تأمین کننده کلیه مقاطع فولادی

خط ویژه 56-03135155

تحلیل قیمت ورق سرد بازار جهانی با توجه به روند ماه های گذشته

قیمت ورق سرد فولاد مبارکه

قیمتهای ایالات متحده برای ورق سرد ، تحت فشار افزایش واردات

براساس منابع بازار، انتظار میرود افزایش حجم واردات محصولات ورق سرد تحت فشار قیمت ورق سرد داخلی در ایالات متحده قرار گیرد. با توجه به داده های سرشماری اولیه که توسط اداره نظارت و ارزیابی وزارت بازرگانی ایالات متحده انجام شده است، جریان ورود ورق سرد به کشور از جولای سال ۲۰۱۶ به میزان ۴۸٫۴ درصد افزایش یافت و به ۳۰۰٫۸۱۷ تن رسیده است که از ۲۰۲٫۶۳۹ تن در ماه گذشته، افزایش داشته است ، هزینه حمل و نقل ورق سرد از کره جنوبی و ژاپن محاسبه شده است.

قیمت ورق سرد صادراتی کره جنوبی به ایالات متحده آمریکا در ماه ژوئن با ۵۸٫۷٪ افزایش به ۱۱۹٫۳۳۹ تن رسید که از ماه ژوئن تاکنون ۷۵٫۱۸۲ تن افزایش یافته است، در حالی که میزان صادرات ژاپن با ۴۸٫۲۹۹ تن از ۱۸۰۲ تن، دارای افزایش بوده است. تحلیلگران در Cowen & Co روز پنج شنبه ۱۰ نوامبر اظهار داشتند: “به نظر ما، افزایش چشمگیر قیمت ورق سرد به دلیل افزایش واردات از کره جنوبی و ژاپن است که همچنان به فشار بر قیمت ورق سرد ادامه می دهد.”

اما یکی از منابع ایالات متحده آمریکا ، حدس و گمانی را اخیراً مطرح کرد مبنی بر اینکه ممکن نیست واردات در چنین سطح بالایی ادامه یابد. ” پیشنهادات زیادی وجود ندارد. اما او فکر می کند که مقدار زیادی از واردات در ماه جولای، با سفارش سه یا چهار ماه پیش از قیمت های ” ارزان “، بر بازار داخلی ایالات متحده تاثیر می گذارد، که در حال حاضر به سمت پایین حرکت می کند.

حتما بخوانید :  ناتوانی بازار در افزایش قیمت ناودانی

تحلیل میزان تقاضا برای خرید ورق سرد آمریکا

یکی از معامله گران گفت که انعقاد قراردادهای فعلی دشوار بود، زیرا مشتریان داخلی ایالات متحده انتظار دارند که قیمت های پایین تر، با توجه به شرایط مطلوب بازار محلی در حال افزایش باشد، در حالی که شرکت های دریایی سعی می کنند قیمت ورق سرد را افزایش دهند. یک منبع توزیع کننده ایالات متحده آمریکا می گوید که حجم واردات نیز ممکن است کاهش یابد.

واردات ورق سرد ایالات متحده به طور کلی در ماه جولای با ۲٫۸۸ میلیون تن افزایش داشت و با ۱۲٫۴٪ افزایش از ۲٫۵۶ میلیون تن در ماه گذشته بود. واردات نیمه تمام ماهانه ۱۸۴٫۳۲۰ تن افزایش یافت و برزیل میزان صادرات خود را بیش از دو برابر کرد و از ۴۱۰٫۱۸۳ تن به ۱۹۸٫۲۵۶ تن رساند. قیمت ورق سرد وارداتی در ماه جولای پس از افزایش مشابه در ماه ژوئن، افزایش یافت و ترکیه با بزرگترین صادر خود در ۱۸۷٫۵۵۶ تن انجام داد ، که ۷۲٫۲ درصد از ۱۰۸٫۹۳۲ تن در ماه ژوئن  افزایش داشت.

ورق گالوانیزه فولاد مبارکه

در ماه گذشته، خرید ورق سرد با محموله ای به وزن ۱۵٫۲۲۹ به ترکیه  تحویل شد که در مقایسه با حجم ماه ژوئن کم است؛ و محموله ورق سرد فرانسه  از ۳۶٫۸۰۹ تن به  ۱۴٫۸۲۳ تن، بیشتر از دو برابر شده است. ایتالیا نیز به شدت عرضه خرید ورق سرد را از۷۳۶ تن به  ۹٫۴۱۶ تن افزایش داده است. در ماه جولای واردات کالاهای نفتی کشور به میزان ۱۶٫۷۳۸ تن افزایش یافت، زیرا مکزیک و کره جنوبی محصولات بیشتری را حمل می کردند. به گفته موسسه آهن و فولاد آمریکا، نفوذ واردات ورق سرد پایان یافته در ماه گذشته از ۲۵ درصد به ۲۶ درصد افزایش یافت و واردات در هفت ماه اول سال به طور میانگین ۲۵ درصد بود.

حتما بخوانید :  تکرار تجربه بازار ارز و سکه در بازار فولاد

ورق سازان لهستان قیمت ورق سرد پیشنهاد شده را افزایش می دهند

منابع روز جمعه ۱۱ نوامبر اعلام کردند که تولید کنندگان ورق سرد لهستان با افزایش تقاضا و کاهش نزولی در بازار قراضه اتحادیه اروپا، قیمت های رسمی خود را افزایش داده اند. ارزیابی هفتگی قیمت ورق سرد داخلی ۱٫۷۲۰ تا ۱٫۷۶۰ زلوتی ( ۴۴۹ تا ۴۶۰ دلار)هر تن کارهای سابق در ۲۶ آگوست برآورد گردید، که از ۱٫۶۵۰ تا ۱٫۷۶۰ زلوتی (۴۳۱ تا ۴۶۰ دلار) در هر تن از کارهای قبلی در هفته گذشته افزایش داشته است.

گفته می شود که شركت های لهستانی ،مواد را در همین محدوده ارزيابی ارائه می دهند. شرکت های CMC Zawiercie و Ferrostal ورق سیاه را با مبلغ ۱۷۳۰ زلوتی (۴۵۲ ​​دلار) به ازای هر تن cpt پیشنهاد کرده اند، و شرکت آرکلور میتال قیمت ورق سرد را به میزان ۱٫۷۶۰ تا ۱٫۷۸۰ زلوتی ( ۴۶۰ تا ۴۶۵ دلار) به ازای هر تن cpt عرضه داشته است. هزینه حمل و نقل حدود ۱۰ تا ۲۰ زلوتی (۳-۵ دلار) در هر تن است.

معاملات جدیدی در قیمت ورق سرد پیشنهادی گزارش نشده است، اما منابع بازار انتظار دارند که معاملات هفته آینده با قیمت های بالاتر شکل بگیرند. یکی از تجار اظهار داشت : “وضعیت در هفته آینده روشن خواهد شد، زمانی که اولین معاملات انجام شوند. تقاضا برای خرید ورق سرد بسیار قوی است و انتظار می رود قیمت های قراضه در ماه نوامبر افزایش یابد، بنابراین احتمال دارد پیشنهادات با قیمت ورق سرد بالاتر انجام شود. یک منبع دیگر گفته است: ورق سرد تنها محصول ورق است که شاهد افزایش قیمت آن در لهستان هستیم. کارخانه ها به افزایش قیمت در معامله دست می یابند، اما قیمت های بالاتر پایدار نخواهند بود.”

حتما بخوانید :  افزایش قیمت ورق سیاه بنابر درخواست عرضه هفته جاری

 

این مقاله چقدر برای شما مفید بود ؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا امتیاز دهید!

میانگین ۰ / ۵٫ تعداد رای: ۰

اولین کسی باشید که این مقاله را رتبه بندی می کند

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button