0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

افزایش قیمت ورق گرم اروپا برخلاف آرامش بازار در سه ماهه تابستان

قیمت ورق گرم تولیدی این منطقه در حال افزایش می باشد و قیمت ها طی این هفته افزایش بیشتری یافته است. به گفته منابع خبری علت افزایش قیمت این محصول در اروپا افزایش قیمت ها در بازار جهانی می باشد. با این حال افزایش قیمت ها در بازار داخلی اروپا به علت فعالیت کم بازار در فصل تابستان با سرعت کم تری در حال افزایش می باشد. ترکیبی از کمبود پیشنهادات رقابتی در بازارهای وارداتی و نیز و تاثیرات مثبت اقدامات ضد دامپینگ علیه اجناس وارداتی از سایر کشورها از دیگر دلایل افزایش قیمت ورق گرم در منطقه اروپا به شمار می رود.  اخبار رسیده حاکی از آن است که اتحادیه اروپا در نظر دارد تا تاریخ 6 ماه اکتبر اقدامات ضد دامپینگ جدیدی برای کشورهای روسیه؛ اوکراین، برزیل و ایران تعیین کند. به گفته منابع بازار کمیسیون اتحادیه اروپا کم ترین قیمت وارداتی را برای ورق گرم وارداتی به این کشور به میزان 35/550 دلار به ازای هر تن تعیین کرده است.

لیست قیمت ورق گالوانیزه فولادی

نوسانات قیمت ورق گرم در شمال اروپا

 • ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت ورق گرم تولید داخلی منطقه شمال اروپا طی هفته گذشته به میزان 12 دلار به ازای هر تن افزایش یافته است و تا تاریخ 16 ماه اوت به قیمت 623-611 دلار به ازای هر تن رسیده است. این قیمت در مقایسه با قیمت 623-599 دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته گذشته افزایش یافته است. این ارزیابی ها منعکس شده از پیشنهادات شنیده شده در بازار داخلی این منطقه بوده است. با این حال به گفته منابع بازار تاکنون هیچ معامله ای در این منطقه صورت نگرفته است چراکه تولیدکنندگان ورق گرم حاضر به کاهش قیمت ها و یا تخفیف محصولات تولیدی خود نشده اند. به گفته یکی از تاجران محلی این منطقه کارخانجات واقع در شمال اروپا در مذاکرات توافق قیمت بسیار سخت گیر می باشند. آن ها قیمت ورق گرم پیشنهادی تولیدی خود را به میزان 623-611 دلار به ازای هر تن اعلام کرده اند و حاضر به کاهش قیمت و یا تخفیف نیز نمی باشند. به گفته منابع بازار انتظار می رود که روند افزایش قیمت ورق گرم شمال اروپا هم چنان ادامه یابد زیرا تولیدکنندگان این محصول رزرو محصولات خود را تا سه ماهه چهارم سال جاری نیز انجام داده اند و بازار فروش آن ها در وضعیت مطلوبی قرار دارد.

نوسانات قیمت ورق گرم جنوب اروپا

 • ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق گرم تولید داخلی منطقه جنوب اروپا تا تاریخ 16 ماه اوت افزایش یافته و به قیمت 623-587 دلار به ازای هر تن رسیده است. این در حالی است که قیمت این محصول طی هفته گذشته به میزان 587-576 دلار به ازای هر تن بوده است. این ارزیابی ها منعکس کننده قیمت های معاملات جدید صورت گرفته و پیشنهادات جاری می باشد. به گفته منابع خبری کارخانه تولیدکننده ورق گرم کشور ایتالیا Ilva قیمت پیشنهادی خود را به میزان 623-611 دلار به ازای هر تن اعلام کرده است در حالی که کارخانه Marcegaglia واقع در ایتالیا قیمت این محصول را به میزان 646 دلار به ازای هر تن گزارش کرده است. با این حال قیمت پیشنهادی این کارخانه بسیار بالاتر از قیمت ارزیابی ها بوده و با استقبال روبرو نشده است. سایر کارخانجات این کشور نیز هنوز قیمت های پیشنهادی خود را اعلام نکرده اند و منتظر اعلام قیمت های سایر مناطق می باشند.

نوسانات قیمت ورق گرم اروپای مرکزی

 • ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق گرم اروپای مرکزی به قیمت 587-576 دلار به ازای هر تن افزایش یافته است. این در حالی است که قیمت این محصول طی هفته گذشته به میزان 587-564 دلار به ازای هر تن بوده است. هم چنین این ارزیابی ها نیز از پیشنهادات بازار منعکس شده است. بنابراین قیمت ورق گرم در تمامی نقاط اروپا طی این هفته در حال افزایش می باشد.

ارزیابی قیمت ورق گالوانیزه

انتظار افزایش قیمت بیشتر ورق فولادی اتحادیه اروپا تا اوایل ماه سپتامبر

طبق اخبار منتشر شده از متال بولتن تولیدکنندگان فولاد واقع در جنوب اروپا انتظار دارند که قیمت ورق فولادی این منطقه تا اوایل ماه سپتامبر افزایش یابد و بازار از رکود ناشی از تعطیلات تابستانی خارج گردد. این در حالی است که قیمت ورق فولادی جنوب اروپا طبق ارزیابی ها از قیمت 623-611 دلار به ازای هر تن به میزان 646-634 دلار به ازای هر تن افزایش یافته است. به گفته منابع خبری با توجه به قیمت بالای اسلب در این منطقه تولیدکنندگان ورق در ایتالیا قادر خواهند بود با قیمت های پیشنهادی و یا حتی قیمت های بالاتر نیز معاملات را منعقد کنند.

ارزیابی متال بولتن از قیمت اسلب صادراتی کشورهای مستقل اتحادیه ای به قیمت 450-430 دلار به ازای هر تن افزایش یافته است این در حالی است که قیمت پیشنهادی این مناطق برای اسلب طی هفته گذشته به میزان 430-425 دلار به ازای هر تن بوده است. علت افزایش قیمت محصولات در ارزیابی های صورت گرفته افزایش قیمت مواد خام اولیه بوده است علی رغم این واقعیت که صادرکنندگان ورق کشورهای مستقل اتحادیه ای ظرفیت کافی ندارند و میزان عرضه آن ها پایین می باشد. هم چنین ارزیابی قیمت اسلب صادراتی به خارج از کشور برزیل از قیمت 430-420 دلار به ازای هر تن به میزان 435-430 دلار به ازای هر تن افزایش یافته است .

این در حالی است که ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق تولید داخلی شمال اروپا نیز به میزان 670-646 دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت 670-658 دلار به ازای هر تن افزایش یافته است. هرچند سرعت افزایش قیمت ورق در دو منطقه شمال و جنوب اروپا یکسان نمی باشد به نظر می رسد که با پایان یافتن فصل تابستان و افزایش فعالیت خرید در بازار داخلی اروپا قیمت ها در این مناطق افزایش بیشتری یابد.

 

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0