0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

افزایش بیشتر قیمت ورق کرکره روسیه

قیمت ورق کرکره روسیه همچنان نزولی است. با توجه به عرضه بیش از حد و رقابت بسیار دشوار با محصولات قزاقستان، کاهش قیمت تنها راه کسب تجارت است، زیرا شرکت کنندگان در بازار چنین چیزی را پیش بینی کرده بودند. تقاضا هنوز هم باید بهبود یابد.

اکثر شرکت های تجاری برچسب ها ی قیمت ورق کرکره 4-10 میلی متری را حدود 35000 تا 35300 روبین در هر تن ( 940 تا 950 دلار در هر تن ) مسکو عرضه کردند که حدود 5٪  کاهش ماهانه داشته است. همه قیمت های ارائه شده در بالا و در ادامه مطلب، شامل 18٪ مالیات بر ارزش افزوده هستند. طبق اظهارات متال اکسپرت ،فعالان بازار معتقدند که قیمت ورق کرکره شرکت های روسی از پایان معاملات از مبلغ 34000 تا 34400 دلار در هر تن (940 تا 950 دلار در هر تن) نزول نمی کند.

مازاد در بازار سهامداران، همچنان بر تولیدکنندگان فشار وارد می کند. با وجود آغاز فصل ساخت و ساز، کاربران نهایی بیشتر به خرید ورق کرکره کمک می کنند. ارائه تخفیف های اضافی اغلب تنها راه برای معامله گران برای جذب خریداران می باشد. با این حال، نه شرکت ها و نه معامله گران علاقه ای به کاهش قیمت ورق کرکره ندارند، زیرا تنها به تمایلات منفی در بازار افزوده می شود.

در دسترس بودن ورق کرکره وارداتی رقابتی (به طور خاص از قزاقستان) از عوامل اصلی منفی برای شرکت های داخلی  می باشد. به عنوان مثال، قیمت ورق کرکره از سوی شرکت آرکلور کیتال حداقل در حدود 500 تا 1000  روبین در هر تن(9 تا 18 دلار در هر تن) کمتر از پیشنهاد  قیمت ورق کرکره داخلی روسیه ،ارائه شده  است. به عنوان یک نتیجه، تامین کنندگان  ممکن است کاهش بیشتری برای قیمت ورق کرکره  عرضه کنند تا  واردات را محدود سازند.

ارائه تخفیف های کم از سوی تولید کنندگان ورق کرکره روسیه

تولیدکنندگان ورق کرکره روسیه تخفیف های کمی را برای خریداران داخلی ارائه کرده اند و قصد دارند با توجه به تقاضای قوی تر و فشار پایین بر واردات، قیمت ها را در آینده پایدار کنند. عرضه بیش از حد در بازار سهام، و مواد اولیه ارزان تر هنوز هم در میان اصلی ترین عوامل منفی در بازار و ارائه قیمت ورق کرکره است.

شرکت های روسی برچسب های قیمت ماهانه ورق کرکره را به میزان 1 تا 2٪ کاهش دادند. همانطور که  متال اکسپرت خاطر نشان کرده است ،پیشنهاد  قیمت ورق کرکره رنگی با نرخ  60.000 تا 61.000 روبین در هر تن (  1.053 تا 1.071 دلار در هر تن) مسکو عرضه شد، در حالیکه قیمت ورق کرکره 48100 تا 49000 روبین در هر تن( 930 تا 950 دلار در هر تن) مسکو،برآورد گردید.

همه قیمت های ارائه شده در بالا و در ادامه مطلب، شامل 18٪ مالیات بر ارزش افزوده هستند .ارائه تخفیف از سوی تولیدکنندگان، به تاجران اجازه می دهد تا هزینه های انبارها را تا حدودی کاهش دهند؛ با این حال، بیشتر معامله گران و تولید کنندگان محصولات نهایی هنوز میزان سود منفی دارند. انتظار می رود تقاضای کاربران نهایی، دوباره در بازار احیا شود.

ورق گالوانیزه فولاد مبارکه

مقایسه با قیمت بازار چین

علاوه بر این، برخی از شرکت ها (به طور عمده تولید کنندگان ورق کرکره) به نرخ بالای مصرف و حتی ارسال برخی از محموله ها اشاره می کنند. با این حال، ورق موجود در انبارها ،وعمدتاً قیمت ورق کرکره بیش از حد عرضه می شود.

در بخش واردات، ورق کرکره چین تقریباً از مزایای قیمت خود در بازار روسیه فراتر رفته،و با توجه به آخرین تغییرات ، قیمت ورق کرکره 30 تا 40 دلار در ماه می افزایش داشته است. قیمت ورق کرکره چین تقریباً در همان سطح قیمت روسیه قرار دارد, یعنی با 50.400 تا 50.800 روبین درهر تن (930 تا 950 دلار درهر تن) مسکو ارائه می شود، در حالی که قیمت ورق کرکره رنگی تنها  1تا 2٪ ارزان تر از قیمت آن از روسیه است و تقریباً با نرخ  62.500 تا 63.000 روبین درهر تن ( 1.097 تا 1.106 دلار در هر تن) مسکو عرضه شده است. قیمت ها شامل  18٪ مالیات بر ارزش افزوده و عوارض می باشند، و برای ورق کرکره 0.4 میلیمتری ارائه شده است.

کاهش قیمت ورق کرکره گروه شاگنگ

گروه شاگنگ که یکی از بزرگترین شرکت های خصوصی تولید فولاد در چین است ،  با کاهش تقاضا در آغاز فصل تابستان ورق کرکره خود را کاهش داد. قیمت ورق کرکره ، نسبت به دوره 10 روز قبل تا میزان 18 دلار در هر تن (120 یوان در هر تن ) کاهش یافته و به ترتیب 950 دلار در هر تن (  3.730 یوان در تن) کارهای سابق و 950 دلار در هر تن ( 3.540 یوان در هر تن) کارهای سابق رسید که 17٪ مالیات بر ارزش افزوده نیز بر آن محسوب می شود. اگرچه به دلیل مصرف پایدار، قیمت فولاد  طویل در چین اخیراً افزایش یافته است، گروه شاگنگ تصمیم گرفته است که پیشنهادات قیمت ورق کرکره خود را کاهش دهد، همانطور که قیمت ها بالا بود، در حالی که خرید فولاد ساختمانی، به شدت کاهش داشت.

تقاضای ورق کرکره هند در اروپا و خاورمیانه

علاقه به خرید ورق کرکره هند در هفته های اخیر به ویژه در اروپا و خاورمیانه بسیار حائز اهمیت بوده است. تولید کنندگان تخفیف های کوچکی را برای جذب مشتریان ارائه دادند. صادرکنندگان هند، قیمت ورق کرکره را به نرخ 930 تا 950 دلار به ازای هر تن ارائه دادند،و بسته به کارخانه تولید کننده  و مقصد، قیمت ورق کرکره را نسبت به قیمت هفته گذشته که 930 تا 950 دلار در هر تن فوب بود، کاهش دادند که علت آن هم عمدتاً به خاطر برخی از مشتریان اروپایی بود که بر روی ارائه برخی از تخفیف ها اصرار داشتند. فرا رسیدن فصل بارانی به تقاضای ضعیف در بازار داخلی منجر شد که در نتیجه قیمت ورق کرکره صادراتی را پایین آورد.

قیمت ورق کرکره هند در اروپا در حدود 930 تا 950 دلار در هر تن فوب  بود که 5 دلار در هر تن کاهش داشته است. شرکت فولاد ایسر، آماده فروش ورق گرم خود برای فیصله دادن به محموله به مبلغ 465 دلار در هر تن فوب است. یک نماینده از شرکت فولاد ایسر به متال اکسپرت گفت: “مشتریان قبل از تعطیلات می خواهند بازپرداخت کنند، بنابراین تقاضا در اروپا بهتر از آسیای جنوب شرقی یا خاورمیانه است.

افزایش قیمت های پیشنهادی کارخانجات

با توجه به منابع بازار، ارائه تخفیف از کارخانه ها برای مقادیر بزرگ ممکن است به 5 دلار در هر تن برسد ، اما در اکثر موارد مشتریان حاضر به خرید حجم زیادی از ورق کرکره نیستند. در همان زمان، پیشنهادات قیمت ورق کرکره به ویتنام از 950  دلار در هر تن فوب تجاوز نمی کند، با این حال انجام هیچ معامله ای در این سطح قیمت شنیده نشده است. یکی از منابع شرکت فولاد ایسر خاطر نشان کرد: “ما قیمت ورق کرکره را معادل 930 دلار در هر تن را به ویتنام عرضه می کنیم.”

شرکت فولاد تاتا و JSW اخیراً در خاورمیانه فعال تر بودند ولی در بازار اروپا فعالیت زیادی نداشته اند. در حال حاضر این دو کارخانه قیمت ورق کرکره را حدود 930 تا 950 دلار در هر تن فوب ارائه داده اند. آخرین معاملات از هر دو کارخانه در هفته گذشته در محدوده قیمت ذکر شده انجام شده است. یک شرکت بازرگانی به متال اکسپرت اظهار داشت: ” قرار گرفتن در بخش شرقی هند، باعث شده که  شرکت فولاد تاتا در خاورمیانه خیلی فعال ظاهر شود.”

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0