0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

ورق گالوانیزه مهم ترین محصول فولاد

یکی از  مهم ترین و بیشترین محصولات  صادر شده در بازار جهانی فولاد گالوانیزه است. می توان گفت ورق گالوانیزه نیز یکی از اصلی ترین اقداماتی است که در این زمینه انجام میشود. ورق گالوانیزه سود مناسبی برای صنعت و دارندگان ان دارد. فروشندگان ان به طور مستمر طیف محصولات شان را از طریق کارخانه های فولاد گالوانیزه مختاف بهتر و پیشرفته تر می کنند ، این کار به منظور ایجاد رقابتی در بازار های داخلی بین مشتریان برای خرید ورق گالوانیزه بیشتر صورت می گیرد. فولاد گالوانیزه ما با مشخصات ASTM A653 مطابقت دارد و هماهنگ است . و با کیفیت تجاری، کیفیت طراحی، کیفیت رسم و کیفیت ساختاری تولید می شود. این موارد بهترین نوع کیفیت را برای ورق گالوانیزه فراهم می کنند.

ورق گالوانیزه انواع متفاوتی دارد . فولاد گالوانیزه کرکره ایی که  معمولا به CGI  معروف است و شناخته شده است در اصل یک ماده ساختمانی است که از ورق های فولادی داغ وخفیف گالوانیزه و ورقه های سرد تشکیل شده است و تمامی این موارد برای ایجاد حالت راه راهی و موجی در ان است. ورق گالوانیزه راه راهی یا موجی باعث افزایش مقاومت خمشی ورق در جهت عمود بر قرقره میشود. این حالت نمی تواند به صورت موازی قرار بگیرد. ما انواع ورق فولادی گالوانیزه از قبیل PPGI عرضه می کنیم. ورق فولادی گالوانیزه راه راه یا موجی ثابت شده است که می تواند راه حل مقرون به صرفه ای برای اهداف مختلف ساخت و ساز مانند سقف، دیوار، پارتیشن و پانل می باشد. با خرید ورق های CGI  به طور مستقیم از چین هزینه های خرید ورق فولاد گالوانیزه در کشور خودتان را کم تر می کنید و موجب صرفه جویی خواهد شد.

در هنگام خرید ورق گالوانیزه نکاتی است که باید به ان توجه کرد. عرض این نوع ورق قبل و بعد از موج دار شدن متفاوت است. الکترو گالوانیزه سیم پیچ و ورق با روی با فرایند گالوانیزه الکترولیتی پوشش داده شده است. این حالت مخصوص  پوشش در هر دو طرف، یک طرف، و یا پوشش متفاوت است . فولاد گالوانیزه الکتریکی برای بهبود مقاومت نسبت به پوسیدگی و رنگ پذیری، از کرومات و فسفات استفاده می شود. این موارد برای خرید فولاد گالوانیزه بسیار موثر هستند.

فولاد الکتریکی گالوانیزه توانایی جا به جایی و رنگ شدن را دارد  زیرا پوشش روی آن محدود، یکنواخت و دقیق در لایه آبکاری است. فولاد الکتریکی گالوانیزه دارای ویژگی جوشکاری کمتری نسبت به فولاد نورد سرد است، با این حال، ساده ترین روش برای جوش در ورق های فولادی پوشیده شده از روی است و امکان این کار را فراهم م کند. ما هر دو سیم پیچ و ورق را عرضه می کنیم. 4 نوار چشمی و 4 نوار محافظ در فولاد، فلز گالوانیزه، حلقه های فلزی در لبه های داخلی و خارجی، دیسک محافظ دیواره کاغذ گالوانیزه و کاغذ ضد آب، کاغذ گالوانیزه و کاغذ ضد آب در اطراف دور و محافظت از سوراخ مواردی هستند که در هنگام خرید ورق گالوانیزه در بسته ها قرار می گیرند. در خصوص کاربرد ورق گالوانیزه در هنگام خرید ، استفاده انها نیز مهم هستند .

آهن آلات اصفهان

صنعت استفاده ورق گالوانیزه

در این خصوص میتوان گفت که کاربرد انها در لوازم الکتریکی یخچال و فریزر، ماشین لباسشویی، خشک کن، کوره های روغن، بخاری، تهویه مطبوع، کوره های الکترونیکی، موارد نشان دهنده، دستگاه های فروش اتوماتیک و غیره است. کاربردش در خصوص ماشین ها، بدن، کف، بالابر، مخزن سوخت، هوای پاک کننده و غیره است. کاربرد های دیگرشان مربوط به مبلمان و ماشین آلات، میز، کابینت، کابینت، ظروف آشپزخانه، محفظه، کمد، سفس، درب، ساختمان کشتی، قطار و غیره میشود. و در خصوص اخرین کاربرد ورق گالوانیزه می توان به آسانسور، تهویه – مجرای، اسباب بازی های مختلف، ظروف، تابلوها و غیره اشاره کرد.

آهن گالوانیزه زاویه  برای استفاده در فضای باز در محیط های معلق ایده ال است. علاوه براین که از پوسیدگی مقاومت می کند و و ساختار مناسبی دارد می توان گفت  که توان و ثبات مناسبی نیز دارد. بدست آوردن سیم کربن سرد از طریق یک حمام روی ذوب شده به منظور پوشش دادن فولاد با یک لایه نازک روی، مقاومت در برابر پوسیدگی و زنگ زدن را فراهم می کند.

برنامه های کاربردی فولاد گالوانیزه عبارتند از لوازم خانگی، برنامه های کاربردی ساختمان، سقف، قطعات خودرو (به عنوان مثال زیربخش)، وسایل روشنایی، درام ها و انواع مختلف مقاطع و ورق های پروفیل. تمامی این موارد از جمله کاربرد هایی هستند که خریداران در هنگام خرید ورق گالوانیزه باید به آن توجه کنند.

گالوانیزه همان گونه که در صنعت نامیده می شود فرآیند استفاده از پوشش حفاظتی روی به فولاد یا آهن است که برای جلوگیری از زنگ زدن استفاده میشود. شایع ترین روش گالوانیزه کردن داغ  کردن است که در آن قطعات در یک حمام روی  ذوب شده با هم ترکیب میشوند. و اینگونه گالوانیزه شکل میگیرد.

گالوانیزه فلز پایه را از سه راه محافظت می کند:

یک پوشش از روی را تشکیل می دهد که در صورت ناتوانی، مواد خورنده و زنگ زننده را از رسیدن به فولاد یا آهن متوقف کند. .روی به عنوان یک آند انقباض عمل می کند به طوری که حتی اگر پوشش خراشیده شود، فولاد در معرض باقی مانده روی باقی مانده قرار گیرد. قبل از اینکه پوسیدگی از طریق اهن پیش اید ، روی از پایه خودش محافظت می کند و در این روند صنعتی کرومات های روی نیز مفید به حساب می ایند.

تاریخچه و ریشه کلمه گالوانیزه

اولین نمونه شناخته شده آهن گالوانیزه توسط اروپاییان در زره هندی قرن هجدهم در مجموعه موزه شمشیربازی سلطنتی مواجه شد. . این نام به زبان ایتالیایی دانشمند لوئیجی گالوانی به زبان انگلیسی از طریق فرانسوی نامگذاری شد. در اصل در قرن نوزدهم، اصطلاح “گالوانیزه کردن” برای توصیف مدیریت شوک الکتریکی استفاده شد؛ این نیز فرادی گری نامیده شد. این استفاده منشا استفاده استعاری از فعل “گالوانیزه کردن” است، در استفاده مدرن، اصطلاح “گالوانیزه کردن” به طور گسترده ای با پوشش روی روی می دهد، به غیر از فلزات دیگر، این کار صورت نمی گیرد. رنگ گالوانیک، پیشگام کننده گالوانیزاسیون داغ، توسط استانیسلاس سورل، پاریس، در دسامبر 1837 ثبت شد .

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0