مرکزآهن

تلفن دفتر فروش     03135155

031-33332323

بهبود صادرات میلگرد آجدار

قیمت میلگرد آجدار اصفهان

کاهش قیمت میلگرد آجدار وارداتی امارات

در ایـن هفته قیمت میلگرد آجدار وارداتـی در امارات افـت داشـته و بـا توجـه به ضعـف تقاضا، کاهش بیشتر در قیمت میلگرد آجدار دور از انتظار نیست. به گـزارش خبرگزاری متال اکسپرت، قیمت میلگرد آجدار تولیدی ایـن کشور معادل ۳۹۲ تـا ۳۹۷ دلار هـر تـن CFR امـارات شـنیده شـده و همین محصـول در چیـن نیز قیمتی معادل ۴۰۵ تـا ۴۱۰ دلار در هـر تن CFR  داشت. قیمت میلگرد آجدار عمـان نیـز در امـارات ۴۲۰ تـا ۴۲۵ دلار در هـر تـن  CFR شـنیده شـد.

بدیـن ترتیـب متوسـط قیمـت میلگرد آجدار وارداتـی در امارات متحده ی عربی از نگاه متال بولتن معادل ۴۰۵ تـا ۴۲۰ دلار بـه ازای هر تن بود که به تازگی به مبلغ ۳۹۲ تا ۴۲۰ دلار در هـر تـن CFR رسیده است. در هـر حال ایـن قیمت ها مورد اسـتقبال واقـع نشـده چون بـا توجه به افت قیمت قراضه در ترکیه همـه منتظر کاهـش قیمت محصولات آهن آلات از جمله میلگرد آجدار هسـتند.

بازار میلگرد آجدار جنوب شرق آسیا  در سکوت یـک هفته ی اخیـر قیمت میلگرد آجدار وارداتی در جنوب شـرق آسیا نزولی بوده چرا که مقاطع در بازار منطقه افت داشـته و رقابت در بازار واردات میلگرد آجدار بـالا بود. به گزارش خبرگزاری متال اکسپرت، در روز جمعه بازار چین رسما برای یک هفته تعطیل می شود از ایـن رو خریدارها همگی سیاست انتظار برای کاهش قیمت میلگرد آجدار را در پیش گرفته اند.

متوسـط شـاخص قیمـت که توسط خبرگزاری متـال بولتن بـرای میلگرد آجدار وارداتی جنوب شـرق آسـیا اندازه گیری شد، نشان دهنده ی قیمتی معادل ۴۰۵ تـا ۴۳۰ دلار در هر تن  CFR ثبت شده است که نسبت به هفته ی گذشته حدود ۵ تـا ۱۰ دلار  افت داشته است.

قیمت میلگرد اصفهان

کاهش قیمت میلگرد آجدار چین به دلیل مشکلات موجود در بازار داخلی

قیمت میلگرد آجدار تولیدی چین بر صادرات این محصول تاثیر گذاشته است و به همین دلیل در هفته ی جاری تقاضای محلی کاهش می یابد. اکثر تولیدکنندگان چینی در حال ارائه ی پیشنهادات برای قیمت میلگرد آجدار با مبلغی در حدود ۵۴۰-۵۵۰ دلار در هر تن فوب برای حمل و نقل و تحویل در ماه های آینده هستند. در حال حاضر قیمت میلگرد آجدار در حدود ۱۰ دلار کمتر از هفته ی گذشته می باشد. البته این قیمت ها بر اساس وزن نظری حساب می شوند. به طور خاص، گروه شانگانگ  قیمت میلگرد آجدار خود را در حدود ۵۴۵ دلار در هر تن در FOB  اعلام کرد.

حتما بخوانید :  افزایش قیمت میلگرد خلاف جهت بازار جهانی

با توجه به عقب ماندگی طولانی مدت در زمینه ی صادرات میلگرد آجدار این کشور، تضعیف بازار داخلی هیچ شانسی را برای بالا بردن قیمت میلگرد آجدار صادراتی به همراه نداشت و همچنان در سطح قیمت های قبلی ماند. تقاضای کمتر، که باعث افزایش تدریجی موجودی کالا های آهنی از جمله میلگرد آجدار در میان بازرگانان در طول سال شد، طی چهار هفته ی گذشته، قیمت میلگرد آجدار داخلی را تا ۳۰ دلار در هر تن افزایش داد و همچنین تولید این محصول نیز به میزان ۴٫۵ تنی افزایش پیدا کرد.

