0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

کاهش قیمت ورق فولادی صادراتی کشور چین به دنبال تضعیف بازار داخلی

قیمت ورق فولادی صادراتی کشور چین روند نزولی را در پیش گرفته است که علت این امر فروپاشی و تضعیف در بازار داخلی این کشور برای سومین هفته متوالی می باشد. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق فولادی تا روز سه شنبه هفته گذشته به میزان ۵۵۵-۵۴۰ دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته قبل از آن به میزان ۱۰ دلار به ازای هر تن کاهش یافته است. به گفته منابع خبری معامله ای در اواسط هفته گذشته با کشور ویتنام منعقد گردیده که در این معامله قیمت ورق فولادی به میزان ۵۶۵ دلار به ازای هر تن اعلام شده که این قیمت شامل هزینه حمل کالا به میزان ۱۰ دلار به ازای هر تن بوده است. با این حال پس از تشدید افت در بازار داخلی این کشور در روزهای پایانی هفته گذشته تا امروز هیچ گونه معامله صادراتی برای ورق گرم در این کشور منعقد نگردیده است. به غیر از این یک محموله ورق فولادی به ظرفیت ۵۰۰۰ تن نیز طی هفته گذشته به قیمت ۵۳۵ دلار به ازای هر تن به کشورهای جنوب شرقی آسیا صادر شده است. این قیمت در محدوده ارزیابی های متال بولتن نبوده است.

 قیمت ورق فولادی پیشنهادی خود را در محدوده ۵۵۰ دلار به ازای هر تن اعلام کرده اند. با این حال این کارخانجات تخفیف هایی حدودا به میزان ۱۰ دلار به ازای هر تن نیز برای قیمت ورق فولادی پیشنهادی خود در نظر گرفته اند. قیمت ورق فولادی به ضخامت ۲۰-۱۴ میلی متر در بازار داخلی این کشور به میزان ۳۹۸۰-۳۹۵۰ یوان (۶۰۰-۵۹۶ دلار) به ازای هر تن (شامل مالیات بر ارزش افزوده) بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته قبل از آن به میزان ۱۰۰ یوان به ازای هر تن کاهش یافته است.

قیمت ورق گالوانیزه

 • نوسانات قیمت ورق سرد صادراتی کشور چین

قیمت ورق سرد به میزان ۶۱۵-۶۱۰ دلار به ازای هر تن تا تاریخ ۲۶ ماه سپتامبر بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته قبل از آن به میزان ۵ دلار به ازای هر تن کاهش یافته است. معاملات در بازار ورق سرد صادراتی این کشور تقریبا متوقف شده است چراکه خریداران در کشورهای اطراف در حال حاضر منتظر مشاهده تحولات در بازار داخلی این کشور و ثبات در بازار ورق سرد صادراتی آن می باشند. به گفته منابع خبری چهار تاجر عمده این کشور طی هفته گذشته هیچ معامله ای انجام نداده اند. آخرین معامله ورق سرد شنیده شده به قیمت ۶۱۰ دلار به ازای هر تن دو هفته گذشته بوده است.

خریداران این محصول در کره جنوبی طی هفته گذشته پیشنهادات قیمت ورق سرد را به میزان حدود ۶۱۵ دلار به ازای هر تن پذیرفته اند در حالی که اکثر خریداران ورق سرد در سایر کشورها قیمت های کم تری را برای این محصول انتظار دارند. طی هفته جاری، کارخانه Benxi ، یکی از بزرگترین کارخانجات تولید فولاد در کشور چین، قیمت ورق سرد تولیدی خود را به میزان ۶۲۰ دلار به ازای هر تن اعلام کرده است در حالی که کارخانه تولید فولاد Tangshan قیمت ورق سرد تولیدی خود را ۶۱۵ دلار به ازای هر تن پیشنهاد داده که نسبت به قیمت پیشنهادی قبلی این کارخانه حدودا به میزان ۱۰-۵ دلار به ازای هر تن کاهش یافته است.

براساس پیشنهادات جاری برای قیمت ورق سرد، به گفته برخی از تاجران محلی، در حال حاضر قیمت قابل اجرا برای ورق سرد صادراتی به میزان ۶۱۵-۶۱۰ دلار به ازای هر تن می باشد. اگرچه در حال حاضر شاهد تضعیف در بازار داخلی کشور چین می باشیم، کارخانجات نسبت به پذیرش سفارشات از سایر کشورها و صادرات ورق سرد بسیار محتاطانه عمل می کنند چراکه با فرارسیدن تعطیلات بزرگ در این کشور در هفته آینده، پیش بینی می شود که میزان موجودی کارخانجات بسیار کاهش یابد و به همین علت در حال حاضر تولیدکنندگان این محصول بایستی نسبت به موجودی کارخانجات خود چاره ای بیندیشند. به نظر می رسد که فروشندگان چینی قصد ندارند که در بازار صادراتی این کشور تحت تاثیر تضعیف در بازار داخلی، تسلیم شوند و در نظر ندارند که قیمت ورق سرد پیشنهادی خود را به میزان زیادی کاهش دهند.

به گفته منابع خبری قیمت ورق سرد در بازار داخلی کشور چین برای سومین هفته متوالی کاهش یافته است. قیمت ورق سرد در این بازار تا تاریخ ۲۶ ماه سپتامبر به میزان ۴۵۴۰-۴۵۲۰ یوان (۶۸۵-۶۸۲ دلار) به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته قبل از آن به میزان ۱۴۰-۱۲۰ یوان به ازای هر تن کاهش یافته است.

 • نوسانات قیمت ورق گالوانیزه صادراتی کشور چین

به طور مشابه، در بخش ورق گالوانیزه نیز پس از یک هفته ثبات قیمت ها شاهد کاهش مجدد قیمت ورق گالوانیزه در بازار صادراتی کشور چین بوده ایم. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق گالوانیزه در تاریخ ۲۶ سپتامبر به میزان ۶۷۰-۶۶۰ دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت ورق گالوانیزه در هفته قبل از آن به میزان ۱۰-۵ دلار به ازای هر تن کاهش یافته است.

به گفته منابع خبری در اواسط هفته گذشته محموله ای به ظرفیت ۳۰۰۰ تن ورق گالوانیزه به قیمت ۶۷۰ دلار به ازای هر تن به کشور تایلند صادر شده است. این در حالی است که در حال حاضر با فروپاشی بیشتر در بازار داخلی کشور چین خریداران حاضر به قبول این قیمت برای ورق گالوانیزه نمی باشند. به گفته منابع بازار کارخانجات اصلی تولید فولاد کشور چین از قبیل کارخانجات Tangshan و Rizhao قیمت ورق گالوانیزه پیشنهادی خود را تا میزان ۶۶۵-۶۶۰ دلار به ازای هر تن در هفته جاری کاهش داده اند.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود
پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید
0
سوالات و نظرات کاربران
نمایش موافق ترین ها
  0
  سوالات و نظرات کاربران
  اختیاری
  اشتراک گذاری