0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

تأثیر روند صعودی قیمت میلگرد آجدار جهانی بر بخش ساخت و ساز مالزی

با وجود بسیاری از طرح های بزرگ ساخت و ساز و پروژه های زیربنایی در مالزی، شرکت های ساختمانی با افزایش قیمت میلگرد آجدار در جهان مواجه شده اند. در نتیجه، اکثریت پیمانکاران تحت تاثیر افزایش قیمت میلگرد آجدار ، سعی می کنند هزینه های رو به رشد را کنترل کنند. بخش ساخت و ساز که حمایت قابل توجهی از تقاضای فولاد در مالزی را فراهم می کند با روند صعودی قیمت جهانی مواجه است.

به طور خاص، در حال حاضر قیمت میلگرد آجدار چین روزانه به میزان 90 دلار در هر تن افزایش یافته است و به گفته متال اکسپرت هم اکنون با قیمتی بالغ بر 540 تا 550 دلار در هر تن فوب عرضه می گردد. علاوه بر این، طبق گفته های فعالان بازار داخلی ، کارخانه های مالزی نیز مجبور شدند قیمت های خود را افزایش دهد که این امر موجب تضعیف فعالیت تجاری در بازار شده است.

بنابراین، چنین افزایش شدید قیمت میلگرد آجدار ، منجر به عدم اطمینان شده است و پیمانکاران تصمیم گرفته اند منتظر بمانند تا قیمت ها تثبیت شوند. طبق گزارش رسانه های داخلی مالزی ، به طور خاص، این کشور هنوز هم اجرای برخی از پروژه های بزرگ، مانند خط دوم MRT را به تأخیر می اندازد.

تاثیرات رشد قیمت میلگرد آجدار

قابل توجه است که بخش های کوچک ساخت و ساز و بخش خصوصی بیشتر تحت تأثیر رشد قیمت ها قرار دارند. متال اکسپرت یادآور شد که به ویژه افزایش شدید قیمت میلگرد آجدار منجر به کاهش هزینه های شرکت های کوچک برای اجرای کارشان می شود. در همین حال، شرکت های ساختمانی که پروژه های دولتی را اجرا می کنند، مشکلات کمتری به همراه خواهند داشت زیرا آنها دارای پشتیبانی دولتی می باشند و امکان تغییر هزینه مواد، در پشت نوسانات قیمت میلگرد آجدار برای آنها وجود دارد.

متال اکسپرت خاطر نشان کرد که علاوه بر این، گاهی اوقات پیمانکاران برای جلوگیری از خطر، به خرید فله ای روی می آورند . رئیس یکی از بخش های ساخت و ساز اظهار داشت :” ما قراردادها را امضا می کنیم و تهیه فولاد را برای کل پروژه به را به تأخیر می اندازیم. ما در زمینه ساخت و ساز فعالیت می کنیم  نه در گمانه زنی و تجارت فولاد. بنابراین ما در مقابل هزینه های بالا قرار می گیریم .”

میلگرد مرکزآهن

سودآوری بالا از فروش صادرات منجر به عرضه کوتاه مدت در بازار میلگرد آجدار روسیه می شود

افزایش قیمت صادرات موجب وضعیتی شده است که قیمتهای طولانی در روسیه نتواند با سرعت تگ های جهانی هماهنگ باشد. در نتیجه، سودآوری فروش داخلی به طور قابل توجهی پایین تر است و عرضه کنندگان ،در دسترس بودن محصولات بازار روسیه را محدود می کنند. داده های متال اکسپرت نشان می دهند که عوارض تولید میلگرد آجدار صادراتی در ماه آگوست به حداکثر میزان خود طی این سال رسید که 140 تا 180 دلار در هر تن بود.

در حالی که بازار داخلی در حدود 35-70 دلار در تن بود. علاوه بر این، فروش داخلی شمش مکعبی در مقایسه با میلگرد آجدار به مراتب سودآورتر بوده است. به عنوان مثال،شرکت EVRAZ ZSMK که یکی از بزرگترین تامین کنندگان می باشد، از فروش 70 میلیارد دلاری میلگرد آجدار در بازار داخلی ، توانسته است  کسب سود کند، درحالیکه این رقم در صادرات، 2.5 برابر قیمت 170 تا 180 دلار در هر تن شمش و میلگرد آجدار بود.

بنابراین متال اکسپرت برآورد می کند که پس از تعمیرات در قسمت BOF، این شرکت در ماه آگوست عرضه شمش را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد؛ که احتمالاً میزان عرضه تا 48 درصد افزایش داشته و به 173 هزار تن می رسد، در حالی که تولید میلگرد آجدار با 13 درصد کاهش به 117 هزار تن کاهش می رسد.

سودآوری صادرات شمش مکعبی بر اساس فولاد EAF در کارخانه فولاد آبینسک و Novorosmetall در ماه آگوست 130 تا 140 دلار در هر تن افزایش یافت، در حالی که بازده فروش میلگرد آجدار در بازار داخلی 35 دلار در هر تن بود. شرکت بزرگ تولید کننده تأسیسات، NLMK، با شرایط مشابهی مواجه شده است: عوارض شرکت های  NLMK Ural و NLMK Kaluga  در بازار داخلی از 40تا 60 دلار در هر تن و 120 تا 140 دلار در هر تن صادرات بود.

بازار صادرات میلگرد آجدار

بر اساس داده های اولیه، صادرات شمش روسیه در ماه آینده 5 درصد افزایش خواهد یافت. بنابراین، با وجود تقاضای قوی، تولید میلگرد آجدار در ماه آگوست کاهش خواهد یافت. متال اکسپرت برآورد می کند که استفاده از ظرفیت میلگرد آجدار کارخانه ها در ماه آگوست 68 درصد بود ،در حالیکه در ماه جولای 70 درصد بوده است.

در نتیجه، در ماه سپتامبر، تامین کنندگان سهمیه بندی برخی از کالاها را به مصرف کنندگان داخلی تخصیص می دهند. شرکت کنندگان در بازار گزارش می دهند که تولید کنندگان خاصی، گاهی اوقات در کالاهای  تحویل داده شده ،کاهش 60 درصدی از مطالبه اصلی آن ها را تأیید کرده اند.

با این حال، تولید کنندگان در حال تلاش برای بازگرداندن این شکاف های سنتی هستند. قیمت میلگرد آجدار داخلی آرژانتین 7 تا 12 درصد افزایش یافت، قیمت میانگین 31.000 روبین در تن (530 دلار در تن) با احتساب 18 درصد مالیات ، CPT مسکو برآورد گردید ،در حالی که در اعلام قیمت بازار معامله گران، قیمت میلگرد آجدار در طول تمام ماه افزایش داشته و تقاضا نیز رشد بالایی داشت. در ماه آینده، افزایش قیمت در میان عرضه کوتاه به 20 تا 25 درصد خواهد رسید. با توجه به افزایش روز افزون قیمت های صادرات، محموله ها در بازار داخلی طی ماه آینده به طور قابل توجهی جذاب خواهد شد.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0