0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

ثبات قیمت ورق فولادی صادراتی کشورهای مستقل اتحادیه ای

قیمت ورق گرم و ورق سرد کشورهای مستقل اتحادیه ای طی هفته گذشته ثابت باقی مانده است. علت این امر این است که خریداران بیان کرده اند در حال حاضر پس از هفته ها افزایش مداوم قیمت تصمیم دارند مقداری تامل کنند. این رفتار تحت تاثیر تغییرات بازار فولاد کشور چین می باشد. پس از یازده هفته افزایش قیمت مداوم در کشور چین، محدوده قیمت محصولات فولادی صادراتی کشور چین طی هفته گذشته در میان نوسانات بازار داخلی این کشور گسترش یافته است.

  ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق گرم این کشور به میزان ۵۶۵-۵۴۵ دلار به ازای هر تن تا تاریخ ۲۹ ماه اوت بوده است که نسبت به قیمت ۵۶۰-۵۵۰ دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته گذشته کاهش یافته است. به گفته منابع خبری کاهش قیمت ها در بازار ورق کشور چین سبب نگرانی صادرکنندگان ورق فولادی کشورهای مستقل اتحادیه ای و هم چنین خریداران آن ها گشته است. در حال حاضر به نظر می رسد که تامین کنندگان ورق فولادی در کشورهای مستقل اتحادیه ای آمادگی ارائه قیمت های پایین تر را دارند و نظرات و پیشنهادات خریداران را قبول کرده اند.

عامل تاثیرگذار دیگر بر صادرات محصولات فولاد تخت کشورهای مستقل اتحادیه ای کاهش فعالیت تجاری در خاورمیانه به علت برگزاری مناسک حج می باشد. هم چنین بازار کشور ترکیه نیز طی هفته جاری به علت  جشن روز ملی ترکیه تعطیل بوده است.

فروش انواع ورق سرد

نوسانات ورق گرم صادراتی کشورهای مستقل اتحادیه ای

ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق گرم صادراتی کشورهای مستقل اتحادیه ای به میزان ۵۶۵-۵۵۵ دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت ۵۶۰-۵۴۰ دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته گذشته افزایش یافته است. برخلاف افزایش قیمت ورق گرم در ارزیابی های صورت گرفته، قیمت ها در بازار صادراتی این کشور کاملا ثابت بوده است و معاملات اندکی طی هفته جاری صورت گرفته است. این در حالی است که تخمین ها از قیمت کارآمد نسبت به هفته گذشته ثابت بوده است.

تولیدکنندگان ورق فولادی در اوکراین طی هفته جاری قیمت جدیدی را برای ورق گرم تولیدی خود پیشنهاد نداده اند چراکه تمامی سفارشات ماه سپتامبر و اکتبر خود را به فروش رسانده اند. ورق گرم تولید داخلی کشور روسیه نیز به میزان ۵۸۰-۵۷۰ دلار به ازای هر تن به کشورهای خاور میانه و شمال آفریقا (منا) پیشنهاد شده است. هم چنین این کشور محصول تولیدی خود را به قیمت ۵۸۵ دلار به ازای هر تن به کشور ترکیه پیشنهاد داده است. این در حالی است که پیشنهادات خریداران ترکیه در مناقصات به میزان ۵۷۵-۵۷۰ دلار به ازای هر تن بوده است. برخی گمانه زنی ها حاکی از آن است که قیمت قابل اجرا ورق گرم صادراتی کشورهای مستقل اتحادیه ای در مصر و لبنان به میزان ۵۶۵-۵۶۰ دلار به ازای هر تن می باشد.

هم چنین شنیده شده است که برخی از معاملات ورق گرم صورت گرفته در کشور روسیه نیز از قیمت های کارآمد تبعیت کرده و به میزان ۵۶۰ دلار به ازای هر تن به فروش رسیده است. پس از انتشار ارزیابی ها در روز دوشنبه، قیمت قابل قبول در آفریقای جنوبی به میزان ۵۴۰ دلار به ازای هر تن اعلام شده است. بنابراین در حال حاضر قیمت ها در بازار صادراتی تقریبا ثابت بوده و پس از آن دیگر نمی توان اتنظار بی رویه قیمت ها را داشت. اگر فرض کنیم که به اوج افزایش قیمت ها رسیده ایم باید به زودی در انتظار سقوط و یا حداقل ثبات قیمت ها در بازار صادراتی کشورهای مستقل اتحادیه ای باشیم. بنابراین در حال حاضر خریداران تمایلی به خرید نداشته و بازار در رکود می باشد.

نوسانات ورق سرد صادراتی کشورهای مستقل اتحادیه ای

ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سرد صادراتی کشورهای مستقل اتحادیه ای به میزان ۶۱۰-۵۸۰ دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته گذشته ثابت باقی مانده است. قیمت پیشنهادی ورق سرد به منطقه منا به میزان ۶۱۰-۶۰۰ دلار به ازای هر تن بوده است.

این در حالی است که قیمت قابل اجرا به گفته منابع خبری به میزان ۵۹۰-۵۸۰ دلار به ازای هر تن می باشد. با این حال در حال حاضر به علت عدم ثبات در بازار صادراتی این کشور خریداران تمایلی به خرید از خود نشان نمی دهند. پس از انتشار ارزیابی ها در روز دوشنبه قیمت قابل اجرا در آفریقای غربی به میزان ۵۶۵-۵۶۰ دلار به ازای هر تن اعلام شده است.

فروش انواع ورق گرم

ثبات قیمت ورق فولادی کشور آمریکا

قیمت ورق فولادی تولید داخلی آمریکا طی هفته جاری ثابت باقی مانده است. علت این امر این است که به دلیل افزایش مداوم قیمت ورق در این کشور خریداران این محصول کاهش یافته اند و در حال حاضر بازار راکد می باشد. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق فولادی تولید داخلی کشور آمریکا به میزان ۶۷۵ دلار به ازای هر تن بوده است. قیمت ورق این کشور به مدت ۵ هفته متوالی کاهش یافته است. به علت افزایش هزینه های ورودی کارخانجات تولید ورق فولادی این کشور اعلام کردند که قصد دارند قیمت های پیشنهادی خود را افزایش دهند.

پس از آن دو کارخانه فولادسازی معروف کشور آمریکا قیمت ورق فولادی تولید داخلی خود را به میزان ۴۰-۳۰ دلار به ازای هر تن افزایش دادند. بنابراین افزایش قیمت کارخانجات به مدت ۵ هفته متوالی در این کشور ادامه یافت. در حال حاضر میزان تقاضا در کشور به میزانی نمی باشد که بتواند از افزایش بیشتر قیمت ها پشتیبانی کند. هم چنین به گفته منابع خبری علاوه بر قیمت های داخلی، افزایش قیمت ورق فولادی کشور آمریکا در بازار وارداتی این کشور نیز سبب برخی نابسامانی ها گشته است. در برخی مناطق خرید توسط خریداران نهایی کاهش یافته است و میزان تقاضا در کشور اصلا مناسب نمی باشد. با این حال از لحاظ میزان فروش ورق فولادی کشور آمریکا سال بسیار خوبی را تجربه کرده است.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری