0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

نوسانات قیمت میلگرد تحت تاثیر بارش برف

برودت هوا و بارش برف و باران طی روزهای اخیر بازارهای کالایی را فلج کرده است به طوری که بازار به حالت نیمه تعطیل درآمده و اکثر فعالان بازار فعالیت بسیار کمی در بازار داشته اند و فعالیت خود را به دور از محل کار انجام دادند. این روند سبب ثبات قیمت محصولات فولادی از جمله قیمت میلگرد امروز در بازار گشته است.

مشکل عمده ناشی از بارش برف معضلات حمل و نقل می باشد که سبب کاهش میزان معاملات در بازار گشته است. بنابراین طی روز گذشته شاهد بازار نیمه تعطیل بودیم. این در حالی است که به علت اهمیت حمل و نقل در بازار آهن آلات بارش برف تاثیر زیادی بر این بازار گذاشته تا جایی که سبب ثبات قیمت میلگرد امروز و روزهای قبل گشته است.

بازار بورس نیز در روز گذشته بسیار آرام بوده است. این در حالی است که تغییرات قیمت دلار و سکه نیز طی روز گذشته اندکی افزایشی بوده است و افت شدید قیمت طی روز قبل از آن را اندکی جبران کرده است. بنابراین به گفته منابع خبری کاهش شدیدی در میزان تقاضا برای خرید محصولات فولادی طی روز گذشته مشاهده شده است.

همان طور که پیش تر نیز اشاره شد در حال حاضر مشکل اساسی بازار آهن آلات کاهش میزان تقاضا برای خرید این محصولات می باشد. این در حالی است که روز گذشته با بارش شدید برف در اکثر شهرها این افت میزان تقاضا به اوج خود رسیده به طوری که به طوری که تولیدکنندگان ناچار به ثابت نگه داشتن قیمت ها و یا کاهش آن ها شدند.

انتظار برای ظهور سیگنال مثبت

بنابراین تمامی سیگنال های مثبت به وجود آمده طی روزهای اخیر در بازارهای کالایی از بین رفته و بازار به حالت نیمه تعطیل در آمده است. بنابراین می توان گفت که تمامی پیش بینی های صورت گرفته در بازارهای کالایی به آینده موکول شده است و بایستی تا بهبود شرایط آب و هوایی در انتظار بهبود بازار باشیم.

میلگرد مرکزآهن

بارش های اخیر سبب عقب نشینی شدید قیمت مقاطع و قیمت میلگرد امروز گشته است و به نظر می رسد که این شرایط در هفته جاری نیز تداوم داشته باشد و امید به رونق این بازارها در حال حاضر کاسته شده است. طی روزهای قبل میل به افزایش قیمت ها و سیگنال هایی جهت بهبود بازار فولاد گزارش شده بود در حالی که با بارش برف و برودت هوا این خوش بینی ها به حداقل رسیده است و بعید به نظر می رسد که به زودی بازار به شرایط قبلی خود بازگردد.

بنابراین طی دو هفته اخیر بازار تحت تاثیر سیگنال های منفی زیادی قرار گرفته است و برای رونق بازار باید در انتظار ظهور سیگنال های مثبت باشیم. به علت وابستگی شدید بازار فولاد به حمل و نقل این بازار در حال حاضر قفل شده است و اکثر تولیدکنندگان فروش محصولات خود را به تعویق انداخته اند. بنابراین احتمال کمی وجود دارد که بازار به زودی بهبود یابد و یا به روال قبلی بازگردد.

نوسانات قیمت میلگرد امروز

بنابراین انتظار می رود که قیمت میلگرد امروز هم چنان تحت تاثیر این شرایط باشد و نمی توان پیش بینی درستی نسبت به این بازار تا بهبود شرایط داشت. تنها می توان گفت که انتظار می رود قیمت میلگرد در روزهای آتی افت کند که متاثر از سیگنال های منفی به وجود آمده در بازار می باشد. در بازار بورس نیز تغییر عمده ای مشاهده نشد و قیمت ها به طور ثابت اعلام گردید.

قیمت میلگرد اصفهان از جمله قیمت میلگرد امروز در کارخانه ذوب آهن اصفهان ثابت اعلام شده است و به میزان 2700 تومان برای سایز 12 اعلام گردیده است. این در حالی است که در روز پنج شنبه قیمت میلگرد ذوب آهن اصفهان به میزان 2730 تومان گزارش شده بود و با کاهش دمای هوا و بارش برف شاهد قیمت میلگرد این کارخانه بودیم.

هم چنین قیمت این محصول برای سایز 16 نیز طی روز جاری به میزان 2695 تومان گزارش شده است در حالی که در روزهای پایانی هفته گذشته نیز قیمت این محصول به همین میزان بوده است. هم چنین قیمت میلگرد امروز کویر کاشان نیز ثابت رصد گردیده است و انتظار می رود که به زودی نیز شاهد افزایش قیمت این کارخانجات نباشیم. به هر حال برای پیش بینی بهتر و دقیق تر راجع راجع به بازار آهن آلات باید تا بهبود مجدد هوا منتظر بمانیم.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0