنظیم شد.

لغو واردات تیرآهن آمریکا به خاطر مقررات بازار آهن آلات

منابع مالی این هفته اعلام کردند که به نظر می رسد واردات  محموله تیرآهن ماه جولای در ایالات متحده آمریکا، در ماه آگوست کاهش پیدا کرده باشد، اگرچه واردات شمش و ورق رول گرم این روند را از بین می برد. طبق آمار روز سه شنبه ۶ سپتامبر از اداره اجرایی و تطبیق اداره بازرگانی ایالات متحده، آمریكا در ماه گذشته در حدود ۲٫۷۵ میلیون تن تیرآهن وارد کرده است.

این میزان نسبت به ماه جولای گذشته که  ۲٫۹۶ میلیون تن بوده است،تا ۷٫۳۰ درصد کاهش داشته است.  زمانی که نگرانی ها در مورد واردات بالا بود – و ۱٫۱۰٪  از ۲٫۷۸ میلیون تن در آگوست ۲۰۱۵ کاهش یافت. این کاهش به دلیل افزایش خرید تیرآهن وارداتی به ایالات متحده ،با بیش از ۹۰۰۰۰ تن در ماه  است- که یک پرونده تجاری مقررات مربوط به مواد کره جنوبی ،و همچنین عوارض بالایی که علیه Posco تعیین شده است،شامل این مورد هستند.

به گزارش اداره بازرگانی ایالات متحده، خرید تیرآهن صادراتی کره جنوبی به ایالات متحده آمریکا در ماه آگوست به ۴۹٫۵۷۵ تن کاهش یافت، یعنی به کمتر ازنصف ۱۱۹٫۳۳۹ تن که از کره جنوبی در ماه جولای دریافت شده بود و به میزان ۳۶٫۷۰ درصد کمتر از ۷۸٫۲۸۹ تن واردات در ماه  آگوست ۲۰۱۵ بود. از سال ۲۰۱۴، کره جنوبی بزرگترین تامین کننده تیرآهن خارجی در ایالات متحده بوده است، اما اگر روند فعلی رو به زوال ادامه یابد، کانادا به زودی این موقعیت را به دست خواهد آورد.

خرید تیرآهن اصفهان

نوسانات خرید تیرآهن طی ماه های گذشته

خرید تیرآهن وارداتی ایالات متحده نیز در پی درخواست های تجارت موفق است. منابع می گویند که این روند در سه ماهه چهارم و تا سال بعد ادامه خواهد یافت، منابع همچنان می گویند، کشور هایی مانند ویتنام – که در هیچ یک از سه پرونده تجارت بزرگ ، نامی از آنها برده نشده – حداقل تا حدی که توسط داده های وزارت بازرگانی ایالات متحده نشان می دهد، عوارض بالایی در بازار ایالات متحده باید پرداخت کنند.

برای مثال، در مقابل جبهه خرید تیرآهن ویتنام از ژانویه تا ژوئیه ۲۰۱۶ ،  ۱۹۶٫۲۳۸ تن محموله به ایالات متحده صادر کرده است، که حدود ۲۵ فولد از ۷٫۸۹۹ تن در همان دوره سال ۲۰۱۵ افزایش داشته است. چنین دستاوردهای عظیمی به این معنی است که در نیمه اول سال، ویتنام بزرگترین صادرکننده خارجی قیمت تیرآهن به ایالات متحده است ، در حالی که ، این مقام در سال ۲۰۱۵ به چین تعلق داشت. چین، که همچنان با عوارض گمرکی بالا مواجه شده، در حال حاضر نقش کمی در بازار تیرآهن ایالات متحده دارد.

واردات شمش، ورق طویل برشی و تختال نیز با کاهش قیمت ماهانه در ماه جولای مواجه گردید، هرچند که خرید تیرآهن ،در مقایسه با ماه جولای افزایش دو رقمی داشتند. اداره بازرگانی ایالات متحده گفت، واردات خرید تیرآهن به طور قابل ملاحظه ای با افزایش واردات از اوکراین، روسیه و بلاروس افزایش یافته است. به عنوان مثال، بلاروس، در ماه آگوست، ۱۳٫۷۲۲ تن تیرآهن را به ایالات متحده فرستاد،که بیش از دو برابر هر محموله دیده شده در سال گذشته است. واردات آن با افزایش ۶۶٫۷۰ درصدی به ۱۹٫۵۹۲  رسید ،تاجائی که افزایش صادرات چین تقریبا دو برابر شده و به ۶۵۰۹ تن رسیده است. یک نسخه از این مقاله برای اولین بار توسط متال بولتن منتشر شده است.

مقررات واردات ایالات متحده برای خرید تیرآهن شرکت Posco کره جنوبی

وزارت بازرگانی ایالات متحده مجددا عوارض تعرفه ای برای خرید تیرآهن  را برای شرکت Posco کره جنوبی افزایش داده است. در مقابل تیرآهن، شمش سازان کره جنوبی در حال حاضر با اصلاحیه نهایی مقررات ۵۸٫۶۸٪  مواجه هستند که از تعیین اولیه ۵۷٫۰۴٪ بالاتر است. و در عرضه آن ، این شرکت باید با بازپرداخت عوارض نهایی حساب شده از ۵۹٫۷۲٪ اصلاح شود، که از ۵۸٫۳۵۸ قبلی ، افزایش داشته است.

سخنگوی وزارت بازرگانی ایالات متحده در روز سه شنبه ۶ نوامبر به متال بولتن  گفت:” بعد از اینکه اداره متوجه شد برنامه های یارانه ای خاصی را در طی محاسبات اولیه برای وظایف مالی نهایی شرکت Posco نادیده گرفته است، عوارض گمرکی برای این شرکت  افزایش یافت.”  این اشتباه درست پس از اعلام ادعای  Posco ، مشخص شد که در حقیقت اشتباهی صورت گرفته است.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری