0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود

ثبات قیمت ورق فولادی اروپا

قیمت ورق فولادی تولید داخلی اروپا طی هفته گذشته طبق اخبار منتشر شده ازآژانس گزارش قیمت متال بولتن در تاریخ 5 ماه ژوئیه، ثابت بوده است افزایش عرضه شمش پیشنهادی از کشورهای مستقل اتحادیه ای می باشد. عرضه کنندگان شمش در کشورهای روسیه و اوکراین قیمت های پیشنهادی خود را به میزان 20-10 دلار به ازای هر تن طی هفته گذشته افزایش داده اند و قیمت این محصول را به میزان 410-400 دلار به ازای هر تن رسانده اند. به گفته منابع خبری دلیل این افزایش قیمت، افزایش قیمت آهن و قراضه آهنی و هم چنین روند صعودی افزایش قیمت در بازار جهانی برای محصولات فولادی تمام کاری شده بوده است. اگرچه افزایش قیمت در شمش تولیدی کشورهای مستقل اتحادیه ای هنوز توسط خریداران مورد قبول واقع نشده و معامله ای صورت نگرفته است، با این حال انتظار می رود که این افزایش قیمت توسط تاجران و خریداران در نهایت پذیرفته شود. در همین حال، اخبار رسیده حاکی از آن است که قیمت محصولات فولادی نیمه تمام از سوی برزیل بدون تغییر باقی مانده است.این قیمت 380 دلار به ازای هر تن اعلام شده است.

قیمت ورق فولادی تولیدی جنوب اروپا به میزان 568-556 دلار به ازای هر تن طی هفته گذشته تا تاریخ 5 ماه ژوئیه ثابت بوده است.این ارزیابی ها از نتیجه تعدادی از معاملات و قیمت های قابل اجرا منعکس می گردد.به گفته منابع خبری در اوایل این هفته، یکی از کارخانجات تولید ورق فولادی اروپا اعلام کرده است که ورق فولادی را به قیمت 545 دلار به ازای هر تن به فروش رسانده است.اما این قیمت شامل ارزیابی ها نمی گردد زیرا پس از افزایش قیمت اسلب در بازار، قیمت این کارخانه نیز افزایش یافته است.

به گفته یکی از تاجران ابتدا معاملات صورت گرفته در این کارخانه به میزان 545 دلار به ازای هر تن منعقد شد اما پس از مدتی فروشندگان به سرعت قیمت خود را به میزان 556 دلار به ازای هر تن رساندند.در همین زمان، پیشنهادات رسمی ورق فولادی در منطقه به میزان 579-568 دلار به ازای هر تن شنیده شده است.در نتیجه افزایش عرضه محصولات فولادی نیمه کاری شده، انتظار می رود که قیمت ورق فولادی جنوب اروپا نیز افزایش یابد.به گفته یکی از نمایندگان کارخانجات اروپا : ” انتظار می رود که قیمت ورق فولادی برای محموله های سفارش داده شده در ماه های ژوئیه و سپتامبر افزایش یابد زیرا قیمت اسلب نیز افزایش خواهد یافت. ” در شمال اروپا، ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت ورق فولادی تولید داخلی به میزان 636-625 دلار به ازای هر تن تا تاریخ 5 ماه ژوئیه بوده است.این قیمت طی هفته گذشته به میزان 642-625 دلار به ازای هر تن اعلام شده بود. ارزیابی ها منعکس کننده قیمت های قابل اجرا می باشد.با این حال انتظار می رود که تقاضا برای ورق فولادی در اروپا کاهش یابد که علت این امر کاهش بازار فصلی و تعمیرات برنامه ریزی شده کارخانجات جنوب اروپا برای ماه اوت می باشد.

ثبات قیمت ورق فولادی ضد زنگ اتحادیه اروپا

قیمت ورق فولادی ضد زنگ نورد سرد شده تولید داخلی شمال اروپا 1251-1205 دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به هفته گذشته ثابت باقی مانده است.طبق اخبار منتشر شده از آژانس گزارش قیمت متال بولتن در تاریخ 7 ماه ژوئیه، قیمت فولاد ضد زنگ اتحادیه اروپا طی این هفته ثابت باقی مانده است که علت این امر قرار گرفتن بازار داخلی در تعطیلات تابستانی می باشد. این در حالی است که طی هفته گذشته قیمت ورق فولادی ضد زنگ 304 نورد سرد شده این منطقه به میزان 45-23 دلار به ازای هر تن کاهش یافته بود. هم چنین اخبار رسیده حاکی از آن است که کارخانجات تولید ورق فولادی ضد زنگ اروپا و هم چنین تولیدکنندگان این محصول در نظر دارند بر روی کاهش میزان موجودی و ظرفیت ورق فولادی تمرکز کرده و قیمت ها را در ماه اوت کاهش بیشتری دهند.

به گفته یکی از توزیع کنندگان : ” اکنون سطح سهام پایینی داریم و بنابراین مجبور به خرید مواد می باشیم در غیر این صورت در ماه های سپتامبر و اکتبر با کمبود مواجه می شویم. ” به گفته یکی دیگر از توزیع کنندگان ورق فولادی اروپا : ” به نظر می رسد تمامی قیمت های پیشنهادی کارخانجات اروپا قابل قبول بوده و شرکت کنندگان بازار در حال مدیریت سطح سهام خود می باشند. “هم چنین اخبار رسیده حاکی از آن است که قیمت های پایینی به میزان 1092-1074 دلار به ازای هر تن برای ورق فولادی ضد زنگ نوع 304 در اروپا شنیده می شود.با این وجود فعالیت بازار در طی هفته به طور پیوسته کاهش یافته است که علت این امر پایان شلوغ در ماه ژوئن بوده است.ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت ورق فولادی ضد زنگ 316 تولید داخلی اروپا به میزان 1592-1535 دلار به ازای هر تن بوده است که در کشورهای مختلف اروپایی قراردادهایی با این قیمت برای فروش ورق فولادی منعقد شده است.این قیمت نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته گذشته به میزان 57-45 دلار به ازای هر تن کاهش یافته است.

هم چنین ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت ورق فولادی ضد زنگ 304 نورد سرد شده نیز به میزان 1103-1080 دلار به ازای هر تن اعلام شده است.هم چنین کارخانجات تولید ورق فولادی اروپا زمان فرآوری بیشتری را برای ماه های اکتبر و نوامبر پیش بینی کرده اند.اخبار رسیده حاکی از آن است که طی این هفته قیمت پیشنهادی نیکل در بازار بورس لندن 340 دلار به ازای هر تن کاهش یافته است و این قیمت طی این هفته به میزان 8995-8990 دلار به ازای هر تن تا تاریخ 7 ماه ژوئیه رسیده است.این در حالی است که قیمت پیشنهادی نیکل در بازار بورس لندن تا تاریخ 30 ماه ژوئن به میزان 9335-9330 دلار به ازای هر تن بوده است که این قیمت طی هفته جاری کاهش یافته است.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود
پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید
0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها

اشتراک گذاری

تماس 03135155000 03135156000 0