0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

تحلیل بازار آهن آلات کشور در روز گذشته

طی روز گذشته قیمت پروفیل زد و زد رنگی بارگیری از اصفهان ثابت  اعلام شده است. قوطی پروفیل بارگیری از تهران با قیمت ثابت اعلام گردید. هم چنین قوطی پروفیل بارگیری از اصفهان با  قیمت ثابت اعلام شد. قیمت قوطی ستونی بارگیری از انبار اصفهان ثابت اعلام گردید. قیمت لوله داربستی بارگیری از اصفهان با ۲۰ تومان کاهش قیمت  اعلام گردید. قیمت تسمه کوره ای بارگیری از انبار اصفهان با قیمت ثابت اعلام شد. لوله صنعتی با قیمت ثابت اعلام شد. لوله گالوانیزه سپاهان با قیمت ثابت اعلام شد.  به گفته منابع خبری متوسط قیمت میلگرد آجدار در بازار داخلی روز گذشته کشور؛ بنا بر تکمیل تقریبی این جدول، حدود ۱۰ الی ۱۵ تومان کاهش را نشان میدهد .

هم چنین میلگرد ذوب آهن بارگیری از کارخانه با ۱۰ تا ۱۵ تومان کاهش قیمت اعلام گردید. میلگرد ذوب آهن بارگیری از انبار نیز روند ثابتی را پیش رو داشته است. کارخانه های تولید کننده میلگرد قیمت خود را ثابت اعلام کرده و برخی  ۲۰ تا ۳۰ تومان قیمت خود را کاهش دادند. تیرآهن ذوب آهن بارگیری از کارخانه و انبار اصفهان با کاهش اعلام گردید. محصولات مفتولی با ۲۰ تا ۴۰ تومان کاهش قیمت اعلام گردید. سپری نبشی و ناودانی با ۱۰ تومان کاهش قیمت اعلام گردید.

انواع ورق سیاه فولاد مبارکه و رنگی و روغنی در بازار روز گذشته با ثبات قیمت همراه بود . با این حال با فرارسیدن ماه های محرم و صفر و پس از آن شروع فصل زمستان پیش بینی می شود که برخلاف بازار پررونق آهن آلات طی ۵ ماهه نخست سال، انتظار نمی رود که در نیمه دوم سال جاری تغییر قابل توجهی در این بازار رخ دهد و شاهد بازاری آرام و بدون تکاپو خواهیم بود.

قیمت میلگرد,قیمت سیم مفتولی

ثبات قیمت میلگرد تولید داخلی ترکیه

به تازگی کارخانجات تولید فولاد کشور ترکیه ترجیح می دهند قیمت میلگرد صادراتی خود را ثابت نگه دارند. این در حالی است که میزان فروش این محصول نیز نسبتا مناسب بوده است. با این حال تولیدکنندگان میلگرد ترکیه در نظر دارند برخلاف افت قیمت شمش در این منطقه، قیمت میلگرد صادراتی خود را ثابت نگه دارند. برخی از تولیدکنندگان امیدوارند میزان تقاضا برای میلگرد در بازار داخلی این کشور افزایش یابد با این حال میزان تقاضا هم چنان در بازار داخلی پایین می باشد.

اکثر صادرکنندگان میلگرد در کشور ترکیه قیمت پیشنهادی این محصول را به میزان ۵۶۰-۵۵۰ دلار به ازای هر تن اعلام کرده اند که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته گذشته ثابت باقی مانده است. به گفته منابع خبری فعالیت خرید مشتریان خارج از کشور هم چنان متوسط می باشد و کارخانجات سفارشات ماه اکتبر خود را نیز دریافت کرده اند و در حال حاضر در وضعیت مناسبی به سر می برند. هرچند هم چنان فعالیت خرید ضعیف در بازار میلگرد داخل کشور باعث نگرانی فروشندگان داخلی گشته است و تقویت بازار داخلی این کشور می تواند سبب بهبود بازار صادراتی نیز گردد.

هرچند برخی وضعیت های منفی در بخش واردات شمش این کشور بر روی میزان عرضه بخش میلگرد نیز تاثیرگذار بوده است. طی هفته جاری پیشنهاداتی برای میلگرد صادراتی چین از کشورهای اسرائیل، غرب آفریقا و برخی کشورهای اروپا شنیده شده است. هم چنین معاملاتی نیز برای میلگرد به قیمت ۵۵۵-۵۵۰ دلار به ازای هر تن منعقد گردیده است. به گفته منابع خبری معامله ای مابین کشور لبنان و ترکیه برای میلگرد صادراتی از این کشور به قیمت ۵۶۰-۵۵۵ دلار به ازای هر تن طی هفته گذشته صورت گرفته است. هم چنین معامله ای با کانادا به قیمت ۵۵۵ تومان به ازای هر تن منعقد گردید و مذاکرات دیگری نیز به زودی صورت خواهد گرفت. بیشترین میزان استقبال از میلگرد صادراتی کشور ترکیه از سوی کشورهای جنوب شرقی آسیا بوده است. به گفته منابع بازار بیش از ۵۰۰۰۰ تن میلگرد به تازگی به هونک گونگ به قیمت ۵۷۵ دلار به ازای هر تن صادر شده است.

هم چنین پیشنهادات بیشتری نیز از سوی کشورهای آسیایی برای میلگرد صادراتی کشور ترکیه شنیده شده است. قیمت سیم مفتولی صادراتی این کشور نیز به میزان ۵۸۵-۵۷۰ دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته گذشته ثابت باقی مانده است. بیشترین میزان تقاضا برای این محصول از سوی کشورهای آفریقا، اسرائیل و تعدادی از کشورهای اروپایی بوده است.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود
پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید
0
سوالات و نظرات کاربران
نمایش موافق ترین ها
  0
  سوالات و نظرات کاربران
  اختیاری
  اشتراک گذاری