0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

قیمت ورق گالوانيزه صادراتي چين ۷۱۰ تا ۷۲۰ دلار

قیمت ورق گالوانیزه صادراتي چين در ماه گذشته در روند افزايش قرار داشت و تا هفته قبل نيز ادامه يافت.به دليل تعطيلات سال نو خريد و فروش به ارامي صورت مي گرفت و توليد كننده ها فروش در بازار داخلي را ترجيح مي دادند.در حال حاضر بيشتر توليد كننده هاي ورق گالوانيزه در چين محصول ضخامت ۱٫۰۰ ميلي متر با پوشش روي ۱۲۰ گرم بر متر مربع را با ۱۵ تا ۲۰ دلار افزايش نسبت به ۵ هفته قبل ۷۱۰ تا ۷۲۰ دلار FOB تحويل ماه مي پيشنهاد مي دهند.

به علاوه گستره ي قیمت ورق گالوانیزه پيشنهادي نسبت به ۷۰۰ تا ۷۱۰ دلار FOB در هفته گذشته نيز به صورت افزايشي بازتر شده است و با تضعيف بازار داخلي چين تامين كنندگان بيشتري به بازار صادرات وارد شده اند.

خريداران و فروشنده ها در دوره مذكور حضور ارامي در بازار داشتند. با اينكه تعطيلات سال نو به طور رسمي يك هفته بود تامين كننده هاي چيني براي مدت دو هفته از بازار غائب بودند. در بازگشت انها به بازار تقريبا تمام محصول گالوانيزه موجود توسط تجار در بازار داخلي جذب شد.

تجار چيني انتظار داشتند در ماه مارس قیمت ورق گالوانیزه افزايش يابد و از اين رو اقدام به افزايش خريد و پر كردن انبارهاي خود نمودند.مصرف داخلي در چين در روند ارامي رو به افزايش است و قيمت محصولات فولادي كاهش داشته است به همين دليل توليد كننده هاي ورق گالوانيزه حضور خود را در بازارهاي صادراتي افزايش دادند.

با اين حال به نقل از منابع آگاه پذيرش قيمتهاي جديد براي مصرف كننده ها دشوار است و از اينرو هيچ معامله اي در بازار هاي صادراتي به ثبت نرسيد.برخي از كارشناسان بر اين باورند به زودي شرايط بازار ورق گالوانيزه با افزايش تقاضاي داخلي بهتر خواهد شد. ميزان مصرف چندان زياد نبوده است اما در صنايع مصرف كننده افزايش بيشتري خواهد داشت.

قیمت ورق گالوانیزه کاشان

همچنين پس از اتمام محدوديت هاي زمستاني توليد كننده ها دوباره فعاليت خود را آغاز كرده اند. همچنين شركت Baosteel فروش و قیمت ورق گالوانيزه داخلي تحويل اوريل را نسبت به ماه قبل ۸ دلار بدون احتساب ماليات افزايش داده است.

تثبیت قیمت ورق سیاه در آسیا

قیمت ورق سیاه در آسیا در روز جمعه و برای چهارمین روز متوالی ثابت ماند . ارزیابی ها برای ورق گرم گرید  SS400  با ضخامت ۳ میلی متر ۵۹۲ تا ۵۹۴ دلار فوب چین و همین گرید و ضخامت ورق با ترم تحویل سی اف آر بنادر جنوب شرق آسیا  ۶۰۵ دلار بود البته در روز جمعه هیچ معامله ای بسته نشده است .

اغلب فولادسازان چینی همین گرید ورق سیاه را ۶۱۰ تا ۶۲۰ دلار فوب چین تحویل ماه می پیشنهاد می دهند . روز پنجشنبه یک تاجر ویتنامی ۲۰ هزار تن ورق گرم گرید SAE با ضخامت ۳ /۲ میلی متر را  از تولیدکننده ای در شرق چین با قیمت ۶۲۵ دلارسی اف آر ویتنام تحویل ماه می خریداری نمود . در شانگهای ورق گرید  Q235 با ضخامت ۵/ ۵ میلی متر ۳ هزار و ۹۷۰ تا ۳ هزار و ۹۹۰ یوآن برابر با ۶۲۸ تا ۶۳۱ دلار تحویل درب انبار و ۱۷ درصد مالیات برارزش افزوده است .  معاملات ورق گرم تحویل ماه می در بازار فیوچرز شانگهای در روز جمعه با ۱۵ یوآن افزایش در قیمت ۳ هزار و ۸۷۷ یوآن بسته شد

با افزایش بهای داخلی بیلت، فولادسازان چینی صادرات خود را کاهش دادند.

در ابتدای هفته گذشته، برخی فولادسازان چینی پس از افت قیمت داخلی و صادراتی بیلت، سفارشاتی را از جنوب شرق آسیا دریافت نمودند. با این حال، در اواخر هفته با رشد قیمت داخلی از حجم صادرات چینی ها کاسته شد.

به گزارش پلنر جدیدترین پیشنهادات چینی ها به خریداران جنوب شرق آسیا در محدوده ۵۴۵ تا ۵۵۰ فوب مطرح می شوند که از سطوح هفته قبل بین ۵ تا ۱۰ دلار افت را نشان می دهند. مهمترین دلیل این امر کاهش شدید بیلت داخلی چین، حدود ۲۱ دلار، در روز دوشنبه نسبت به چهارشنبه هفته گذشته می باشد که بهای بیلت تانگشان را به ۳۵۷۰ یوان به ازای هر تن تحویل درب کارخانه کاهش داد. این افت باعث افزایش انتظارات منفی در بازار شد.

در نتیجه، برخی تجار چینی تصمیم به صادر نمودن حجم های کوچکی نمودند. در حدود ۱۰ هزار تن بیلت به قیمت ۵۵۰ دلار به ازای هر تن سی اف آر به تایوان فروخته شد و در معامله ای دیگر، ۲۰ هزار تن بیلت به قیمت ۵۶۳ دلار به ازای هر تن سی اف آر به فیلیپین فروخته شد.

اما با افزایش بهای داخلی بیلت و افت پیشنهادات خریداران خارجی، صادرات بیلت از سوی چینی ها تا حدود زیادی کاهش یافته و اطلاعات جدیدی از این بازارها در دسترس نیست. با افت موجودی انبارهای بیلت در تانگشان برای دومین هفته متوالی و انتظارات مثبت برای رشد تقاضا در دوره پیش رو، ادامه صادرات از سوی چینی ها چندان محتمل به نظر نمی رسد.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری