0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

علیرغم فعالیت خرید کم، قیمت ورق سیاه فولاد مبارکه افزایش یافت

به رغم رکود در تقاضا، تولید کنندگان فولاد برای قیمت ورق سیاه خود را طی یک دوره دو هفته ای افزایش دادند که افزایش قیمت به دلیل رشد قیمت قراضه و انتظارات برای بهبود وضعیت کسب و کار در بازار ایران در ماه بهمن بوده است.

کارخانه فولاد مبارکه پیشنهاد قیمت ورق سیاه خود را نسبت به اواسط ماه دی ۲۴۷۵ تومان در هرکیلو برای ورق سیاه st 37  با ضخامت ۱۲ افزایش دادند و قیمت ورق سیاه ۱۲ میلی متر را حدود ۲۴۷۵ تومان در هر کیلو تعیین کردند. قیمت ها بدون ۹٪ مالیات بر ارزش افزوده ارائه شده است. در همین حال، مشتریان هنوز رزرو ورق سیاه را به تعویق می اندازند.

یک معامله گر به خبرگزاری گفته است: “کارخانه فولاد مبارکه افزایش قیمت ورق st37  با ضخامت ۱۲خود را اعلام کرده اند زیرا برچسب های قیمت قراضه در بازار داخلی با افزایش قیمت ۱۵ تا ۲۰ درصدی در ایران روبرو هستند، اما تقاضا همچنان ضعیف است.” یک تولید کننده بزرگ ایران این سخنان را تأیید کرد و گفت: ” به نظر می رسد قیمت ورق سیاه با توجه به افزایش قیمت در بخش مواد خام ، به اندازه کافی بالا می باشد.”

اخیراً گفته می شود که پیشنهادات قیمت ورق سیاه برای ایران حدود ۲۴۷۵ تومان در هر کیلو می باشد که ۳۰ تومان در هر کیلو نسبت به دوره مشابه افزایش قیمت داشته است. در عین حال، به علت ذخایر کافی در انبارها و تقاضای کم از سوی صنایع مصرف کننده، مشتریان ترجیح می دهند از خرید امتناع کنند؛ در حالیکه انتظار می رود به زودی این وضعیت بهبود یابد.

ورق سیاه اصفهان

قیمت ورق سیاه کارخانجات مختلف

بزرگترین تولیدکنندگان ورق سیاه محلی قیمت های داخلی را با ۲۴۷۵ تومان در مدت دو هفته افزایش دادند. با وجود کاهش در تولید ، پیشنهادات خود را در ۲۴۷۵ تومان در هر کیلو افزایش یافت، با توجه به نرخ ارزبا توجه به افزایش قابل توجه قیمت دلار، این سطح به سختی قابل اجرا است.

قیمت ها برای هفته گذشته و برای قیمت ورق سیاه فابریک فولاد ضخامت ۶ با قیمت ۲۵۹۰ تومان به ازای هر کیلو و برای ورق ضخامت ۸ و۱۵  با قیمت ۲۴۸۰ تومان به ازای هر کیلو و برای ورق سیاه فابریک و ضخامت ۱۰ و ۱۲ با قیمت ۲۴۹۰ تومان به ازای هر کیلو معامله شد.

از طرفی قیمت ورق سیاه فولاد مبارکه با قیمت ۲۷۸۵ تومان به ازای هر کیلو و برای ورق سیاه ضخامت ۳ فولاد مبارکه با قیمت ۲۷۳۰ تومان به ازای هر کیلو عرضه شده است در این حین قیمت برای ورق سیاه فولاد با ضخامت ۵ با قیمت ۲۵۵۰ تومان به ازای هر کیلو بوده است .

عوامل کلیدی افزایش قیمت ورق سیاه

در میان قیمت ورق سیاه فولاد سبا با ضخامت ۲ عرضه درب کارخانه با قیمت ۲۷۴۰ تومان به ازای هر کیلو و قیمت ورق سیاه فولاد سبا با ضخامت ۳ با قیمت ۲۷۲۰ تومان به ازای هر کیلو و برای ورق سیاه فولاد سبا ضخامت ۶ و عرض ۱٫۵ با قیمت ۲۵۴۰ تومان به ازای هر کیلو بوده است.

یکی از عوامل کلیدی برای افزایش قیمت ها، وضعیت نامشخصی در بازار محلی است. از اوایل ماه بهمن ، قیمت ها تقویت شده است و این باعث تغییر در آرایش محلی شده است. علاوه بر این، بر اساس برخی منابع، انتظار می رود ارزش تولید آن به ۲۴۷۰ تومان برسد که ممکن است تغییرات بیشتری در قیمت پیشنهادات داخلی ایجاد کند. “کارخانه های محلی در حال تلاش برای افزایش نرخ هستند، اما کاهش فعلی کافی نیست. ما انتظار داریم که قیمت ها بیشتر شود، به ویژه اگر افزایش قیمت کالاها در کشور متوقف شود. “

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری