0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

افزایش قیمت ورق فولادی صادراتی کشور چین

قیمت ورق گرم صادراتی کشور چین طی هفته گذشته به علت افزایش قیمت ها در بازار داخلی این کشور افزایش یافته است. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق گرم کشور چین به میزان ۵۷۰-۵۵۵ دلار به ازای هر تن تا تاریخ ۵ ماه سپتامبر بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته گذشته به میزان ۱۰-۵ دلار به ازای هر تن افزایش یافته است. به گفته یکی از تاجران واقع در چین معامله ای به ظرفیت ۵۰۰۰ تن ورق گرم با کشور وینتام به قیمت ۵۵۵ دلار به ازای هر تن طی هفته گذشته انجام گرفته است.

هم چنین یکی از کارخانجات واقع در شمال چین نیز چندین هزار تن ورق گرم به قیمت ۵۶۰ دلار به ازای هر تن طی هفته گذشته به کشورهای اطراف فروخته است. هم چنین به گفته منابع خبری در همین زمان محموله ای به ظرفیت ۱۵۰۰ تن ورق گرم به قیمت ۵۶۰ دلار به ازای هر تن به کشور پاکستان به فروش رسیده است که هزینه حمل کالا در این معامله به میزان ۱۸-۱۶ دلار به ازای هر تن محاسبه شده است. با وجود افزایش قیمت های پیشنهادی از سوی کارخانجات تولید ورق گرم کشور چین، معاملات صورت گرفته هم چنان رونق قبل را دارا می باشد.

به گفته منابع خبری قیمت های لحظه ای ورق گرم در بازار داخلی کشور چین پس از افزایش شدید در روز جمعه هفته گذشته، تا روز دوشنبه هفته جاری افزایش بیشتری نیز یافته است. در روز سه شنبه، قیمت ورق گرم در منطقه شانگهای به میزان ۶۶۷-۶۶۳ دلار به ازای هر تن ثابت باقی مانده است که این قیمت هم چنان نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته گذشته به میزان ۲۱۰-۲۰۰ یوان به ازای هر تن بیشتر می باشد.

این افزایش قیمت برای ورق گرم تولید داخلی کشور چین، صادرکنندگان را وادار ساخت تا قیمت محصولات صادراتی خود را به میزان ۵۹۵-۵۹۰ دلار به ازای هر تن افزایش دهند. این در حالی است که قیمت ورق گرم صادراتی این کشور طی هفته گذشته به میزان ۵۷۰ دلار به ازای هر تن اعلام شده است. اکثر کارخانجات فولادسازی کشور چین ورق گرم صادراتی خود را قبل از افزایش قیمت در بازار داخلی این کشور به میزان ۵۶۰ دلار به ازای هر تن معامله کرده اند و پس از افزایش قیمت در بازار داخلی این کشور ناچار به افزایش قیمت محصولات صادراتی خود گشته اند. با این حال اکثر کارخانجات چینی در حال حاضر در نظر دارند ورق گرم صادراتی خود را به قیمت ۵۸۰ دلار به ازای هر تن معامله کنند.

قیمت ورق سیاه

از طرف دیگر نیز کارخانجات عمده کشور چین قیمت پیشنهادی خود را به میزان ۶۲۵-۶۲۰ دلار به ازای هر تن اعلام کرده اند. به گفته منابع خبری در حال حاضر بازار داخلی کشور چین بسیار داغ می باشد با این حال هم چنان خوش بینی نسبت به بهبود اوضاع داخلی بازار این کشور وجود دارد که علت این امر پیش بینی ها از قوانین سخت تولید منتشر شده در پی نوزدهمین کنگره ملی چین می باشد. کارخانجات در حال حاضر نباید کالایی را در این کشور صادر کنند اما آن ها به علت کاهش موجودی تحت فشار می باشند. هم چنین پیشنهادات خریداران خارج از کشور در مناقصات در حال افزایش بوده ولی پیشنهادات قیمت صادرکنندگان ورق گرم این کشور با سرعت بیشتری افزایش یافته و از این جهت تمایل خریداران به خرید کالاهای کشور چین کاهش یافته است.

هم چنین به گفته منابع خبری پس از اینکه تعطیلات در کشور پاکستان پایان یافت، قیمت ورق گرم صادراتی به میزان ۱۰ دلار به ازای هر تن افزایش خواهد یافت. با این حال در روز دوشنبه هفته جاری یکی از کارخانجات مطرح فولادسازی کشور چین معامله ای به ظرفیت ۱۰۰۰۰ تن ورق گرم به قیمت ۵۹۰ دلار به ازای هر تن انجام داده است که رقم بالایی می باشد. با این حال هرچند این معامله به قیمت بالایی انجام گرفته است ولی قیمت پیشنهادی در محدوده ارزیابی های متال بولتن بوده است.

به گفته برخی از فعالان بازار این معامله توسط یکی از تاجران چینی خریداری شده است و تاکنون هیچ یک از کشورهای اطراف به پرداخت قیمت های بالا تمایلی نشان نداده اند. با این حال سایر تاجران چینی نیز هم چون خریداران در کشورهای اطراف به علت افزایش قیمت ورق گرم تولید داخلی این کشور تمایلی به خرید نشان نداده اند.

افزایش قیمت ورق گرم وارداتی کشور ویتنام

اخیرا بحث بازرسی های زیست محیطی در کشور چین بر روی قیمت ورق گرم وارداتی ویتنام طی هفته گذشته تاثیرات زیادی را گذاشته است اما این موضوع سبب کاهش قیمت ها در بازار چین نشده است. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق گرم وارداتی به جنوب شرقی آسیا (که اکثرا بر مبنای قیمت معاملات صورت گرفته مابین چین و ویتنام بوده است) طی هفته گذشته به میزان ۵۷۰-۵۶۰ دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت ۵۸۳-۵۷۵ دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته گذشته کاهش یافته است.

به گفته منابع خبری محموله ای از ورق گرم به ظرفیت ۵۰۰۰ تن به قیمت ۵۶۵ دلار به ازای هر تن از کشور چین به ویتنام صادر شده است. در حال حاضر بازار ورق گرم بسیار آرام می باشد و مشتریان هر روز قیمت های پیشنهادی را بررسی کرده اما حاضر به پذیرفتن قیمت های بالا نمی باشند. خریداران منتظر قیمت های پیشنهادی پایین تر از سوی تاجران می باشند. قیمت ورق گرم وارداتی به کشور ویتنام از اوایل ماه می شروع به افزایش کرده که علت این امر افزایش قیمت مواد اولیه و نیز افزایش میزان تقاضا در بازار داخلی کشور چین بوده است.

برخلاف علائم موجود مبنی بر رکود بازار ورق گرم کشور ویتنام، قیمت ورق گرم کشور چین اواخر هفته جاری به دنبال آتش گرفتن یکی از کارخانجات کشور چین در جهت خلاف حرکت کرده است. قیمت پیشنهادی ورق گرم صادراتی از کشور چین به ویتنام نیز به میزان ۶۲۰-۵۹۰ دلار به ازای هر تن اعلام شده که نسبت به قیمت ۵۷۰ دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته گذشته افزایش یافته است. با این حال اخبار رسیده حاکی از آن است که کارخانجات کشور چین در نظر دارند تا پایان هفته جاری قیمت های خود را متعادل کنند چراکه میزان تقاضا از سوی کشورهای اطراف کاهش یافته است.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود
پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید
0
سوالات و نظرات کاربران
نمایش موافق ترین ها
  0
  سوالات و نظرات کاربران
  اختیاری
  اشتراک گذاری