0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

واردات ورق سیاه برزیل در ماه سپتامبر به میزان ۲۷٪ کاهش یافت

طبق ارقام وزارت تجارت خارجی کشور MDIC، واردات ورق سیاه در ماه سپتامبر سال گذشته به میزان ۲۶٫۶۲ درصد کاهش سالیانه یافته است. واردات ۶۴٫۶۳۱ تن در ماه گذشته تعیین شده که در مقایسه با دوره مشابه سال ۲۰۱۵، ۸۸٫۰۷۵ تن  بوده است. چین با ۳۳٫۹۹۵ تن در ماه سپتامبر، بزرگترین صادر کننده ورق سیاه به برزیل می باشد که در مقایسه با سال گذشته ، ۶۶٫۲۸۰ تن بود. در همین حال، برزیل در همان دوره ۱۳۴۳۲ تن ورق سیاه را از روسیه وارد کرد. در سپتامبر ۲۰۱۵، روسیه هیچ حجمی از ورق سیاه را به برزیل نفروخت. از ژانویه تا سپتامبر ورق سیاه برزیل به ۳۹۰٫۲۹۲ تن رسید که ۱٫۲۳ میلیون تن در دوره مشابه سال ۲۰۱۵ پایین آمده است.

سائو پائولو- برزیل مهلت تحقیقات ورق سیاه چین را گسترش می دهد

دبیرخانه تجارت خارجی برزیل، Secex، مهلت تصمیم گیری خود در زمینه تحقیقات ضد انحصاری پیرامون واردات ورق سیاه مسطح از چین را افزایش داده است. طبق یک قطعنامه که روز دوشنبه ۱۰ اکتبر در روزنامه رسمی کشور منتشر شده است، این تحقیق مهلت تعیین شده خود را برای هشت ماه از تاریخ ۲۱ اکتبر افزایش خواهد داد. این تحقیق در دسامبر ۲۰۱۵ به دنبال درخواست گردآو ،تولید کننده ورق محلی با پشتیبانی شرکت تابعه آرکلور میتال برزیل انجام گرفت. این مورد به واردات ورق سیاه  دسته بندی شده تحت کد تعرفه ای ۷۲۲۸۳۰۰۰ می پردازد.

قیمت ورق چین اصفهان

قیمت ورق های سیاه شرکت فنگ هسین  بیش از ضایعات، قیمت ورق سیاه پس از چندین  کاهش

شرکت ورق فنگ هسین تایوان پس از چندین کاهش برای هر دو محصول خود در ماه گذشته، قیمت های خرید ورق داخلی خود را کاهش داده ولی قیمت فروش ورق سیاه  آن تغییر نیافته است. یک مقام رسمی در روز چهارشنبه ۱۱ اکتبر به منابع خبری گفت که این تصمیم در یک “هفته کوتاه” در جزیره شرقی آسیا اتخاذ شد که مصادف با ۱۰ اکتبر روز جشن ملی این کشور است.

شرکت های چینی پس از تعطیلات هفته گذشته خود در بازار، این هفته به بازار بازگشته اند.یکی ازمقامات گفت: “ما همچنان اطلاعات مربوط به بازار چین و قیمت های ورق سیاه بین المللی را جمع آوری می کنیم و تصمیم گرفتیم قیمت های خود را تغییر ندهیم”. فنگ هسین از ۵۰۰۰-۵۶۰۰ دلار (۱۵۸-۱۷۷ دلار) به ازای هر تن برای کالاهای اصلی ورق سیاه  معادل HMS، ریز ورق سیاه و مواد P & S پرداخت کرده است که به دو ورق سازی در تیاچینگ، مرکز تایوان تحویل داده شده است. قیمت فروش ورق سیاه آنها برای کاربران نهایی در NT $ 12،۸۰۰ ( ۴۰۵ دلار) در هر تن بر مبنای کارهای سابق  بوده است. هفته گذشته، فنگ هسین چهارمین بار طی پنج هفته قیمت کالاهای داخلی ورق سیاه خود را کاهش داد. از ابتدای ماه سپتامبر، این شرکت قیمت های ورق سیاه  خود را با NT $ 1،۰۰۰  (۳۲دلار) برای هر تن کاهش داده است، در حالی که قیمت فروش ورق سیاه در مجموع در حدود ۷۰۰ NT $ (22 دلار) به ازای هر تن ، طی مدت مشابه ،کاهش یافته است. قیمت واردات برای ورق سیاه کانتینری HMS1 & 2 (80:20) در تایوان در هفته گذشته به میزان ۵ تا ۸ دلار در هر تن کاهش پیدا کرده است، و ارزیابی مرکزآهن  به ۱۸۵ تا ۱۹۰ دلار در هر تن cfr برآورد گردیده است.

