0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

قیمت ورق سیاه امارات متحده عربی افزایش می یابد، اما تقاضا کم است

متال بولتن می گوید که قیمت ورق سیاه وارداتی به امارات متحده عربی در این هفته افزایش یافت، اما خرید ورق سیاه نیز بسیار کند بود. قیمت ورق سیاه  ۴۴۰ تا ۴۵۰ دلار در هر تن cfr ارائه شد. یکی از شرکت کنندگان در بازار گفت :” افزایش قیمت قبل از ماه دسامبر متوقف نخواهد شد، اما تقاضا در اینجا قوی نیست.

ما ترجیح می دهیم صبر کنیم و ببینیم که چه پیش می آید. ” یکی دیگر از معامله گران افزود: ” قیمت ورق سیاه در ماه دسامبر کاهش می یابد، زمانی که اروپا در تعطیلات است.” ارزیابی قیمت هفتگی متال بولتن برای واردات ورق  امارات متحده عربی در روز سه شنبه  ۴۴۰ تا ۴۴۵ دلار به ازای هر تن cfr بود که از ۴۲۰ تا ۴۳۵ دلار برای هر تن cfr افزایش قیمت داشت.

خرید ورق سیاه از چین با قیمت ۵۴۰ تا ۵۴۵ دلار برای هر تن cfr ارائه شد. ارزیابی قیمت هفتگی برای واردات ورق سیاه امارات متحده عربی در روز سه شنبه ۵۴۰ تا ۵۴۵ دلار به ازای هر تن cfr بود که از ۴۸۰ تا ۴۹۰ دلار برای هر تن cfr افزوده شده بود. خرید ورق سیاه با ضخامت ۱ میلی متر از چین با قیمت ۶۲۰ تا ۶۲۵ دلار در هر تن cfr عرضه شد و یک خریدار ۶۱۰ دلار برای هر تن cfr برای محصول پیشنهاد کرد.

برای یک محصول محلی تولید شده ، قیمت ۷۰۰ دلار برای هر تن کارهای سابق ،پیشنهاد شد که از ۶۵۰ دلار برای هر تن از کارهای قبلی افزایش قیمت داشت. ارزیابی قیمت هفتگی برای واردات ورق سیاه امارات متحده عربی در روز سه شنبه ۶۱۰ تا ۶۲۰ دلار به ازاء هر تن cfr. بود که از ۵۶۰ تا ۶۰۰ دلار برای هر تن cfr بالاتر رفته بود.

قیمت ورق سیاه مرکزآهن

کاهش صادرات ورق سیاه آرژانتین

حجم صادرات ورق سیاه آرژانتین در هشت ماه اول سال ۲۰۱۶ در مقایسه با مدت مشابه سال ۲۰۱۵ کاهش یافت. با توجه به آخرین ارقام منتشر شده توسط سیستم آلیس وب مرکسول ، این کشور در ماه های ژانویه تا اوت ، ۸۸،۸۵۶ تن ورق سیاه را صادر کرد، که کاهشی به میزان ۱۸٫۸۱٪ از ۱۰۹,۴۴۳ تن در یک سال قبل داشته است.

سیستم آلیس وب مرکسول اطلاعات رسمی از چهار عضو بلوک تجاری مرکوسور (آرژانتین، برزیل، پاراگوئه و اروگوئه) را به جز ونزوئلا، که پنجمین عضو کامل این بلوک است، گرد هم می آورد. پاراگوئه با ۴۱۰۶۰ تن، مقصد اصلی ورق آرژانتین در طول این دوره بوده است ،در برابر ۷۳۱۹۳ تن که در سال قبل بوده است .

صادرات ورق به میزان ۳۰٫۱۹ درصد نسبت به سال قبل از ژانویه تا اوت به ۵۲٫۸۸۹ تن از ۷۵۷۵۷ تن کاهش یافته است. در همین حال، محموله ورق سیاه به ۲۷٫۸۷۵ تن از ۱۷٫۹۳۰ تن در همین مدت افزایش یافت . آرژانتین نیز در ماه های ژانویه تا اوت سال ۲۰۱۶ ،۳۸۸۸۵ تن ورق را صادر کرد که از ۵۰۶۷۹ تن در همان ماه ۲۰۱۵ کاهش پیدا کرده است.

پاراگوئه همچنین بزرگترین وارد کننده ورق سیاه آرژانتین بوده است که با ۱۹۸۸۳ تن، از سالانه ۸۷۵۰ تن در سال قبل افزایش داشته است. با این حال، خرید ورق سیاه آرژانتین به برزیل در سال تا ماه آگوست، فقط به میزان ۴۷۸۱ تن بوده است ، برخلاف سال گذشته که ۲۰۵۹۱ تن بوده است.

صادرات ورق در هشت ماه اول سال به ۱۰۲۹۲ تن رسید، در برابر ۲۶۰۳۵ تن که در ماه های ژانویه و آگوست سال ۲۰۱۵ بوده است. صادرات ورق سیاه آرژانتین در مقایسه مشابه ۱۷۹۹۰ تن از ۱۰۷۰۷ تن افزایش داشته است. قیمت ورق سیاه در هفته گذشته افزایش یافته است و بازار داخلی همچنان تقویت شده است.

بازار خرید ورق سیاه

قیمت معاملات پایه صادراتی برای محموله های ماههای دسامبر و ژانویه از خرید ورق سیاه ، در روز چهارشنبه به مبلغ ۴۰۰ تا ۴۰۵ دلار در هر تن فوب ارزیابی گشت، تا ۲۵ دلار در هر تن نسبت به یک هفته پیش بالاتر بود.

قیمت ورق سیاه برای محموله های ماه های دسامبر و ژانویه همان محصول نیز به میزان ۲۵ دلار در هر تن در مدت مشابه از ۴۰۴ تا ۴۰۵ دلار در هر تن فوب افزایش یافته است. در طول هفته گذشته افزایش قیمت ورق سیاه با تقویت بازار داخلی ادامه یافت.

در روز چهارشنبه، ورق ۱۴ تا ۲۰ میلیمتری تجاری ، معادل ۲۹۰۰-۲۹۲۰ یوان (۴۲۸-۴۳۱ دلار) در هر تن با احتساب مالیات بر ارزش افزوده در شانگهای، مورد معامله قرار گرفت، که نسبت به یک هفته قبل به ۶۰ یوان (۸٫۹۰ دلار) رسید. با توجه به بایگانی قیمت متال بولتن، این بالاترین قیمت از ماه می است. دو معامله گر صادرات که در شرق چین مستقر هستند، در طی هفته گذشته از خریداران پیشنهادی دریافت نکرده اند.

یک تاجر مستقر در شانگهای اظهار داشت :”افزایش قیمت ورق سیاه داخلی باعث شد که صادرات نیز سریعا افزایش یابد. برای خریداران در خارج از کشور، افزایش قیمت قابل توجهی در طی یک مدت کوتاه، سخت است. از سوی دیگر، بعید به نظر می رسد که فروشندگان قراردادی را با قیمتی بسیار پایین تر از پیشنهاد خود، امضا کنند.

تبعات افزایش قیمت ورق سیاه

Minmetals Yingkou Medium Plate، یکی از بزرگترین صادرکنندگان ورق سیاه ، شنیده که مواد اولیه به قیمت ۴۲۰ دلار به ازای هر تن cfr به ژاپن فروخته شده است. . Tangshan Ganglu Iron & Steel نیز شنیده که تا قیمت ۴۱۰ دلار در هر تن cfr در کره جنوبی تایید شده است. براساس برآورد یک معامله گر صادرات، با توجه به هزینه حمل و نقل، قیمت فوب برای این محموله ها حداقل ۴۰۰ دلار برای هر تن خواهد بود.

وی افزود: ” اگر قیمت های داخلی در حال افزایش باشد، تولید کنندگان احتمالا هفته آینده به افزایش صادرات خود ادامه خواهند داد زیرا در حال حاضر هیچ فشار موجودی ندارند.” در روز سه شنبه، شانگانگ چین شرقی اعلام کرد که قیمت ورق سیاه را برای ماه نوامبر افزایش می دهد. ورق سیاه ۱۴-۲۰ میلی متری Q235 تحویل ماه نوامبر، در حال حاضربا قیمت ورق سیاه ۳۲۹۰ یوان (۴۸۶ دلار) در هر تن ارائه می گردد، که تا ۲۶۰ یوان (۳۸ دلار) در هر تن بالاتر رفته است.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری