0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

افزایش قیمت ورق گرم اروپا برخلاف آرامش بازار در سه ماهه تابستان

قیمت ورق گرم تولیدی این منطقه در حال افزایش می باشد و قیمت ها طی این هفته افزایش بیشتری یافته است. به گفته منابع خبری علت افزایش قیمت این محصول در اروپا افزایش قیمت ها در بازار جهانی می باشد. با این حال افزایش قیمت ها در بازار داخلی اروپا به علت فعالیت کم بازار در فصل تابستان با سرعت کم تری در حال افزایش می باشد. ترکیبی از کمبود پیشنهادات رقابتی در بازارهای وارداتی و نیز و تاثیرات مثبت اقدامات ضد دامپینگ علیه اجناس وارداتی از سایر کشورها از دیگر دلایل افزایش قیمت ورق گرم در منطقه اروپا به شمار می رود.  اخبار رسیده حاکی از آن است که اتحادیه اروپا در نظر دارد تا تاریخ ۶ ماه اکتبر اقدامات ضد دامپینگ جدیدی برای کشورهای روسیه؛ اوکراین، برزیل و ایران تعیین کند. به گفته منابع بازار کمیسیون اتحادیه اروپا کم ترین قیمت وارداتی را برای ورق گرم وارداتی به این کشور به میزان ۳۵/۵۵۰ دلار به ازای هر تن تعیین کرده است.

لیست قیمت ورق گالوانیزه فولادی

نوسانات قیمت ورق گرم در شمال اروپا

 • ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت ورق گرم تولید داخلی منطقه شمال اروپا طی هفته گذشته به میزان ۱۲ دلار به ازای هر تن افزایش یافته است و تا تاریخ ۱۶ ماه اوت به قیمت ۶۲۳-۶۱۱ دلار به ازای هر تن رسیده است. این قیمت در مقایسه با قیمت ۶۲۳-۵۹۹ دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته گذشته افزایش یافته است. این ارزیابی ها منعکس شده از پیشنهادات شنیده شده در بازار داخلی این منطقه بوده است. با این حال به گفته منابع بازار تاکنون هیچ معامله ای در این منطقه صورت نگرفته است چراکه تولیدکنندگان ورق گرم حاضر به کاهش قیمت ها و یا تخفیف محصولات تولیدی خود نشده اند. به گفته یکی از تاجران محلی این منطقه کارخانجات واقع در شمال اروپا در مذاکرات توافق قیمت بسیار سخت گیر می باشند. آن ها قیمت ورق گرم پیشنهادی تولیدی خود را به میزان ۶۲۳-۶۱۱ دلار به ازای هر تن اعلام کرده اند و حاضر به کاهش قیمت و یا تخفیف نیز نمی باشند. به گفته منابع بازار انتظار می رود که روند افزایش قیمت ورق گرم شمال اروپا هم چنان ادامه یابد زیرا تولیدکنندگان این محصول رزرو محصولات خود را تا سه ماهه چهارم سال جاری نیز انجام داده اند و بازار فروش آن ها در وضعیت مطلوبی قرار دارد.

نوسانات قیمت ورق گرم جنوب اروپا

 • ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق گرم تولید داخلی منطقه جنوب اروپا تا تاریخ ۱۶ ماه اوت افزایش یافته و به قیمت ۶۲۳-۵۸۷ دلار به ازای هر تن رسیده است. این در حالی است که قیمت این محصول طی هفته گذشته به میزان ۵۸۷-۵۷۶ دلار به ازای هر تن بوده است. این ارزیابی ها منعکس کننده قیمت های معاملات جدید صورت گرفته و پیشنهادات جاری می باشد. به گفته منابع خبری کارخانه تولیدکننده ورق گرم کشور ایتالیا Ilva قیمت پیشنهادی خود را به میزان ۶۲۳-۶۱۱ دلار به ازای هر تن اعلام کرده است در حالی که کارخانه Marcegaglia واقع در ایتالیا قیمت این محصول را به میزان ۶۴۶ دلار به ازای هر تن گزارش کرده است. با این حال قیمت پیشنهادی این کارخانه بسیار بالاتر از قیمت ارزیابی ها بوده و با استقبال روبرو نشده است. سایر کارخانجات این کشور نیز هنوز قیمت های پیشنهادی خود را اعلام نکرده اند و منتظر اعلام قیمت های سایر مناطق می باشند.

نوسانات قیمت ورق گرم اروپای مرکزی

 • ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق گرم اروپای مرکزی به قیمت ۵۸۷-۵۷۶ دلار به ازای هر تن افزایش یافته است. این در حالی است که قیمت این محصول طی هفته گذشته به میزان ۵۸۷-۵۶۴ دلار به ازای هر تن بوده است. هم چنین این ارزیابی ها نیز از پیشنهادات بازار منعکس شده است. بنابراین قیمت ورق گرم در تمامی نقاط اروپا طی این هفته در حال افزایش می باشد.

ارزیابی قیمت ورق گالوانیزه

انتظار افزایش قیمت بیشتر ورق فولادی اتحادیه اروپا تا اوایل ماه سپتامبر

طبق اخبار منتشر شده از متال بولتن تولیدکنندگان فولاد واقع در جنوب اروپا انتظار دارند که قیمت ورق فولادی این منطقه تا اوایل ماه سپتامبر افزایش یابد و بازار از رکود ناشی از تعطیلات تابستانی خارج گردد. این در حالی است که قیمت ورق فولادی جنوب اروپا طبق ارزیابی ها از قیمت ۶۲۳-۶۱۱ دلار به ازای هر تن به میزان ۶۴۶-۶۳۴ دلار به ازای هر تن افزایش یافته است. به گفته منابع خبری با توجه به قیمت بالای اسلب در این منطقه تولیدکنندگان ورق در ایتالیا قادر خواهند بود با قیمت های پیشنهادی و یا حتی قیمت های بالاتر نیز معاملات را منعقد کنند.

ارزیابی متال بولتن از قیمت اسلب صادراتی کشورهای مستقل اتحادیه ای به قیمت ۴۵۰-۴۳۰ دلار به ازای هر تن افزایش یافته است این در حالی است که قیمت پیشنهادی این مناطق برای اسلب طی هفته گذشته به میزان ۴۳۰-۴۲۵ دلار به ازای هر تن بوده است. علت افزایش قیمت محصولات در ارزیابی های صورت گرفته افزایش قیمت مواد خام اولیه بوده است علی رغم این واقعیت که صادرکنندگان ورق کشورهای مستقل اتحادیه ای ظرفیت کافی ندارند و میزان عرضه آن ها پایین می باشد. هم چنین ارزیابی قیمت اسلب صادراتی به خارج از کشور برزیل از قیمت ۴۳۰-۴۲۰ دلار به ازای هر تن به میزان ۴۳۵-۴۳۰ دلار به ازای هر تن افزایش یافته است .

این در حالی است که ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق تولید داخلی شمال اروپا نیز به میزان ۶۷۰-۶۴۶ دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت ۶۷۰-۶۵۸ دلار به ازای هر تن افزایش یافته است. هرچند سرعت افزایش قیمت ورق در دو منطقه شمال و جنوب اروپا یکسان نمی باشد به نظر می رسد که با پایان یافتن فصل تابستان و افزایش فعالیت خرید در بازار داخلی اروپا قیمت ها در این مناطق افزایش بیشتری یابد.

 

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها