0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

شرکت فولادی Kyoei  ژاپن و رشد قیمت پروفیل در ویتنام

شرکت فولاد ساز ژاپنی Kyoei Steel  قصد دارد در روند رو به رشد قیمت پروفیل ویتنام، موقعیت خود را از طریق افزایش ظرفیت تولید این محصول، تقویت کند. در نتیجه، این تولید کننده قصد دارد تا از سال جاری کار ساخت کارخانه ی جدیدی را آغاز کند. اخیرا یکی از تولید کننده های ژاپنی، به نام Kyoei Steel  به طور رسمی اعلام کرده است که قصد دارد کار ساخت کارخانه ی جدیدی را برای تولید پروفیل با ظرفیت 500،000 تن در ویتنام آغاز کند.

این شرکت مشخص کرد که مبلغ کل سرمایه گذاری تخمین زده شده برای این پروژه در حدود 200 میلیون دلار خواهد بود. به گفته ی خبرگزاری های رسمی، کار ساخت و ساز این پروژه تا پایان سال 2017 میلادی آغاز خواهد شد، در سال 2019 میلادی راه اندازی و تولید آزمایشی آن شروع می شود و  در سال 2020 نیز عرضه ی تولیدات آن بصورت انبوه انتظار می رود.

استراتژی تاسیس کارخانه ی جدید این شرکت با افزایش تقاضا برای خرید پروفیل ویتنام حمایت می شود. علاوه بر این، در حال حاضر شرکت  Kyoei تنها ظرفیت تولید پروفیل را دارد در حالی که در کارخانۀ جدید شرکت قصد دارد تا   EAF   را برای کاهش هزینه های تولید، به کار گیرد. طبق گزارشات نشریه ی متال اکسپرت نکته ی قابل توجه این است که این شرکت در سال 2012، زمانی که عملیات افزایش تولید محصولات پروفیل خود را در ویتنام آغاز کرد، شروع به برنامه ریزی برای ساخت محصولات پروفیل و تجهیزات جدید کرد. با این حال، عملیات این شرکت در سال 2014 با توجه به شرایط نامطلوب بازار متوقف شد.

پروژه جدید تولید پروفیل مصر برای افزایش تقاضا برای صادرات این محصول

پیشنهاد قرارداد مشارکت جدید، که در سال گذشته توسط مقامات انجمن کانال سوئز (  SCA)  و ایتالیا ارائه شده است، امضا خواهد شد. کار تامین بخش مالی پروژه ی پروفیل  در مصر آغاز شده است. با راه اندازی این کارخانه ی جدید، مصر قصد دارد موضع سازندگان محلی خود را تقویت کند. علاوه بر این، با این اقدام مصر، همراه با افزایش تقاضا، قیمت پروفیل این کشور نیز افزایش خواهد یافت.

اخیرا، SCA  قراردادی را با شرکت Danieli  ایتالیا امضا کرده است که طبق آن، ساخت یک مجتمع تولیدی محصولات آهنی جدید از جمله پروفیل، با ظرفیت 1.2 میلیون تن در منطقه ی اقتصادی کانال سوئز، آغاز می شود. این شرکت تازه تاسیس شرکت آهن و پروفیل کانال سوئز نام گذاری شده است. طبق اطلاعات دریافت شده از منابع خبری رسمی، کار ساخت و ساز این کارخانه در دو مرحله انجام خواهد شد. در مرحله ی اول ساخت و ساز این مجموعه که تا حدود 19 ماه طول می کشد.

این شرکت قصد دارد 600،000 تن پروفیل تولید کند، و این در حالی است که در مرحله ی دوم این میزان دو برابر خواهد شد. طبق گزارشات نشریه ی متال اکسپرت در ماه اکتبر سال 2016، مصر با این توافقنامه موافقت کرد وهمان طور که نشریه ی متال کارشناس پیش از این پیش بینی کرده بود، استراتژی این شرکت در مورد افزایش تقاضا برای خرید پروفیل از مبدأ مصر، حمایت خواهد شد.

قیمت آهن آلات اصفهان

بازار صادرات پروفیل

یکی از منابع خبری در زمینه ی متالوژی به این نشریه گفت: “در حال حاضر مصر حدود 8.5 میلیون تن پروفیل را در اختیار دارد. با این وجود، در طول دو سال گذشته، مصر برای یک مدت طولانی، برای رسیدن به ظرفیت کامل، رسیدن به تولید محصولات آهنی  با ظرفیت حدود 12 میلیون تن و علاوه بر این، افزایش قیمت پروفیل ، تلاش کرده است.

علاوه بر این، راه اندازی شرکت مذکور، موسوم به کانال سوئز برای افزایش ظرفیت تولید آهن و فولاد خواهد به طور خودکار نیاز به واردات مواد اولیه از کشور های دیگر خواهد داشت، که عمدتا توسط فروشندگان محصولات آهنی و مواد اولیه ی کشورهای مستقل مشترک المنافع ارسال می شود. به طور خاص، در طول ماه های ژانویه تا جولای سال 2017، با توجه به آمار گمرک، تامین کنندگان مواد اولیه ی کشورهای مستقل مشترک المنافع تقریبا 705،000 تن مواد به مصر ارسال خواهند کرد.

افزایش قیمت پروفیل داخلی توسط شرکت تولید کننده ی آهن و سنگ آهن عربستان

شرکت تولید کننده ی سنگ آهن و محصولات آهن آلات عربستان سعودی  (Hadeed)  روند افزایش قیمت پروفیل داخلی خود را در سطح جهانی اعلام کرده اند. بنابراین، افزایش میزان تقاضا نیز، از سوی مشتریان انتظار می رود. از تاریخ 1 آگوست قیمت پروفیل 9 میلی متری عربستان در حدود 493 دلار در هر تن (SAR 1،850  در هر تن CPT ) در ریاض، براورد شد که قیمت های ارائه شده ی قبلی $ 13 دلار در هر تن ( SAR 50 / t در هر تن) افزایش یافته است. سطح جدید قیمت پروفیل فقط برای مشتریانی است که کل سهم ماهانه ی خود را از طریق این کارخانه تهیه می کنند.

شرکت کنندگان در بازار به خبرگزاری ها گزارش می کنند که این یک مشکل دشوار برای معامله گران محلی است که تحت فشار نا برابر داخلی هستند. یکی از معامله گران می گوید: ماه گذشته آن ها 80 درصد از سهام را به عنوان حداقل خرید پذیرفتند. سایر تولیدکنندگان محلی عربستان سعودی، قیمت پروفیل تولیدی خود را 13 دلار در هر تن (SAR 50 / T در هر تن) افزایش داده اند. با توجه به قیمت پروفیل پیشنهادی این شرکت ها، محصول مورد نظر با قیمت پروفیل معادل 467-480 دلار در هر تن CPT، معادل (SAR 1،750-1،800 در هر تن) در شهر ریاض خرید و فروش شد.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0