0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

افزایش بیشتر قیمت ورق کرکره روسیه

قیمت ورق کرکره روسیه همچنان نزولی است. با توجه به عرضه بیش از حد و رقابت بسیار دشوار با محصولات قزاقستان، کاهش قیمت تنها راه کسب تجارت است، زیرا شرکت کنندگان در بازار چنین چیزی را پیش بینی کرده بودند. تقاضا هنوز هم باید بهبود یابد.

اکثر شرکت های تجاری برچسب ها ی قیمت ورق کرکره ۴-۱۰ میلی متری را حدود ۳۵۰۰۰ تا ۳۵۳۰۰ روبین در هر تن ( ۹۴۰ تا ۹۵۰ دلار در هر تن ) مسکو عرضه کردند که حدود ۵٪  کاهش ماهانه داشته است. همه قیمت های ارائه شده در بالا و در ادامه مطلب، شامل ۱۸٪ مالیات بر ارزش افزوده هستند. طبق اظهارات متال اکسپرت ،فعالان بازار معتقدند که قیمت ورق کرکره شرکت های روسی از پایان معاملات از مبلغ ۳۴۰۰۰ تا ۳۴۴۰۰ دلار در هر تن (۹۴۰ تا ۹۵۰ دلار در هر تن) نزول نمی کند.

مازاد در بازار سهامداران، همچنان بر تولیدکنندگان فشار وارد می کند. با وجود آغاز فصل ساخت و ساز، کاربران نهایی بیشتر به خرید ورق کرکره کمک می کنند. ارائه تخفیف های اضافی اغلب تنها راه برای معامله گران برای جذب خریداران می باشد. با این حال، نه شرکت ها و نه معامله گران علاقه ای به کاهش قیمت ورق کرکره ندارند، زیرا تنها به تمایلات منفی در بازار افزوده می شود.

در دسترس بودن ورق کرکره وارداتی رقابتی (به طور خاص از قزاقستان) از عوامل اصلی منفی برای شرکت های داخلی  می باشد. به عنوان مثال، قیمت ورق کرکره از سوی شرکت آرکلور کیتال حداقل در حدود ۵۰۰ تا ۱۰۰۰  روبین در هر تن(۹ تا ۱۸ دلار در هر تن) کمتر از پیشنهاد  قیمت ورق کرکره داخلی روسیه ،ارائه شده  است. به عنوان یک نتیجه، تامین کنندگان  ممکن است کاهش بیشتری برای قیمت ورق کرکره  عرضه کنند تا  واردات را محدود سازند.

ارائه تخفیف های کم از سوی تولید کنندگان ورق کرکره روسیه

تولیدکنندگان ورق کرکره روسیه تخفیف های کمی را برای خریداران داخلی ارائه کرده اند و قصد دارند با توجه به تقاضای قوی تر و فشار پایین بر واردات، قیمت ها را در آینده پایدار کنند. عرضه بیش از حد در بازار سهام، و مواد اولیه ارزان تر هنوز هم در میان اصلی ترین عوامل منفی در بازار و ارائه قیمت ورق کرکره است.

شرکت های روسی برچسب های قیمت ماهانه ورق کرکره را به میزان ۱ تا ۲٪ کاهش دادند. همانطور که  متال اکسپرت خاطر نشان کرده است ،پیشنهاد  قیمت ورق کرکره رنگی با نرخ  ۶۰٫۰۰۰ تا ۶۱٫۰۰۰ روبین در هر تن (  ۱٫۰۵۳ تا ۱٫۰۷۱ دلار در هر تن) مسکو عرضه شد، در حالیکه قیمت ورق کرکره ۴۸۱۰۰ تا ۴۹۰۰۰ روبین در هر تن( ۹۳۰ تا ۹۵۰ دلار در هر تن) مسکو،برآورد گردید.

همه قیمت های ارائه شده در بالا و در ادامه مطلب، شامل ۱۸٪ مالیات بر ارزش افزوده هستند .ارائه تخفیف از سوی تولیدکنندگان، به تاجران اجازه می دهد تا هزینه های انبارها را تا حدودی کاهش دهند؛ با این حال، بیشتر معامله گران و تولید کنندگان محصولات نهایی هنوز میزان سود منفی دارند. انتظار می رود تقاضای کاربران نهایی، دوباره در بازار احیا شود.

ورق گالوانیزه فولاد مبارکه

مقایسه با قیمت بازار چین

علاوه بر این، برخی از شرکت ها (به طور عمده تولید کنندگان ورق کرکره) به نرخ بالای مصرف و حتی ارسال برخی از محموله ها اشاره می کنند. با این حال، ورق موجود در انبارها ،وعمدتاً قیمت ورق کرکره بیش از حد عرضه می شود.