قیمت های پیشنهادی کارخانجات

در حالی که تانسان در مدت مشابه قیمت میلگرد آجدار خود را ۹ دلار در هر تن (۶۰ RMB در هر تن ) افزایش داده است. یکی از معامله گران می گوید: وضعیت ساخت و ساز نیز به آرامی در حال بهبود است، بنابراین معامله گران در حال حاضر شاهد کاهش رکود در بازار هستند. در بازارهای خارج از کشور، میلگرد آجدار چینی کاملا غیرقابل رقابت با پیشنهادات شرکت های آهن ساز در هنگ کنگ است. هنگ کنگ قیمت میلگرد آجدار تولید خود را معادل ۵۷۰-۵۷۵ دلار در هر تن CFR  بر اساس وزن واقعی اعلام کرده است که نسبت به قیمت های هفته ی گذشته به مبلغ ۵۴۴_۵۴۹ افزایش پیدا کرده است.

قیمت میلگرد آجدار چین نیز در اوایل هفته ی جاری به مبلغ ۵۶۰_۵۶۵ دلار در هر تن فوب بر اساس وزن نظری، براورد شده است. علاوه بر این، تامین کنندگان خاورمیانه موفق به فروش میلگرد آجدار به هنگ کنگ با قیمت ۵۵۲ دلار در هر تن CFR شد، در حالی که این پیشنهاد حدود ۵۵۵ دلار در هر تن CFR بوده است. این در حالی است ک قیمت میلگرد آجدار این کشور کمتر از ۱۵ دلار در هر تن ینی کمتر از آنچه در چین خرید و فروش می شود، بوده است.

حتما بخوانید :  در انتظار رونق بازار میلگرد...

میلگرد مرکزآهن

اعلام وظایف کمیسیون تجارت بین المللی آمریکا در مورد قیمت میلگرد آجدار

واشنگتن موظف است مقررات ضد دامپینگ  (AD ) را برای قیمت میلگرد آجدار وارداتی تقویت کننده ی بتن تایوان اعمال کند. کمیسیون تجارت بین المللی ایالات متحده ی آمریکا (USITC) در مورد آسیب های داخلی ناشی از واردات محصولات آهن آلات ، در تصمیم نهایی خود، دریافت که “صنعت آهن آلات ایالات متحده به دلیل واردات میلگرد آجدار به شدت آسیب دیده است. قیمت میلگرد آجدار تقویت کننده ی بتن تایوان که وزارت بازرگانی ایالات متحده (DOC) میزان آن را تعیین کرده است در ایالات متحده و به مشتریان داخلی فروخته می شود.

رئیس این کمیسیون در بیانیه ای رسمی گفت: “در نتیجه، یک دستور غیرمستقیم برای واردات این محصول از تایوان صادر می شود.  به گزارش خبرگزاری متال اکسپرت، قیمت میلگرد آجدار صادراتی که در ماه ژوئیه تعیین شده بود، بسته به میزان تقاضا ها، معادل ۳٫۵۰ تا ۳۲٫۰۱ درصد افزایش پیدا کرد.

انجام تحقیقات در مورد واردات میلگرد آجدار در تاریخ ۲۰ سپتامبر سال ۲۰۱۶ آغاز شد و در پاسخ به درخواستی که توسط اعضای ائتلاف صورت گرفت، به شرکت هایی مانند Gerdau Ameristeel، Nucor و  Dynamic Steel اخطار داده شد. کمیسیون ضد دامپینگ استرالیا نیز بازنگری مقررات ضد دامپینگ مربوط به میلگرد آجدار چین و تایوان را آغاز کرده است.  بررسی این مقررات در روز پنج شنبه ۲۲ سپتامبر به درخواست دو شرکت  میلگرد ساز چینی به نام های  Steel Chung Hung Hung متعلق به تایوان آغاز شد.

مقررات ضد دامپینگ

روسای این دو شرکت امیدوار هستند که وظایفی را که در حال حاضر با آن مواجه هستند، به دلیل بی ربط بودن با این مسایل حذف شوند. مقررات ضد دامپینگ برای اولین بار در ماه اوت سال ۲۰۱۳ اعمال شد. میلگرد آجدار شرکت  Yieh Phui با احتساب مالیات بر واردات با افزایشی معادل ۶٫۸۰٪ درصد مواجه شد، در حالی که کالاهای آهن آلات شرکت   Chung Hung با احتساب مالیات بر واردات به میزان ۸٫۵۰٪ درصد افزایش پیدا کرد.

حتما بخوانید :  تاثیر نوسانات فصلی بر قیمت ورق گالوانیزه جهانی

محصولات دیگر تولید کنندگان چینی با وجود وظایف تعیین شده با کاهشی تا میزان  ۶۹٫۹ درصد مواجه هستند، در حالی که کالاهای دیگر تایوانی با احتساب مالیات بر واردات تا میزان ۸٫۶ درصد افزایش یافته اند. علاوه بر این شرکت فوق الذکر به تولید محصولات آهن آلات ای از جمله آهن تخت، آهن با آلیاژ بالا و آهن غیر آلیاژ ی با عرض کمتر از ۶۰۰ میلی متر، میلگرد آجدارتولید می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *