0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

کاهش قیمت ورق فولادی صادراتی کشور چین به دنبال تضعیف بازار داخلی

قیمت ورق فولادی صادراتی کشور چین روند نزولی را در پیش گرفته است که علت این امر فروپاشی و تضعیف در بازار داخلی این کشور برای سومین هفته متوالی می باشد. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق فولادی تا روز سه شنبه هفته گذشته به میزان 555-540 دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته قبل از آن به میزان 10 دلار به ازای هر تن کاهش یافته است. به گفته منابع خبری معامله ای در اواسط هفته گذشته با کشور ویتنام منعقد گردیده که در این معامله قیمت ورق فولادی به میزان 565 دلار به ازای هر تن اعلام شده که این قیمت شامل هزینه حمل کالا به میزان 10 دلار به ازای هر تن بوده است. با این حال پس از تشدید افت در بازار داخلی این کشور در روزهای پایانی هفته گذشته تا امروز هیچ گونه معامله صادراتی برای ورق گرم در این کشور منعقد نگردیده است. به غیر از این یک محموله ورق فولادی به ظرفیت 5000 تن نیز طی هفته گذشته به قیمت 535 دلار به ازای هر تن به کشورهای جنوب شرقی آسیا صادر شده است. این قیمت در محدوده ارزیابی های متال بولتن نبوده است.

 قیمت ورق فولادی پیشنهادی خود را در محدوده 550 دلار به ازای هر تن اعلام کرده اند. با این حال این کارخانجات تخفیف هایی حدودا به میزان 10 دلار به ازای هر تن نیز برای قیمت ورق فولادی پیشنهادی خود در نظر گرفته اند. قیمت ورق فولادی به ضخامت 20-14 میلی متر در بازار داخلی این کشور به میزان 3980-3950 یوان (600-596 دلار) به ازای هر تن (شامل مالیات بر ارزش افزوده) بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته قبل از آن به میزان 100 یوان به ازای هر تن کاهش یافته است.

قیمت ورق گالوانیزه

 • نوسانات قیمت ورق سرد صادراتی کشور چین

قیمت ورق سرد به میزان 615-610 دلار به ازای هر تن تا تاریخ 26 ماه سپتامبر بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته قبل از آن به میزان 5 دلار به ازای هر تن کاهش یافته است. معاملات در بازار ورق سرد صادراتی این کشور تقریبا متوقف شده است چراکه خریداران در کشورهای اطراف در حال حاضر منتظر مشاهده تحولات در بازار داخلی این کشور و ثبات در بازار ورق سرد صادراتی آن می باشند. به گفته منابع خبری چهار تاجر عمده این کشور طی هفته گذشته هیچ معامله ای انجام نداده اند. آخرین معامله ورق سرد شنیده شده به قیمت 610 دلار به ازای هر تن دو هفته گذشته بوده است.

خریداران این محصول در کره جنوبی طی هفته گذشته پیشنهادات قیمت ورق سرد را به میزان حدود 615 دلار به ازای هر تن پذیرفته اند در حالی که اکثر خریداران ورق سرد در سایر کشورها قیمت های کم تری را برای این محصول انتظار دارند. طی هفته جاری، کارخانه Benxi ، یکی از بزرگترین کارخانجات تولید فولاد در کشور چین، قیمت ورق سرد تولیدی خود را به میزان 620 دلار به ازای هر تن اعلام کرده است در حالی که کارخانه تولید فولاد Tangshan قیمت ورق سرد تولیدی خود را 615 دلار به ازای هر تن پیشنهاد داده که نسبت به قیمت پیشنهادی قبلی این کارخانه حدودا به میزان 10-5 دلار به ازای هر تن کاهش یافته است.

براساس پیشنهادات جاری برای قیمت ورق سرد، به گفته برخی از تاجران محلی، در حال حاضر قیمت قابل اجرا برای ورق سرد صادراتی به میزان 615-610 دلار به ازای هر تن می باشد. اگرچه در حال حاضر شاهد تضعیف در بازار داخلی کشور چین می باشیم، کارخانجات نسبت به پذیرش سفارشات از سایر کشورها و صادرات ورق سرد بسیار محتاطانه عمل می کنند چراکه با فرارسیدن تعطیلات بزرگ در این کشور در هفته آینده، پیش بینی می شود که میزان موجودی کارخانجات بسیار کاهش یابد و به همین علت در حال حاضر تولیدکنندگان این محصول بایستی نسبت به موجودی کارخانجات خود چاره ای بیندیشند. به نظر می رسد که فروشندگان چینی قصد ندارند که در بازار صادراتی این کشور تحت تاثیر تضعیف در بازار داخلی، تسلیم شوند و در نظر ندارند که قیمت ورق سرد پیشنهادی خود را به میزان زیادی کاهش دهند.

به گفته منابع خبری قیمت ورق سرد در بازار داخلی کشور چین برای سومین هفته متوالی کاهش یافته است. قیمت ورق سرد در این بازار تا تاریخ 26 ماه سپتامبر به میزان 4540-4520 یوان (685-682 دلار) به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته قبل از آن به میزان 140-120 یوان به ازای هر تن کاهش یافته است.

 • نوسانات قیمت ورق گالوانیزه صادراتی کشور چین

به طور مشابه، در بخش ورق گالوانیزه نیز پس از یک هفته ثبات قیمت ها شاهد کاهش مجدد قیمت ورق گالوانیزه در بازار صادراتی کشور چین بوده ایم. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق گالوانیزه در تاریخ 26 سپتامبر به میزان 670-660 دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت ورق گالوانیزه در هفته قبل از آن به میزان 10-5 دلار به ازای هر تن کاهش یافته است.

به گفته منابع خبری در اواسط هفته گذشته محموله ای به ظرفیت 3000 تن ورق گالوانیزه به قیمت 670 دلار به ازای هر تن به کشور تایلند صادر شده است. این در حالی است که در حال حاضر با فروپاشی بیشتر در بازار داخلی کشور چین خریداران حاضر به قبول این قیمت برای ورق گالوانیزه نمی باشند. به گفته منابع بازار کارخانجات اصلی تولید فولاد کشور چین از قبیل کارخانجات Tangshan و Rizhao قیمت ورق گالوانیزه پیشنهادی خود را تا میزان 665-660 دلار به ازای هر تن در هفته جاری کاهش داده اند.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0