0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

ثبات قیمت ورق گالوانیزه کشورهای اروپایی برخلاف کاهش پیشنهادات وارداتی 

قیمت ورق گالوانیزه در بازار داخلی شمال و جنوب اروپا تحت تاثیر پیشنهادات پایین تر کشورهای خارجی قرار نگرفته است. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق گالوانیزه وارداتی به جنوب اروپا به میزان ۵۱۰-۵۰۰ یورو به ازای هر تن (۵۹۸-۵۸۶ دلار) تا تاریخ ۱۵ نوامبر بوده است که نسبت به قیمت ۵۲۵-۵۰۰ یورو به ازای هر تن اعلام شده طی هفته قبل از آن کاهش یافته است. قیمت های پیشنهادی برای ورق گالوانیزه از ترکیه، هند، کره جنوبی و مصر در محدوده ارزیابی ها بوده است.

اگرچه کشورهای خارجی موجودی خود را کاهش داده اند، کارخانجات واقع در اروپای جنوبی قیمت های خود را ثابت نگه داشته اند. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق گالوانیزه در کشورهای جنوب اروپا به میزان ۵۲۰-۴۹۰ یورو به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت باقی مانده است. حد پایین این ارزیابی ها طبق پیشنهادات کشور ایتالیا بوده در حالی که حد بالای آن ها به قیمت ورق گالوانیزه پیشنهادی اسپانیا مرتبط می باشد.

نوسانات قیمت های وارداتی در این کشور بر قیمت های داخلی تاثیری نداشته است چراکه کاهش قیمت ورق گالوانیزه در حدی نبوده است که بر فاصله بین قیمت این محصول در بازار وارداتی و داخلی این کشورها تاثیری گذارد. این روند در بازار کشورهای شمال اروپا نیز مشاهده گردیده است به طوری که ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق گالوانیزه وارداتی به این منطقه به میزان ۵۲۰-۵۰۰ یورو به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت ۵۳۰-۵۱۰ یورو به ازای هر تن اعلام شده طی هفته قبل از آن افزایش یافته است.

بازار وارداتی ورق گالوانیزه کشورهای اروپایی

این ارزیابی ها براساس پیشنهادات گزارش شده از کشورهای آسیا و هند بوده است. هم چنین ارزیابی ها از قیمت ورق گالوانیزه در بازار داخلی این کشور در قسمت های شمالی به میزان  ۵۴۰-۵۳۰ یورو به ازای هر تن بوده است که براساس آخرین معاملات و قیمت های کارآمد در بازار این کشورها بوده است. هم چنین کارخانجات در این مناطق نیز قیمت ورق گالوانیزه تولیدی خود را به میزان ۵۶۰-۵۵۰ یورو به ازای هر تن اعلام کرده اند.

فاصله مابین قیمت این محصول در بازار داخلی و وارداتی کشورهای شمال اروپا آن قدر بالا نمی باشد که سبب تمایل خریداران به خرید از کشورهای خارجی و خرید ورق وارداتی گردد. به علاوه میزان تقاضا در این کشورها به دنبال کاهش تقاضای فصلی کاهش یافته است. به طور کلی میزان فعالیت خرید تا پیش از پایان سال افت شدیدی خواهد داشت.

هم چنین ارزیابی ها از قیمت ورق گالوانیزه در بازار داخلی اروپای مرکزی به میزان ۵۲۰-۵۱۰ یورو به ازای هر تن تا تاریخ ۱۵ نوامبر بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت باقی مانده است. این ارزیابی ها براساس معاملات گزارش شده طی ماه های اخیر می باشد. کارخانجات پیش فروش محصولات خود را تمام کرده اند و پیشنهادات جدیدی برای ماه آینده ارائه نکرده اند.

قیمت ورق گالوانیزه مرکز آهن

ثبات قیمت ورق گالوانیزه در بازار داخلی کشور چین

قیمت ورق گالوانیزه در بازار داخلی کشور چین در تاریخ ۱۶ ماه نوامبر ثابت بوده است. قیمت این محصول در شرق چین به میزان ۴۱۲۰-۴۰۹۰ یوان (۶۲۲-۶۱۷ دلار) به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت باقی مانده است. هم چنین در شمال اروپا قیمت این محصول به میزان ۴۰۹۰-۴۰۷۰ یوان به ازای هر تن بوده که این قیمت نیز نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت بوده است. تعدادی از تاجران قیمت ورق گالوانیزه پیشنهادی خود را افزایش داده اند ولی آن ها موفق به انعقاد هیچ گونه قراردادی نشده اند.

هم چنین ارزیابی ها از شاخص قیمت ورق گالوانیزه صادراتی چین به میزان ۵۵۱ دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به شاخص اعلام شده قبلی به میزان ۴/۶۴ دلار به ازای هر تن افزایش یافته است. در حال حاضر کارخانجات عمده این کشور قیمت ورق گالوانیزه صادراتی خود را به میزان ۵۶۰ دلار به ازای هر تن اعلام کرده اند و این قیمت با استقبال مشتریات روبرو نشده و بازار خرید ورق گالوانیزه صادراتی چین هم چنان آرام می باشد.

بازار صادرات ورق گالوانیزه کشور چین

خریداران قیمت پیشنهادی برای این محصولات در مناقصات را به میزان ۵۴۰ دلار به ازای هر تن اعلام کرده اند. برخی از فعالان بازار نیز انتظار دارند که قیمت این محصول به میزان ۵۵۰ دلار به ازای هر تن کاهش یابد که این پیش بینی ها با توجه به بازار پیش خرید راکد این محصول صورت گرفته است. این در حالی است که سایر فعالان بازار انتظار ندارند که طی چند روز آینده هیچ معامله ای در بازار خرید این محصول منعقد گردد.

برعکس بازار صادراتی این کشور، بازار خرید ورق گالوانیزه در داخل کشور چین بسیار پر رونق بوده و اکثر تولیدکنندگان ترجیح می دهند که محصولات خود را در بازار داخل ارائه دهند. در حال حاضر بایستی بررسی شود که کاهش میزان تولید در برخی از کارخانجات کشور چین چه تاثیری بر بازار داخلی و قیمت ورق گالوانیزه خواهد گذاشت. بنابراین پیش بینی این موضوع که قیمت محصولات فولاد تخت در بازار داخلی و صادراتی کشور چین طی روزهای آینده چه روندی را در پیش خواهد گرفت بسیار مشکل می باشد. بیشترین معاملات برای خرید ورق گالوانیزه به قیمت ۴۰۱۹ یوان به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان ۱۷ یوان به ازای هر تن کاهش یافته است.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری