0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

قیمت ورق گالوانيزه صادراتي چين 710 تا 720 دلار

قیمت ورق گالوانیزه صادراتي چين در ماه گذشته در روند افزايش قرار داشت و تا هفته قبل نيز ادامه يافت.به دليل تعطيلات سال نو خريد و فروش به ارامي صورت مي گرفت و توليد كننده ها فروش در بازار داخلي را ترجيح مي دادند.در حال حاضر بيشتر توليد كننده هاي ورق گالوانيزه در چين محصول ضخامت 1.00 ميلي متر با پوشش روي 120 گرم بر متر مربع را با 15 تا 20 دلار افزايش نسبت به 5 هفته قبل 710 تا 720 دلار FOB تحويل ماه مي پيشنهاد مي دهند.

به علاوه گستره ي قیمت ورق گالوانیزه پيشنهادي نسبت به 700 تا 710 دلار FOB در هفته گذشته نيز به صورت افزايشي بازتر شده است و با تضعيف بازار داخلي چين تامين كنندگان بيشتري به بازار صادرات وارد شده اند.

خريداران و فروشنده ها در دوره مذكور حضور ارامي در بازار داشتند. با اينكه تعطيلات سال نو به طور رسمي يك هفته بود تامين كننده هاي چيني براي مدت دو هفته از بازار غائب بودند. در بازگشت انها به بازار تقريبا تمام محصول گالوانيزه موجود توسط تجار در بازار داخلي جذب شد.

تجار چيني انتظار داشتند در ماه مارس قیمت ورق گالوانیزه افزايش يابد و از اين رو اقدام به افزايش خريد و پر كردن انبارهاي خود نمودند.مصرف داخلي در چين در روند ارامي رو به افزايش است و قيمت محصولات فولادي كاهش داشته است به همين دليل توليد كننده هاي ورق گالوانيزه حضور خود را در بازارهاي صادراتي افزايش دادند.

با اين حال به نقل از منابع آگاه پذيرش قيمتهاي جديد براي مصرف كننده ها دشوار است و از اينرو هيچ معامله اي در بازار هاي صادراتي به ثبت نرسيد.برخي از كارشناسان بر اين باورند به زودي شرايط بازار ورق گالوانيزه با افزايش تقاضاي داخلي بهتر خواهد شد. ميزان مصرف چندان زياد نبوده است اما در صنايع مصرف كننده افزايش بيشتري خواهد داشت.

قیمت ورق گالوانیزه کاشان

همچنين پس از اتمام محدوديت هاي زمستاني توليد كننده ها دوباره فعاليت خود را آغاز كرده اند. همچنين شركت Baosteel فروش و قیمت ورق گالوانيزه داخلي تحويل اوريل را نسبت به ماه قبل 8 دلار بدون احتساب ماليات افزايش داده است.

تثبیت قیمت ورق سیاه در آسیا

قیمت ورق سیاه در آسیا در روز جمعه و برای چهارمین روز متوالی ثابت ماند . ارزیابی ها برای ورق گرم گرید  SS400  با ضخامت 3 میلی متر 592 تا 594 دلار فوب چین و همین گرید و ضخامت ورق با ترم تحویل سی اف آر بنادر جنوب شرق آسیا  605 دلار بود البته در روز جمعه هیچ معامله ای بسته نشده است .

اغلب فولادسازان چینی همین گرید ورق سیاه را 610 تا 620 دلار فوب چین تحویل ماه می پیشنهاد می دهند . روز پنجشنبه یک تاجر ویتنامی 20 هزار تن ورق گرم گرید SAE با ضخامت 3 /2 میلی متر را  از تولیدکننده ای در شرق چین با قیمت 625 دلارسی اف آر ویتنام تحویل ماه می خریداری نمود . در شانگهای ورق گرید  Q235 با ضخامت 5/ 5 میلی متر 3 هزار و 970 تا 3 هزار و 990 یوآن برابر با 628 تا 631 دلار تحویل درب انبار و 17 درصد مالیات برارزش افزوده است .  معاملات ورق گرم تحویل ماه می در بازار فیوچرز شانگهای در روز جمعه با 15 یوآن افزایش در قیمت 3 هزار و 877 یوآن بسته شد

با افزایش بهای داخلی بیلت، فولادسازان چینی صادرات خود را کاهش دادند.

در ابتدای هفته گذشته، برخی فولادسازان چینی پس از افت قیمت داخلی و صادراتی بیلت، سفارشاتی را از جنوب شرق آسیا دریافت نمودند. با این حال، در اواخر هفته با رشد قیمت داخلی از حجم صادرات چینی ها کاسته شد.

به گزارش پلنر جدیدترین پیشنهادات چینی ها به خریداران جنوب شرق آسیا در محدوده ۵۴۵ تا ۵۵۰ فوب مطرح می شوند که از سطوح هفته قبل بین ۵ تا ۱۰ دلار افت را نشان می دهند. مهمترین دلیل این امر کاهش شدید بیلت داخلی چین، حدود ۲۱ دلار، در روز دوشنبه نسبت به چهارشنبه هفته گذشته می باشد که بهای بیلت تانگشان را به ۳۵۷۰ یوان به ازای هر تن تحویل درب کارخانه کاهش داد. این افت باعث افزایش انتظارات منفی در بازار شد.

در نتیجه، برخی تجار چینی تصمیم به صادر نمودن حجم های کوچکی نمودند. در حدود ۱۰ هزار تن بیلت به قیمت ۵۵۰ دلار به ازای هر تن سی اف آر به تایوان فروخته شد و در معامله ای دیگر، ۲۰ هزار تن بیلت به قیمت ۵۶۳ دلار به ازای هر تن سی اف آر به فیلیپین فروخته شد.

اما با افزایش بهای داخلی بیلت و افت پیشنهادات خریداران خارجی، صادرات بیلت از سوی چینی ها تا حدود زیادی کاهش یافته و اطلاعات جدیدی از این بازارها در دسترس نیست. با افت موجودی انبارهای بیلت در تانگشان برای دومین هفته متوالی و انتظارات مثبت برای رشد تقاضا در دوره پیش رو، ادامه صادرات از سوی چینی ها چندان محتمل به نظر نمی رسد.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0