0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود

بازار ورق فولادی ایالت متحده آمریکا

ثبات قیمت ورق فولادی آمریکا به دنبال ثبات تقاضا

طبق اخبار منتشر شده از آژانس گزارش قیمت متال بولتن در تاریخ 10 ماه ژوئیه، قیمت ورق فولادی تولید داخلی آمریکا برای سومین هفته متوالی ثابت باقی مانده است که علت این امر ثبات قیمت مواد خام اولیه و ثابت بودن تقاضای داخلی می باشد.

ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت ورق فولادی تولید داخلی آمریکا 720 دلار به ازای هر تن بوده است.

هم چنین به گفته منابع خبری زمان فرآوری این محصول در کارخانجات 4 تا 6 ماه محاسبه شده است.

به گفته منابع بازار این آمار نشان می دهد که میزان افزایش قیمت 30 دلار به ازای هر تن اعلام شده توسط کارخانجات تولید ورق فولادی طی ماه گذشته تا به حال افزایش چندانی نداشته است.

به گفته یکی از منابع خبری : ” کارخانجات تولید ورق فولادی تلاش کردند که قیمت ها را افزایش دهند اما اغلب موفق به این کار نشدند.

در نتیجه قیمت محصولات طی هفته جاری برابر قیمت اعلام شده در هفته گذشته بوده است. ” طبق آمار منتشر شده قیمت ورق فولادی تولید داخلی آمریکا تنها 5/0 دلار به ازای هر تن طی هفته های گذشته افزایش یافته است و افزایش قیمت بسیار ناچیز بوده است.

به گفته یکی از توزیع کنندگان ورق فولادی آمریکا در حال حاضر هیچ اقدام جدیدی مشاهده نشده است.

میزان واردات بیشتر از حد انتظار بوده است و نظرات زیادی راجع به تاخیر در اجرای قانون 232 شنیده می شود.

اخبار رسیده حاکی از آن است که آمریکا به میزان 72359 تن ورق فولادی در ماه ژوئن وارد کرده است که نسبت به 67195 تن ورق فولادی وارد شده در ماه می، 7/7 درصد افزایش یافته است. هم چنین طبق آمار وزارت بازرگانی تا کنون بیشترین سهم میزان واردات ورق فولادی 87740 تن در ماه سپتامبر سال 2016 بوده است.

هم چنین میزان واردات ورق فولادی آمریکا در ماه گذشته به میزان 8/19 درصد کم تر از ماه ژوئن سال 2016 گزارش شده است.

هم چنین به گفته منابع خبری این ارقام ممکن است طی ماه های آینده به علت تصمیمات جدید ترامپ در اجرای قانون 232، کاهش یابد.

با این حال سؤال های بسیاری در مورد دامنه و راه حل های بالقوه در مورد  سهمیه بندی ها، تعرفه ها و یا ترکیبی از هر دو در اجرای قانون 232 مطرح می باشد.

این امر معامله گران و مصرف کنندگان داخلی را در مورد معاملات داخلی با نگرانی هایی روبرو ساخته است.

به گفته یکی از تاجران ورق فولادی : ” امسال همه چیز معمولی بوده است اما ما نگران نیمه دوم سال می باشیم که آن هم طبیعی است.

تنها تفاوتی که سال 2017 با سال های قبلی داشته است توافقات بر سر اجرای قانون 232 بوده است. ” طبق گفته منابع خبری وزارت بازرگانی ایالات متحده که پیش تر اعلام کرده بود که گزارش اجرای قانون 232 خود را تا پایان ماه ژوئن به پایان خواهد رساند، هنوز گفته خود را عملی نکرده است و برای اعلام نتیجه نهایی مهلت گرفته است.

این موضوع که چه زمانی طول می کشد تا تجارت به نتیجه برسد، موضوع بحث مناظره در تاریخ 10 ماه ژوئیه می باشد.

به گفته یکی از منابع خبری در واشنگتن، طی هفته گذشته نشستی راجع به علل تاخیر در اجرای قانون 232 برگذار شده است. هم چنین بیان شده است که یک گزارش بالقوه جداگانه توسط وزارت دفاع ایالات متحده در مورد تاثیر واردات فولاد بر امنیت ملی می تواند تصمیم راجع به اجرای آن را به تاخیر اندازد. این که زمان این تصمیم گیری چه مدت به طول انجامد هم چنان نامشخص است.

افزایش قیمت واردات محصولات فولاد تخت آمریکا

طبق اخبار منتشر شده از آژانس گزارش قیمت متال بولتن در تاریخ 10 ماه ژوئیه، قیمت محصولات فولاد تخت وارداتی به جنوب آمریکا طی هفته گذشته افزایش یافته است که علت این امر افزایش قیمت های پیشنهادی از سوی کارخانجات چینی می باشد.

به دنبال روند افزایش قیمت محصولات فولادی کشور چین، قیمت های پیشنهادی محصولات تخت وارداتی از این کشور به آمریکا نیز افزایش یافته است.

ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت کویل نورد گرم شده وارداتی به کشور آمریکا 510-500 دلار به ازای هر تن تا تاریخ 7 ماه ژوئیه بوده است.

که این قیمت نسبت به قیمت 500-490 دلار به ازای هر تن که طی هفته پیش اعلام شد، افزایش یافته است.

در همین زمان قیمت ورق وارداتی از کشور چین به آمریکا نیز به مبلغ 495-490 دلار به ازای هر تن افزایش یافت در حالی که این قیمت طی هفته گذشته 490-485 دلار به ازای هر تن بوده است.

این در حالی است که قیمت کویل نورد سرد شده نیز از میزان 530-510 دلار به ازای هر تن به  میزان 550-530 دلار به ازای هر تن افزایش یافته است.

هم چنین قیمت کویل گالوانیزه نیز از قیمت 630-590 دلار به ازای هر تن به میزان 650-635 دلار به ازای هر تن افزایش یافته است.

به گفته منابع خبری قیمت محصولات گالوانیزه شده ممکن است افزایش بیشتری نیز داشته باشد.

به گفته یکی از منابع خبری پیشنهادات اخیر کویل گالوانیزه شده از کشور چین به جنوب آمریکا به میزان 650 دلار به ازای هر تن نیز رسیده است.

معامله گران گزارش دادند که واردات مواد فولادی تخت دیگر برای مشتریان، مخصوصا در برزیل، جذاب نیست و تمایلی به خرید این محصولات نشان نمی دهند.

به گفته یکی از تاجران در برزیل : ” در هفته گذشته به دلیل افزایش قیمت ها حتی یک تن از محصولات را نیز به فروش نرسانده ام. ” هم چنین برخی از شرکت کنندگان در بازار در حال انتظار برای کاهش قیمت ها هستند تا بازاریابی خود را از سر بگیرند.

تاجران عقیده دارند که قیمت ها تا پایان ماه کاهش خواهد یافت.

به گفته برخی منابع خبری اگر چه ایجاد برخی از اصلاحات انتظار می رود، معامله گران در مورد زمان بندی و میزان تنظیم قیمت محصولات فولاد تخت در آینده موافق نیستند.

آن ها باور دارند که قیمت ها سقوط خواهد کرد اما راجع به زمان دقیق آن نظری ندارند.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود
پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید
0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها

اشتراک گذاری

تماس 03135155000 03135156000 0