در بخش واردات، ورق کرکره چین تقریباً از مزایای قیمت خود در بازار روسیه فراتر رفته،و با توجه به آخرین تغییرات ، قیمت ورق کرکره ۳۰ تا ۴۰ دلار در ماه می افزایش داشته است. قیمت ورق کرکره چین تقریباً در همان سطح قیمت روسیه قرار دارد, یعنی با ۵۰٫۴۰۰ تا ۵۰٫۸۰۰ روبین درهر تن (۹۳۰ تا ۹۵۰ دلار درهر تن) مسکو ارائه می شود، در حالی که قیمت ورق کرکره رنگی تنها  ۱تا ۲٪ ارزان تر از قیمت آن از روسیه است و تقریباً با نرخ  ۶۲٫۵۰۰ تا ۶۳٫۰۰۰ روبین درهر تن ( ۱٫۰۹۷ تا ۱٫۱۰۶ دلار در هر تن) مسکو عرضه شده است. قیمت ها شامل  ۱۸٪ مالیات بر ارزش افزوده و عوارض می باشند، و برای ورق کرکره ۰٫۴ میلیمتری ارائه شده است.

کاهش قیمت ورق کرکره گروه شاگنگ

گروه شاگنگ که یکی از بزرگترین شرکت های خصوصی تولید فولاد در چین است ،  با کاهش تقاضا در آغاز فصل تابستان ورق کرکره خود را کاهش داد. قیمت ورق کرکره ، نسبت به دوره ۱۰ روز قبل تا میزان ۱۸ دلار در هر تن (۱۲۰ یوان در هر تن ) کاهش یافته و به ترتیب ۹۵۰ دلار در هر تن (  ۳٫۷۳۰ یوان در تن) کارهای سابق و ۹۵۰ دلار در هر تن ( ۳٫۵۴۰ یوان در هر تن) کارهای سابق رسید که ۱۷٪ مالیات بر ارزش افزوده نیز بر آن محسوب می شود. اگرچه به دلیل مصرف پایدار، قیمت فولاد  طویل در چین اخیراً افزایش یافته است، گروه شاگنگ تصمیم گرفته است که پیشنهادات قیمت ورق کرکره خود را کاهش دهد، همانطور که قیمت ها بالا بود، در حالی که خرید فولاد ساختمانی، به شدت کاهش داشت.

تقاضای ورق کرکره هند در اروپا و خاورمیانه

علاقه به خرید ورق کرکره هند در هفته های اخیر به ویژه در اروپا و خاورمیانه بسیار حائز اهمیت بوده است. تولید کنندگان تخفیف های کوچکی را برای جذب مشتریان ارائه دادند. صادرکنندگان هند، قیمت ورق کرکره را به نرخ ۹۳۰ تا ۹۵۰ دلار به ازای هر تن ارائه دادند،و بسته به کارخانه تولید کننده  و مقصد، قیمت ورق کرکره را نسبت به قیمت هفته گذشته که ۹۳۰ تا ۹۵۰ دلار در هر تن فوب بود، کاهش دادند که علت آن هم عمدتاً به خاطر برخی از مشتریان اروپایی بود که بر روی ارائه برخی از تخفیف ها اصرار داشتند. فرا رسیدن فصل بارانی به تقاضای ضعیف در بازار داخلی منجر شد که در نتیجه قیمت ورق کرکره صادراتی را پایین آورد.

قیمت ورق کرکره هند در اروپا در حدود ۹۳۰ تا ۹۵۰ دلار در هر تن فوب  بود که ۵ دلار در هر تن کاهش داشته است. شرکت فولاد ایسر، آماده فروش ورق گرم خود برای فیصله دادن به محموله به مبلغ ۴۶۵ دلار در هر تن فوب است. یک نماینده از شرکت فولاد ایسر به متال اکسپرت گفت: “مشتریان قبل از تعطیلات می خواهند بازپرداخت کنند، بنابراین تقاضا در اروپا بهتر از آسیای جنوب شرقی یا خاورمیانه است.

افزایش قیمت های پیشنهادی کارخانجات

با توجه به منابع بازار، ارائه تخفیف از کارخانه ها برای مقادیر بزرگ ممکن است به ۵ دلار در هر تن برسد ، اما در اکثر موارد مشتریان حاضر به خرید حجم زیادی از ورق کرکره نیستند. در همان زمان، پیشنهادات قیمت ورق کرکره به ویتنام از ۹۵۰  دلار در هر تن فوب تجاوز نمی کند، با این حال انجام هیچ معامله ای در این سطح قیمت شنیده نشده است. یکی از منابع شرکت فولاد ایسر خاطر نشان کرد: “ما قیمت ورق کرکره را معادل ۹۳۰ دلار در هر تن را به ویتنام عرضه می کنیم.”

شرکت فولاد تاتا و JSW اخیراً در خاورمیانه فعال تر بودند ولی در بازار اروپا فعالیت زیادی نداشته اند. در حال حاضر این دو کارخانه قیمت ورق کرکره را حدود ۹۳۰ تا ۹۵۰ دلار در هر تن فوب ارائه داده اند. آخرین معاملات از هر دو کارخانه در هفته گذشته در محدوده قیمت ذکر شده انجام شده است. یک شرکت بازرگانی به متال اکسپرت اظهار داشت: ” قرار گرفتن در بخش شرقی هند، باعث شده که  شرکت فولاد تاتا در خاورمیانه خیلی فعال ظاهر شود.”

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری