0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

قیمت کلاف گرم وارداتی به ویتنام طی هفته گذشته افزایش یافت.

ارزیابی متال بولتن از قیمت کلاف گرم گرید SAE1006 ضخامت ۲ تا ۳ میلیمتر ۵۸۵-۵۷۵ دلار CFR در تاریخ دوشنبه ۱۵ ژانویه بود که به نسبت هفته گذشته ۵ دلار افزایش داشت. گفته می شود ۱۰۰۰۰ تن کلاف گرم چین به قیمت ۵۷۸-۵۷۹ دلارCFR در هفته گذشته معامله شده است.

قیمت کلاف گرم پیشنهادی مصرف کنندگان نیز ۵۷۵-۵۷۰ دلار بود که نسبت به هفته گذشته ۱۰-۵ دلار افزایش داشت. اما قیمت کلاف گرم وارداتی از هند حدود ۶۰۰ دلار CFR می باشد و به دلیل وضعیت خوب بازار داخلی هند مقادیر کمی جهت صادرات وجود دارد.

تولید کنندگان چینی قیمت محصولات خود برای ورود به ویتنام در اوایل ماه مارس را کاهش داده اند که باعث تعجب فعالان بازار شده است.محصولات وارداتی از ژاپن نیز معمولا حدود ۲۵ دلار بیشتر از محصولات دیگر معامله می شود، دلیل این امر نیز بالا بودن تقاضا در بازار داخلی ژاپن است.

در حال حاضر با توجه به شرایط بوجود آمده تجار به دنبال محصولات چین هستند که در دو هفته اول سال جدید قیمت نزولی بوده است. شاخص قیمت کلاف گرم در ۱۲ ژانویه ۵۶۹ دلار و در تاریخ ۲ ژانویه ۵۷۶ دلار بوده است.

ورود چین به بازار بیلت و کاهش قیمتها در شرق آسیا

بر اساس ارزیابی متال بولتن بیلت وارداتی به شرق آسیا درهفته منتهی به 15 ژانویه با 5 دلار کاهش نسبت به یک هفته قبل به 530 تا 545 دلار CFR رسید.

حداقل چهار محموله بیلت چین از کشورهای چین، روسیه و خاورمیانه به جنوب شرق آسیا به قیمت 535 تا 545 دلار CFR به فروش رسیده است. با تضعیف بازار داخلی در چین صادر کنندگان این کشور فعال شده اند و در محدوده 530 تا 535دلار CFR پیشنهاد می دهند.

قیمت کلاف آجدار

روند افزايشي قیمت اسلب در بازار

به دلیل حاشیه سود بالای بیلت بیشتر تولید کننده ها که امکان تغییر تولید را داشتند به تولید بیلت روی اوردند که باعث کاهش عرضه اسلب در بازار شد. به همین دلیل قیمت اسلب در روند افزایشی قرار دارد. برخی از تجار در جنوب شرق آسیا معتقدند خریداران قیمت 540 دلار CFR را خواهد پذیرفت و برخی منابع دیگر معتقدند این قیمت نسبتا بالاست.

به نقل از کارشناسان بازار يكي از دلايل  رشد قیمت اسلب ، افزایش تقاضا و کاهش عرضه اسلب در ترکیه و رشد شاخصهای قراضه بوده است. در هفته جاری محموله ای از اسلب برزیل به قیمت 540 تا 550 دلار CFR ترکیه به فروش رسیده است.

انتظار می رود روند افزایشی قیمت اسلب تا پایان سه ماهه اول سال 2018 ادامه یابد. به گزارش متال بولتن سقوط قیمت بیلت در روزهای آخر هفته در کنار کاهش تمایل به خرید، باعث شد امروز دوشنبه 15 ژانویه قیمت کلاف گرم در بازار داخلی چین در بازار نقدی کاهش یابد.

نوسانات بازار داخلی

روز گذشته قیمت كلاف گرم در بازار نقدي شرق چين (شانگهاي) با کاهش 30 یوان نسبت به روز قبل 4120 تا 4170 يوان و در شمال چين( تيانجین) با کاهش 60 تا 70 یوان نسبت به روز گذشته به 3920 تا 3950 يوان رسيد .

در دو روز آخر هفته بیلت تانگشان 120 یوان کاهش قیمت داشت که در کنار افت قیمت کلاف گرم صبح امروز در بورس باعث تشدید جو کاهشی در بازار نقدی چین شد. در بورس شانگهاي معاملات تحویل ماه می با 6 یوان افزایش نسبت به روز قبل به 3837 یوان رسید. امروز هر1 دلار برابر با 6.43 یوان می باشد.

نوسانات بازار صادراتی

 شاخص قیمت کلاف گرم صادراتی متال بولتن روز گذشته با افزایش 0.37 دلارنسبت به روز قبل به 570.04 دلار FOB رسید.

قیمتهای پیشنهادی تجار در محدوده 570 تا 575 دلارFOB قرار دارد و فولاد سازها هنوز قیمتهای جدید خود در بازار صادرات را اعلام نکرده اند.کاهش قیمتهای داخلی چین قدرت چانه زنی فروشنده ها در بازار صادراتی را کاهش داده است.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0