قیمت صادرات چین برای ورق سیاه پس از تعطیلات افزایش می یابد

قیمت ورق سیاه صادرات چین پس از تعطیلات هفته روز ملی چین، به دلیل افزایش تقاضا، با هزینه های تولیدی بالاتر و حمایت بیشتر، افزایش یافته است. قیمت صادرات برای محموله ماه نوامبر از ورق سیاه با کیفیت بالا در روز چهارشنبه ۱۲ اکتبر به مبلغ ۳۴۵ تا ۳۵۰ دلار در هر تن فوب رسید که از دو هفته پیش تا ۵ دلار افزایش یافته است. یک معامله گر مستقردر تانگشان که یک محموله کوچک از آهن SAE1006 / 1008  را به یک خریدار در جنوب شرقی آسیا فروخته است گفت: “قیمت معامله گران در بازار داخلی در روز سه شنبه افزایش یافت.” او افزود: “از آنجایی که چین برای یک هفته از بازار دور بوده است، خریداران مجبور شدند سفارشات جدیدی را ارائه دهند.” یک معامله گر مستقردر ژیجیانگ به دلیل دیگری برای افزایش قیمت اشاره کرد. وی گفت: “ورق سازان قیمت های سابق خود را به دلیل هزینه های بالای تولید افزایش داده اند. تامین کنندگان او نمی خواستند از او دستور العمل بگیرند، مگر اینکه او ۵ دلار برای هر تن بیشتراز آنچه که قبلا برای مواد پرداخت کرده بود، پرداخت کند. یک خریدار مستقر در تایوان این افزایش قیمت را تایید کرد. قیمت ها در این منطقه تقریبا ۳۵۵ دلار در هر تن cfr بود که معادل با ۳۴۸ دلار به ازای هر تن فوب بنادر شمال چین می باشد.

 قیمت محموله های نوامبر برای ورق سیاه ۱۶-۳۲ میلیمتری محصولات کرومیوم اضافه شده  در روز چهارشنبه به ۳۴۵ تا ۳۵۰ دلار در هر تن فوب بر حسب وزن واقعی برآورد گردید که ۱۰ دلار هر تن  نسبت به دو هفته پیش افزایش داشته است. این معامله گر در تانگشان اشاره کرد که هزینه های تولید برای ورق سیاه حدود ۲۳۵۰ یوان (۳۵۰ دلار) در هر تن است.

تولید کننده ورق سیاه آمریکای شمالی ، گروداو کارخانه تولید کننده ورق دنور را تعطیل کرد

این شرکت در هفته جاری گفت: با توجه به شرایط ضعیف بازار، گرودآو، کارخانه ورق سیاه شمال امریکا تأسیسات ورق سازی خود را در دنور تعطیل کرده است. سخنگوی گرودآو، روز دوشنبه ۱۰ اکتبر به نشریه “AMM” از مجله متال بولتن گفت:” تأسیسات  ساخت و ساز ورق سیاه با کمتر از ۵۷ نفرکارگر، از جمله ۴۱ کارگر آهن کار می کرد. “تصمیم شرکت برای خاموش کردن کارخانه ورق  بر اساس تجزیه و تحلیل بازار منطقه و ظرفیت تولید با تسهیلات،صورت پذیرفت “. این شرکت پروژه های موجود در این منطقه را تکمیل و در سال آینده از بازار دنور خارج خواهد شد. این سخنگو اظهار داشت : “این تصمیم مشکل بود، اما در محیط فوق العاده رقابتی ناشی از ظرفیت جهانی ورق، چنین تصمیم هایی ضروری است.” او افزود: “این حرکت موقعیت شرکت را در ساحل غربی ایالات متحده بهینه سازی می کند و می تواند بر بازار های سودآور تمرکز کند.” بر اساس گفته های یک سازنده ورق در غرب ، حتی با بسته شدن، گرودآو حضور عظیمی  در منطقه غرب دارد. او گفت: “این شرکت هنوز هم یک بازیکن بزرگ است که همیشه حضور دارد، حتی با بسته شدن دنور. “اما من فکر می کنم آنها احتمالا شروع به نگاه کردن به مناطقی می کنند که سود آور نیستند.” یک منبع تولید کننده افزود :” در مناطق نزدیکی، مانند ساحل شمال غرب اقیانوس آرام، که برای سازندگان مستقل ورق سیاه ، به دلیل تسلط بر کارخانه های تولیدی خودی ، با دوام خواهد بود. به غیر از تسهیلات دنور، تامپا، گرآدو شرکت ساخت ورق  در آمریکای شمالی مستقر در فلوریدا، ده مکان پایین دست در منطقه غرب ایالات متحده را اداره می کند. با این حال، در سراسر شمال امریکا، گرودآو در مجموع ۶۶ سایت پایین دست را شامل می شود، از جمله تأسیسات ورق سیاه ، سایت های گوی خرد کننده  و مراکز فنی.

 

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری