0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

افزایش قیمت ورق سیاه تا میزان 30 دلار در هر تن توسط سه شرکت تولیدی ورق دیگر در ایالات متحده ی آمریکا

سه شرکت تولیدی ورق در ایالات متحده ی آمریکا قیمت ورق سیاه را تا 30 دلار به ازای هر تن (1.50 دلار برای هر صد هزار تومان) افزایش خواهند داد. شرکت آرسلر میتال قیمت ورق سیاه ایالات متحده را در مورد تمام سفارشات غیر قراردادی، برای این نوع  ورق سیاه ،افزایش داده است. مدیر اجرایی فروش و بازاریابی این شرکت، در تاریخ 24 اکتبر به کارکنان بخش فروش محصولات ورق گفت: ما حق این را داریم که هرگونه پیشنهاد باز را که قبلا با تایید سفارش از طرف شرکت ما پذیرفته شده است را قبول و محصولات درخواستی را ارائه کنیم.  “علاوه بر این ما بلافاصله به مشتریان خود این تغییر را در موقعیت تجاری کنونی توصیه می کنیم.”

افزایش قیمت ورق سیاه ایالات متحده در پاسخ به افزایش هزینه های مواد اولیه و شرایط تجاری ای است که به سرعت در حال بهبود می باشد. “مدیر اجرایی شرکت تولید محصولات ورق ، در تاریخ 24 اکتبر طی گزارشی به مشتریان گفت: اوپک قیمت پایه ی ورق سیاه  را در بازار، با توجه به سفارشات جدید خریداران افزایش می دهد. این افزایش قیمت ها به دنبال حرکت های مشابه توسط شرکت های تولید کننده ی ورق در آمریکا صورت گرفته است.

افزایش تولید ورق سیاه خام ژاپن در ماه سپتامبر

طبق ارزیابی های سازمان آمار آهن و فولاد ژاپن (JISF)، تولید ورق در این کشور در ماه سپتامبر اندکی افزایش یافت، زیرا تولید ورق برای اولین بار پس از طی سه ماه کاهش، رونق گرفت. طبق آخرین اطلاعات منتشر شده توسط JISF  در اواخر هفته ی گذشته، تولید ورق خام ژاپن در سال گذشته به میزان 1.50٪ در ماه سپتامبر کاهش یافت و به 8.44 میلیون تن رسید. تولید ماهیانه ی ورق  خام پس از سه ماهه افزایش قیمت، در ماه ژوئن، کاهش یافت. قبل از ماه آوریل 2016، تولید ورق خام ژاپن به مدت 20 ماه به طور مداوم اتفاق افتاده است.

کوره های اکسیژن اصلی در ماه سپتامبر تا میزان 6.53 میلیون تن ورق خام تولید کرده اند که در مقایسه با سال گذشته 1.10٪ درصد کاهش یافته است، در حالی که کوره قوس 1.91 میلیون تن تولید کرده است که نسبت به سال گذشته 2.70٪ کاهش داشته است.

خروجی ورق سیاه  به میزان 7.63 میلیون تن است که به طور کلی تغییر نکرده است و تنها در مقایسه با سال قبل 0.90 درصد افزایش یافته است. ورق سیاه  در مجموع با حجم 5.95 میلیون تن، تا میزان 0.20٪ درصد نسبت به سال قبل کاهش یافته است.

واردات ورق سیاه هند با قیمت 15 دلار است که توسط شرکت های تولید ورق سیاه این کشور ارائه می شود. قیمت پیشنهادی برای واردات ورق سیاه به هند، که عمدتا از چین وارد می شود، به میزان حداقل 15 دلار در هفته ی جاری افزایش یافته است و در ماه دسامبر به قیمت 440-445 دلار به ازای هر تن فرآورده های نفتی رسیده است. اما ورق سیاه  به دلیل افزایش قیمت داخلی ورق سیاه طی دو هفته ی گذشته به فروش نرسیده است.

ورق گالوانیزه فولاد مبارکه

بازار واردات ورق سیاه کشور هند

واردکنندگان هندی می گویند ما قطعا هیچ علاقه ای به واردات ورق سیاه  با این قیمت ها نداریم. آنها می گویند که قیمت های داخلی فعلی قابل اعتماد نیستند. واردات ورق سیاه از چین با قیمتی معادل $ 440-445 CFR  در هرتن بوده و برابر با  (582-590 دلار) در هر تن است، با احتساب مالیات بر ارزش افزوده به چنین قیمتی رسیده است.

قیمت ورق سیاه  ساخت داخل با قیمتی معادل  38000 تا 38500 ریبری (567-575 دلار) در هر تن با احتساب مالیات بر ارزش افزوده خرید و فروش می شود. یکی از شرکت های وارد کننده ی این محصولات گفت: “پیشنهادات چین نه تنها غیرقابل قبول است، بلکه موانع دیگری نیز بر سر راه آن وجود دارد، زیرا مشخص نیست که اگر بعد از ماه دسامبر محدودیت نظارت بر کیفیت کاهش یابد، قیمت این محصول افزایش خواهد یافت یا خیر.

آخرین رزروها برای ورق سیاه معادل با مبلغی به میزان 415-420 دلار به ازای هر تن CFR می باشد و انتظار می رود که در اواخر نوامبر یا اوایل ماه دسامبر در بنادر هند تحویل داده شوند. پیشنهاد قیمت برای ورق سیاه  درجه ی یک ساخت چین به مبلغ 445-450 دلار برای هر تن ارائه شده است و پس از پذیرش آن، برای حمل و نقل و تحویل در ماه دسامبر آماده خواهد بود.

یکی دیگر از شرکت کنندگان در بازار گفت: خریداران ممکن است در کوتاه مدت برای رد پیشنهادات ارائه شده هماهنگ باشند. یکی از شرکت کنندگان بازار گفت: “آنها فرصت را از دست خواهند داد، زیرا هزینه های ورودی برای صنعت ورق افزایش می یابد که این امر موجب افزایش قیمت بیشتر در چین خواهد شد.”

افزایش قیمت ورق سیاه  صادراتی کشورهای مستقل مشترک المنافع به خاطر بالا رفتن هزینه های مواد اولیه

قیمت ورق سیاه صادراتی کشورهای مستقل مشترک المنافع  طی هفته ی گذشته با بالا رفتن قیمت مواد خام افزایش یافته است. یکی از معامله گران گفت: “ما ممکن است به زودی شاهد افزایش بیشتر قیمت ورق سیاه  صادراتی کشورهای مستقل مشترک المنافع باشیم، که این امر به دلیل پیش بینی های مثبت برای قیمت ذغال سنگ و قیمت قراضه می باشد.”

ارزیابی قیمت ورق سیاه صادراتی شورای همکاری خلیج فارس در روز دوشنبه 24 اکتبر، نشانگر قیمت 405 تا 415 دلار برای هر تن دریای سیاه بود که نسبت به قیمت 395-400 دلار در هر تن فوب در هفته ی گذشته، با افزایش همراه بود.

برخی شرکت های تولید آهن و فولاد روسیه ورق سیاه  را به مبلغ 430 دلار در هر تن CFR  یا حدود 410 دلار در هر تن فوب دریای سیاه، به ترکیه فروخته اند. گزارشات رسیده حاکی از آن است که این شرکت در حال حاضر ورق سیاه خود را با قیمت 410 دلار در هر تن فوب به منطقه ی خاورمیانه و شمال آفریقا ارائه می دهد.

قیمت های پیشنهادی کارخانجات کشورهای مستقل اتحادیه ای

پیشنهاد شرکت MMK  به مصر 430 دلار برای هر تن CFR  بود  که حدودا معادل 405 دلار برای هر تن فوب می باشد. طبق اخبار دریافت شده از یکی از شرکت های اوکراینی، این شرکت ورق سیاه خود را به قیمت 410-415 دلار برای هر تن فوب دریای سیاه به کشور های خاور میانه فروخته است. پیشنهاد این شرکت به ترکیه مبلغ 435 دلار به ازای هر تن فرآورده های نفتی و یا 415 دلار برای هر تن فوب است.

ارزیابی هفتگی برای قیمت ورق سیاه  صادراتی از کشورهای مستقل مشترک المنافع در روز دوشنبه، نشانگر مبلغی معادل  463-465 دلار به ازاء هر تن فوب دریای سیاه بود که نسبت به 440-450 دلار در هر تن فوب در هفته ی گذشته، افزایش یافته است. شنیده شده است که شرکت MMK ورق سیاه  تولید خود را با قیمت 463-465 دلار در هر تن فوب در محدوده دریای سیاه، عرضه می کند. کشور اوکراین برای فروش ورق سیاه  خود، مبلغی به ارزش 485-500 دلار در هر تن CFR یا حدود 465-480 دلار در هر تن فوب را به ترکیه ارائه داده است.

 

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0