0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود

ثبات قیمت ورق فولادی آمریکا

قیمت ورق فولادی تولید داخلی آمریکا بدون تغییر باقی مانده است که علت این امر ثبات میزان تقاضا و قیمت مواد خام اولیه می باشد. به همین دلیل کارخانجات به دنبال افزایش قیمت ورق فولادی نمی باشند.ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت ورق فولادی تولید داخلی آمریکا به قیمت 720 دلار به ازای هر تن بدون تغییر باقی مانده است.

براساس آرشیو قیمت گذاری AMM قیمت ورق فولادی پیش از این در سه سال گذشته، در نیمه دوم سال، افت کرده است.این روند بعضی از خریداران را متقاعد کرده است که چرا قیمت ها در نیمه دوم سال جاری به شدت افزایش می یابد.هر سه تولید کننده عمده ورق فولادی کشور آمریکا، Nucor Corp، ArcelorMittal USA و SSAB Americas در اواسط ماه ژوئن افزایش قیمت ورق فولادی تولیدی خود را به میزان 30 دلار به ازای هر تن اعلام کرده اند.

به گفته یکی از منابع خبری : ” یکی از کارخانجات تولید ورق فولادی نمی توانست باور کند که کارخانجات تصمیم به افزایش قیمت ورق فولادی گرفته اند زیرا تقاضای بازار زیاد نمی باشد.” هم چنین به گفته منابع خبری این افزایش قیمت ممکن است توسط یکی از سه کارخانه بزرگ تولید ورق فولادی کشور که موفق به دریافت سفارش بزرگی برای تامین خط لوله گردد، استقبال شود.برخی از تولیدکنندگان فولاد به کارخانه SSAB اشاره دارند زیرا این کارخانه یک بار در تاریخ 19 ماه ژوئن و بار دیگر در تاریخ 21 ماه ژوئن زمان فرآوری محصولات خود را تغییر داده است.

هم چنین به گفته منابع خبری زمان فرآوری برای این کارخانجات 4 تا 6 هفته می باشد. به گفته یکی از فعالان بازار: ” بازار عرضه تقریبا آرام می باشد. و براساس تقاضای موجود انتظار نمی رود که شاهد افزایش قیمت باشیم، چنانچه خریداران نیز این افزایش قیمت را قبول نخواهند کرد. “به عنوان مثال  بر اساس آمار اداره بازرگانی ایالات متحده که در تاریخ 3 ژوئیه منتشر شد، هزینه بخش ساخت و ساز ایالات متحده در ماه می مجموعا به مبلغ 23/1 تریلیون دلار بوده است. نگرانی هایی هم چنان در بازار وجود دارد مبنی بر اینکه این میزان تقاضای کم می تواند منافع بزرگ قیمت را که انتظار می رود از بخش 232 قانون آمریکا به دست می آید، کاهش دهد.

اخبار رسیده حاکی از آن است که دولت ترامپ در تاریخ 30 ماه ژوئیه اعلام کرده است که پس از جلسه G20 در آلمان طی این هفته عقب نشینی خواهد کرد.به گفته یکی از منابع خبری، هرچه زمان بیشتری بگذرد ممکن است میزان تقاضا ضعیف تر گردد و ما نمی خواهیم موجودی را از بین ببریم زیرا پیش از این در نیمه دوم سال ضرر کرده ایم.

هم چنین این افزایش قیمت ممکن است منجر به افزایش تقاضا برای سه ماهه دوم سال جاری گردد.با توجه به اطلاعات منتشر شده از موسسه مرکز خدمات فلزات (MSCI)، مرکز خدمات ایالات متحده آمریکا میزان 312900 تن ورق فولادی در ماه می سال جاری به فروش رسانده است که این میزان نسبت به میزان 273700 تن ورق فولادی معامله شده در ماه آوریل سال جاری 3/14 درصد افزایش یافته است.هم چنین این میزان نسبت به ماه می سال گذشته 3/12 درصد افزایش یافته است. هم چنین طبق آمار بیشترین میزان فروش متعلق به ماه اکتبر سال 2015 بوده است که در این مدت به میزان 327000 تن محموله به فروش رسیده بود.

افزایش معاملات ورق آلومینیومی آمریکا در ماه می

طبق اخبار منتشر شده از آژانس گزارش قیمت متال بولتن در تاریخ 4 ماه ژوئیه، انجمن آلومینیوم آمریکا گزارشی از محموله های ورق  آلومینیومی معامله شده در ماه می منتشر کرده است.به گزارش این انجمن مجموعا 3/752 میلیون تن محموله ورق آلومینیوم در این کشور در ماه می معامله شده است.این میزان در مدت مشابه سال گذشته 4/702 میلیون تن بوده که در سال جاری به میزان 1/7 درصد افزایش یافته است.هم چنین میزان ورق آلومینیوم عملیات حرارتی ناپذیر حمل شده نسبت به سال گذشته به میزان 3/9 درصد رشد یافته و به میزان 2/259 میلیون تن رسیده است.در حالی که میزان محموله انبارها 1/1 درصد کاهش یافته و به میزان 349 میلیون تن رسیده است. هم چنین میزان محموله اکستروژن جمعا به میزان 6/467 میلیون تن رسیده است.

افزایش واردات محصولات فولادی آمریکا از چین

طبق اخبار منتشر شده از متال اکسپرت، با وجود اقدامات حفاظتی متعدد علیه فولاد چینی ارزان، میزان واردات محصولات فولادی از کشور چین به آمریکا به علت افزایش تقاضا در منطقه طی این ماه افزایش یافته است.اخبار رسیده حاکی از آن است که به گفته انجمن فولاد آمریکا در طی 5 ماهه اول سال 2017، کشور آمریکا میزان 3/3 میلیون تن فولاد از کشور چین وارد کرده است که این میزان نسبت به میزان فولاد وارداتی در مدت مشابه سال گذشته به میزان 19 درصد افزایش یافته است.به خصوص در ماه می سال جاری، واردات محصولات فولادی به میزان 41 درصد افزایش یافته و به حدود 679000 تن رسیده است.با این حال کشور آمریکا مقام سوم میزان واردات از کشور چین را به خود اختصاص داده است و کشورهای کره و ویتنام مقام اول و دوم را کسب کرده اند.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود
پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید
0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها

اشتراک گذاری

تماس 03135155000 03135156000 0