0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

افزايش قيمت ورق سیاه در اروپا

طبق ارزيابي ۱۰ ژانويه متال بولتن قیمت ورق سیاه داخلي در شمال اروپا با افزايش ۱۰ يورو نسبت به يك هفته قبل به ۵۴۰ تا ۵۵۰ يورو EXW رسيد. اين ارزيابي بر اساس آخرين قيمتهاي معاملات انجام شده در شمال اروپا بوده است. توليد كننده ها در حال ارزيابي  هستند و با قیمت ورق سیاه جديد وارد بازار خواهند شد.

پيشنهاد هاي رسمي مطرح شده از سوي توليد كننده ها در محدوده ۵۸۰ تا ۵۹۰ دلار EXW قرار دارد. در ارزيابي بازار واردات قیمت ورق سیاه در محدوده ۵۳۰ تا ۵۴۰ يورو CFR بنادر اصلي شمال اروپا قرار دارد و ۱۰ يورو افزايش هفتگي داشته است.

با توجه به قيمتهاي فوق و اختلاف پايين قيمتهاي وارداتي با داخلي مشتريان ترجيح مي دهند نياز خود را از بازار داخلي تهيه كنند و تمايل به واردات ورق سیاه پايين است.

بازار مثبت و افزايش قيمت ورق سیاه کشورهای مستقل اتحادیه ای

تقاضاي مناسب در بازارهاي مصرف كننده محصولات تخت و قوي بودن بازار اسلب و قراضه عواملي هستند كه باعث شده تامين كننده هاي محصولات تخت CIS سياست افزايش قیمت ورق سیاه را در پيش بگيرند.

به گزارش متال اكسپرت در هفته جاري پيشنهادهاي فروش ورق سیاه CIS در محدوده ۵۸۵ تا ۵۹۵ دلار FOB درياي سياه/بالتيك تحويل ماه فوريه-مارس  قرار داشت كه ۱۵ دلار بالاتر از نيمه دوم ماه دسامبر است.

شركت Metinvest به طور خاص در حد پايين گستره ي فوق؛ پيشنهاد قیمت ورق سیاه داده است و در آخرين قيمتهاي پيشنهادي به بازار تركيه  ۶۰۰ دلار CFR مطرح كرده است. شركت MMK در حال ارزيابي بازار است و افزايش قيمت ۱۰ دلاري را براي تحويل اواخر ماه فوريه در ورود جديد به بازار هدف گذاري كرده است.

ورق سیاه اصفهان

طبق برآورد  متال اكسپرت انتظار مي رود قيمتهاي پيشنهادي جديد تامين كننده هاي CIS در آينده نزديك به ۵۹۵ تا ۶۰۰ دلار FOB برسد. شركت Severstal قيمت ورق سیاه خود را بدون تغيير نسبت به قبل از تعطيلات در سطح ۵۹۰ تا ۵۹۵ دلار FOB نگه داشته و هفته گذشته محموله اي در محدوده مذكور به اروپا فروخته است.

توليد كننده هاي CIS به دليل انتظار بهبود تقاضا در هفته هاي آتي نسبت به افزايش قيمتها خوشبين تر هستند.

افت قیمت ورق سیاه در بازار نقدی چین

روز گذشته قیمت ورق سیاه در بازار نقدي شرق چين (شانگهاي) با كاهش ۶۰ تا ۷۰ یوان نسبت به روز قبل ۴۱۵۰ تا ۴۲۰۰ يوان و در شمال چين( تيانجین) با كاهش ۴۰ یوان نسبت به روز گذشته به ۳۹۹۰ تا ۴۰۱۰ يوان رسيد .

در طول هفته قیمت ورق سیاه به طور كلي در شمال چين ۱۲۰ تا ۱۳۰ يوان و در شرق چين ۸۰ تا ۱۰۰ يوان كاهش يافت. در بورس شانگهاي معاملات تحویل ماه می با ۴۳ یوان کاهش نسبت به روز قبل به ۳۸۳۱ یوان رسید. روز گذشته هر۱ دلار برابر با ۶٫۴۶ یوان می باشد.

نوسانات بازار صادراتی ورق سیاه

 شاخص قیمت ورق سیاه صادراتی متال بولتن امروز با كاهش ۱٫۰۸ دلارنسبت به روز قبل به ۵۶۹٫۶۷ دلار FOB رسید. با كاهش قيمتهاي داخلي چين، خريداران خارجي پيشنهاد هاي خريد خود را كاهش دادند. پيشنهاد خريداران ويتنامي به طور خاص ۵۶۵ تا ۵۷۰ دلار CFR است. تجار بر اين باورند قيمتي كه فولادسازها قبول مي كنند ۵۷۰ تا ۵۷۵ دلار است.

هيچ معامله اي از ورق سیاه در روز جاري گزارش نشد و تقاضاي مشتريان خارجي كاهش يافته است.

افزایش قیمت ورق سیاه کشورهای اروپایی به میزان ۴۸ دلار

کارخانجات تولید ورق فولادی در کشورهای اروپایی قیمت ورق سیاه در بازار داخلی خود را طی هفته جاری به میزان ۴۰-۲۰ یورو به ازای هر تن افزایش داده اند. در حال حاضر، ارزیابی ها از قیمت ورق سیاه در بازار داخلی شمال اروپا به میزان ۵۵۰-۴۵۰ یورو (۶۵۷-۶۴۵ دلار) به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت ۵۰-۵۳۰ یورو به ازای هر تن قبلی افزایش یافته است.

این ارزیابی ها براساس قیمت های کارآمد در بازار داخلی و آخرین معاملات صورت گرفته بوده است. کارخانجات در حال بررسی پیشنهادات بعدی خود می باشند ولی به نظر می رسد این کارخانجات تصمیم دارند قیمت های پیشنهادی جدید خود را به میزان بیشتری افزایش دهند. انتظار می رود قیمت های رسمی در این منطقه در حدود ۵۹۰-۵۸۰ یورو به ازای هر تن ارائه گردد.

ارزیابی ها از قیمت ورق سیاه در بازار داخلی جنوب اروپا بدون تغییر اعلام گردیده و به میزان ۵۳۳-۵۲۰ یورو به ازای هر تن بوده است. این ارزیابی ها نیز براساس قیمت های کارآمد و پیشنهادات پایین شنیده شده در بازار می باشد. کارخانجات در جنوب اروپا در تلاشند که قیمت های پیشنهادی خود را به میزان ۲۰ یورو به ازای هر تن افزایش دهند. ارزیابی ها از قیمت ورق سیاه در مرکز اروپا به میزان ۵۳۰-۵۲۰ یورو به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت ۵۲۵-۵۲۰ یورو به ازای هر تن قبلی افزایش یافته است. بنابراین طی هفته جاری شاهد روند افزایشی این محصول خواهیم بود.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری