0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

افزایش چشمگیر سود بخش صنعت در چین تحت سیاست های دولت مرکزی

علی رغم افت قیمت آهن آلات در بازار داخلی چین طی چند هفته اخیر، گزارش امروز انجمن آهن و فولاد چین حکایت از رشد قابل توجه سودآوری فولادسازان بزرگ این کشور در سه ماهه ابتدای امسال دارد. اصلاحات انجام شده در بخش عرضه باعث شده تا از کاهش بیشتر قیمت آهن آلات جلوگیری شود.

تولید فولاد خام چین طی سه ماهه اول سال ۲۰۱۸ برابر با ۵/۴ درصد افزایش داشته و به ۲۱۲ میلیون تن رسیده است. این در حالی است که طی این مدت فولادسازان بسیاری از مناطق تحت محدودیت های زیست محیطی فعالیت نموده اند.

تولید روزانه فولادسازان در چین طی سه ماه اول به طور میانگین ۲ میلیون و ۳۵۷ هزار و ۲۰۰ تن بوده که بالاترین رکورد سه ماهه در طول تاریخ می باشد و در صورت ادامه با همین سرعت، چین به تولید ۸۶۰ میلیون تن در سال جاری دست خواهد یافت.

صادرات چین از ژانویه تا مارس ۲۰۱۸ نزدیک به ۱۵/۱۵ میلیون تن برآورد شده که کاهش ۲۶/۴ درصدی را نشان می دهد. این سطح آخرین بار در ۲۰۱۳ محقق شده و به رشد تقاضای داخلی برمیگردد.

از طرفی موجودی انبارهای فولاد چین در آخر مارس ۱۵/۵ میلیون تن برآورد شده و در مقایسه با مارس ۲۰۱۷ بیش از ۳/۷ میلیون تن افزایش را نشان می دهد. این مسئله زنگ خطری برای فولادسازان برای کنترل تولید جهت ادامه افزایش قیمت آهن آلات می باشد.

لزوم خود کنترلی تولید در کنار تمهیدات بانک مرکزی

فولادسازان چینی در سه ماهه ابتدایی نزدیک به ۹۰۰ میلیارد یوان درآمد را محقق نموده اند که رشد ۶/۴۱ درصدی را نشان می دهد. سود خالص شرکت ها از این میزان حدود ۵۷ میلیارد یوان بوده است. البته قیمت آهن آلات طی ژانویه تا مارس عموما روندی کاهشی داشته و احتمال می رود در سه ماهه بعدی ارقام بهتری به دست آیند.

نکته حائز اهمیت این است که فولادسازان نباید برای دستیابی به سود بیشتر تولید بی رویه را پیش گیرند و خودکنترلی در تولید در کنار تمهیدات دولت مرکزی می تواند متضمن ادامه روند رشد قیمت آهن آلات باشد.

از بازار امروز چین خبر می رسد که قیمت اهن آلات در آخرین روز معاملات روند لاک پشتی رشد خود را هم چنان ادامه داد و قیمت میلگرد در بازار فیوچرز شانگهای با ۲۸ یوان رشد به ۳۵۹۳ یوان به ازای هر تن رسید.

در بازار فیزیکی نیز قیمت روز میلگرد با ۱۰ یوان افزایش ۳۹۴۰ یوان به ازای هر تن را دید. میزان فروش روزانه در چین برابر با ۲۰۰ هزار تن است که نشان از تقاضای بالا در بازار داخلی دارد.

قیمت آهن آلات

سنگ آهن امروز را هم با افت به پایان برد و در بازار فیوچرز دالیان با ۶ یوان کاهش همراه شد. در بازار فیزیکی هم عدم تقاضای فولادسازان کاهش نزدیک به ۱ دلاری را برای سنگ آهن رقم زد. علی رغم رشد نرخ بهره وری کوره بلندها طی این هفته و کاهش مجدد موجودی بنادر، از سر گیری بازرسی های فنی در مناطقی از چین و محدودیت ۱۰ تا ۱۵ درصدی تولید فولاد در استان هبی عامل مهمی در کاهش تقاضا برای سنگ آهن بوده است.

قیمت آهن آلات و میلگرد شرکت کنارز امارات

به گفته منابع بازار شرکت تولیدکننده فولاد کنارز امارات قیمت میلگرد خود را برای تحویل ماه می تنی 604 دلار به ازای هر تن درب کارخانه بدون احتساب مالیات بر ارزش افزوده اعلام کرده که کاهش 165 دلاری نسبت به تحویل ماه آوریل داشته است.

ثبات قیمت روز میلگرد در بازار داخلی مصر

از زمانی که آخرین قیمت میلگرد مصر در نیمه دوم ماه مارس ثبت شد تجار این قیمت را بالا می دانند و خرید کمی تا به حال انجام داده اند. از طرف دیگر تجار به دلیل ثبت سفارشات خود با قیمت مطلوب تمایلی به کاهش قیمت های خود ندارند. در نتیجه قیمت میلگرد بازار داخلی مصر هم چنان ثابت بوده و تنی 708 تا 734 دلار درب کارخانه به فروش می رسد.

افزایش قیمت ورق سیاه بازار داخلی چین

در طی هفته جاری قیمت ورق سیاه بازار داخلی چین افزایش داشته در حالی که سطح فعالیت های تجاری متوسط بوده است. در طی هفته جاری قیمت آتی فلزات در چین افزایش داشته که تاثیر مثبت بر بازار کلاف گرم گذاشته است.

در حال حاضر موجودی انبارهای کلاف گرم مطابقا پایین می باشد و قیمت بیلت و اسلب بازار داخلی نیز روند افزایش دارد که به افزایش قیمت کلاف گرم کمک می کند. انتظار می رود قیمت ورق سیاه در هفته پیش رو روند افزایشی داشته باشد.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0