2/5
1رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

قیمت آهن آلات و عدم کنترل آن

رئیس اتحادیه آهن فروشان با بیان تاثیر افزایش قیمت آهن بر بازار مسکن گفت: بازار آهن در حال خارج شدن از رکود است و هنوز به رونق نرسیده است، افزایش نرخ مصالح و آهن در طی 2 سال اخیر بر نرخ مسکن تاثیرگذار گذاشته است.

بازار مسکن چند سال است که در رکود است اما اخبار در این زمینه پرمخاطب حکایت از گران شدن مسکن، در پی افزایش قیمت اجاره ها باعث بالارفتن قیمت مصالح ساختمانی و آهن ، واسطه گری و عدم کنترل بر فعالیت صنوف در ارتباط با آهن است.

محمد آزاد ادامه داد: افزایش قیمت آهن در همان سال، بر نرخ مسکن تاثیر ندارد؛ گرانی مصالح و آهن به عنوان مثال در سال جاری، دو سال دیگر بر افزایش قیمت  آهن در بازار مسکن اثرگذار است زیراکه ساخت مسکن زمان‌بر است و به سرعت ایجاد نمی‌شود، حداقل دو سال زمان لازم است تا ساخته شود.

وی با اشاره به عوامل موثر بر افزایش تقریبی نرخ مسکن گفت: مسائل مالی و سیاست‌های دولت، ارائه وام مسکن و نیز کاهش نرخ بهره بانکی برای دادن تسهیلات بهتر به مردم از جمله عواملی است تا بازار شاهد رشد 10 تا 15 درصدی قیمت مسکن باشد و قسمتی از سرمایه مردم نیز به بازار مسکن وارد شود.

رئیس اتحادیه آهن فروشان تصریح کرد: قیمت آهن در سال 94 از نرخ آن در سال جاری نیز بالاتر بوده است و با وجود افزایش قیمت آهن در سال جاری، هنوز به نرخ آن در سال 94 نرسیده است. امروز قیمت میلگرد 2100 به ازای هر کیلو تا 2150 تومان و قیمت تیرآهن هر کیلو 2500 تومان است.

تغییر قیمت مسکن بعلت گرانی مصالح ساختمانی است

اسماعیل کاظمی‌ قهی رییس اتحادیه فروشندگان گچ ، آهک و مصالح ساختمانی در گفت‌وگو با خبرنگار جام‌جم آنلاین، بازار مصالح را در چند بخش دانست و درخصوص افزایش قیمت مصالح گفت: مصالح ساختمانی به طور کلی شامل کالاهایی است که از ابتدا تا انتهای سازه در آن به کار می رود که در قسمت هایی بالارفتن  قیمت را شاهد بودیم .

وی تصریح کرد: سیمان، گچ، آجر، ماسه، خاک رس، خاک سنگ، سرامیک و کاشی صعود قیمتی را نداشته است اما در بخش شیر آلات خصوصا مارک های خارجی آن با بالارفتن بها همراه بوده‌اند؛ سیمان در ابتدای سال 96 نیز افزایش بها داشته اما این افزایش بها ناشی از افزونی تقاضا نبوده است بلکه به لحاظ ثبات  بازار و عدم ساخت و ساز و نیز رقابت ناهماهنگ بین تولید کنندگان در پایین آمدن قیمت، برای بدست آوردن مشتری بیشتر بوده است.

رییس اتحادیه فروشندگان مصالح ادامه داد: زمانی‌که این کاهش بها در ارئه کالا تاثیرگذار نباشد، مجدد بها را افزایش می‌دهند؛ اگر از سال 88 به بعد بهای سیمان بررسی شود، مشخص خواهد شد بر اساس افزایش که امریست اجتناب ناپذیر، در سال جاری بهای سیمان از نرخ اواقعی آن نیز کمتر است.

کاظمی‌قهی گفت: قیمت گچ ثابت بوده است اما بهای ماسه با احتساب هزینه حمل بالارفته و رسیدگی به آن بر عهده سازمان حمایت از مصرف کننده و تولیدکنندگان است. سایر مصالح ساختمانی نه تنها افزایش بها نداشته‌ بلکه رکود کاری نیز داشته‌اند.

رییس اتحادیه فروشندگان گچ ، آهک و مصالح ساختمانی شرح داد : افزایش بهای مصالح ساختمانی نیزمتاثر از تصمیمات اثرگذار بر روی ملک از جمله کم شدن بهای سود بانکی، نوسان بهای دلار و عرضه وام مسکن است زیراکه بازار ساخت و ساز در ثبات به سر می برد وبهای مصالح و دستمزد کارگر تنها بر اساس تورم سالیانه افزایش داشته ‌است.

2/5
1رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0