0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

تصمیم تولیدکنندگان برای تعیین قیمت ورق سیاه

طی هفته گذشته بازار ورق فولادی نوسانات زیادی را تجربه کرده است. قیمت ورق سیاه کارخانه انزلی برای ضخامت 2 میلی متر در نخستین روز هفته گذشته به میزان 27700 ریال گزارش شده است در حالی که قیمت این محصول در روزهای پایانی هفته گذشته کاهش یافته و به قیمت 27500 ریال رسیده است.

در بازار وارداتی ورق سیاه نیز بنابر گزارش های رسیده مشاهده کردیم که قیمت ورق سیاه وارداتی به ایران به میزان 560 یورو به ازای هر تن گزارش شده است که از نظر مشتریان این محصول قیمت پیشنهادی بسیار بالا بوده است و به همین علت میزان واردات ورق سیاه به ایران طی روزهای اخیر به شدت کاهش یافته است.

میزان واردات ورق سیاه به ایران در ماه دی به میزان 66200 تن گزارش شده است و بنابر آمار منتشر شده این میزان نسبت به میزان واردات ماه گذشته به میزان 18 هزار تن کاهش یافته است. فروشندگان ورق فولادی در بازار داخلی قیمت این محصول را حدودا به میزان 200 تومان نست به قیمت وارداتی این محصول کاهش داده اند و توانسته اند بر بازار وارداتی این محصول غلبه کنند.

قیمت ورق سیاه کارخانه فولاد مبارکه در هفته گذشته برای ضخامت های 15-3 میلی متر به طور میانگین به میزان 26270 ریال در روزهای ابتدایی هفته گزارش شده است در حالی که در روزهای پایانی هفته به میزان 26227 ریال گزارش شده و روند کاهشی داشته است. طی هفته گذشته پیش بینی می شد که با توجه به افزایش قیمت ورق سیاه کارخانه فولاد مبارکه در بازار بورس قیمت پیشنهادی در بازار داخلی نیز افزایش یابد ولی این امر محقق نگردید.

کاهش فعالیت صادراتی فولاد مبارکه

به گفته منابع خبری در حال حاضر میزان فعالیت صادراتی کارخانه فولاد مبارکه بسیار کاهش یافته است و در نتیجه ی این امر این کارخانه ناچار است قیمت ورق سیاه را در بازار داخلی کشور افزایش دهد. در حال حاضر میزان رقابت با بازار خارجی افزایش یافته است و باید با بازار وارداتی میزان رقابت را افزایش داد. طی هفته گذشته قیمت ورق سیاه اکسین و کاویان روند صعودی داشته است و ورق فولادی کارخانه کاویان در روز شنبه به میزان 23750 ریال گزارش شده است در حالی که در روزهای پایانی هفته گذشته قیمت این محصول به میزان 24950 ریال رسیده است.

ورق سیاه اصفهان

بنابراین قیمت ورق سیاه این کارخانه طی فته گذشته روند صعودی داشته است. کارخانه کاویان نیز طی هفته گذشته با کاهش میزان عرضه روبرو بوده است که این امر سبب افزایش قیمت محصول این کارخانه از میزان 25500 ریال به میزان 25880 ریال بوده است. کارخانه اکسین در حال حاضر مشکلات زیادی دارد و باید به فکر صادرات محصولات خود باشد. بازار ورق سرد نیز طی هفته گذشته بسیار آرام بوده است که علت این امر کاهش میزان تقاضا و برودت هوا طی هفته گذشته بوده است.

قیمت ورق سرد برای سایز 4/0-5/2 میلی متر در نخستین روز هفته گذشته به میزان 32368 ریال بوده است در حالی که قیمت این محصول در روزهای پایانی هفته گذشته به میزان 32105 ریال رسیده است. بنابراین این محصول نیز طی هفته گذشته روند نزولی را در پیش گرفته است و پیش بینی نمی شود که طی روزهای آتی این محصول مجددا افزایش یابد و یا رونقی در این بازار حاصل گردد.

بازار ورق سرد و ورق گالوانیزه در هفته گذشته

میزان واردات ورق سرد نیز طی روزهای جاری بسیار کاهش یافته است. به گفته منابع خبری میزان واردات ورق سرد در ماه آبان سال جاری به میزان 50327 تن گزارش شده است در حالی که میزان صادرات در ماه دی کاهش یافته و به میزان 35168 تن رسیده است. پیش بینی می شود که میزان واردات ورق فولادی از جمله ورق سرد طی ماه های آینده کاهش بیشتری نیز یابد و این به معنای این است که طی روزهای آتی بازار داخلی ورق فولادی رونق خواهد یافت و بازار وارداتی میزان فعالیت کم تری خواهد داشت.

هم چنین میزان عرضه ورق سرد فولاد مبارکه نیز برای برخی از ضخامت ها طی روزهای اخیر افزایش یافته است و این امر ممکن است بر بازار داخلی ورق سرد نیز تاثیرگذار باشد. قیمت ورق گالوانیزه نیز طی هفته گذشته با ثبات همراه بوده است و در بازار این محصول میزان عرض و تقاضا متعادل بوده است. هم چنین شنیده ها حاکی از آن است که قیمت روی طی هفته جاری روند صعودی داشته است و این امر سبب افزایش قیمت ورق گالوانیزه در بازار داخلی گشته است.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0