0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

افزایش قیمت ورق سیاه پیشنهادی کره جنوبی به هند

پیشنهادات قیمت ورق سیاه کره جنوبی به هند به میزان ۱۰ دلار به ازای هر تن افزایش یافته است و در حال حاضر به میزان ۶۲۰-۶۱۵ دلار به ازای هر تن می باشد. این قیمت نسبت به قیمت ورق سیاه پیشنهادی در نیمه دسامبر به میزان ۶۱۰-۶۰۵ دلار به ازای هر تن می باشد. به گفته برخی منابع خبری آخرین پیشنهادات پذیرفته شده توسط این کشور کم تر از این میزان بوده است.

هم چنین هزینه واردات این ورق در بازار وارداتی نسبت به بازار داخلی کم تر بوده است و انتظار می رود قیمت ورق سیاه در بازار وارداتی این کشور به میزان بیشتری نیز افزایش یابد. ارزیابی ها از قیمت ورق سیاه در بازار داخلی هند به میزان ۴۰۲۵۰-۳۹۷۵۰ روپیه (۶۲۸-۶۲۱ دلار) به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت باقی مانده است.

بازار صادراتی ورق سیاه

تولیدکنندگان این محصول امیدوارند که قیمت ورق سیاه تا ماه ژانویه به میزان ۲۰۰۰ روپیه به ازای هر تن در بازار داخلی افزایش یابد. کارخانجات در بازار داخلی در نظر دارند قیمت های پیشنهادی خود را به زودی تغییر دهند. چشم انداز بازار داخلی ورق فولادی در این کشورها مساعد بوده و به همین دلیل کارخانجات تصمیم دارند قیمت ورق سیاه صادراتی خود را به زودی افزایش دهند.

کارخانجات هند قیمت های صادراتی خود را به میزان ۵۸۵-۵۸۰ دلار به ازای هر تن اعلام کرده اند و در حال حاضر این قیمت را ثابت نگه داشته اند. کارخانجات هند تمایلی به فروش ورق سیاه به میزان کم تر از ۵۸۵-۵۸۰ دلار به ازای هر تن ندارند اگرچه در حال حاضر هیچ خریداری این قیمت را نپذیرفته و تمایل برای خرید کاهش یافته است. با این حال تولیدکنندگان حاضر به کاهش قیمت های خود نمی باشند. به  گفته برخی منابع خبری قیمت ورق سیاه صادراتی کشور هند به دنبال کاهش فعالیت خرید ممکن است کاهش بیشتری یابد. انتظار می رود که با تمام شدن تعطیلات میزان تمایل به خرید افزایش یافته و قیمت ها مجددا افزایش یابد.

ورق سیاه اصفهان

توقف صادرات ورق سیاه روسیه به ویتنام

یکی از صادرکنندگان عمده ورق سیاه از کشور روسیه چندین محموله خود را برای صادر کردن به کشور ویتنام لغو کرده است که علت این امر هزینه های حمل و نقل پایین بوده است. معاملات انجام شده برای ورق سیاه به قیمت ۵۵۳ دلار به ازای هر تن بوده است. هزینه حمل کالا از کشور روسیه به ویتنام نیز به میزان ۲۰-۱۷ دلار به ازای هر تن اعلام شده است.

بدون در نظر گرفتن هزینه حمل کالا قیمت این محصول به میزان ۵۳۵ دلار به ازای هر تن برآورد شده است. در ماه دسامبر صادرکنندگان چندین معامله را با کشور ویتنام لغو کرده اند. این محموله ها ظرفیت حدودا ۱۰۰۰۰۰ تن داشته است و تمام آن ها لغو گردیده است. صادرکنندگان روسیه حدودا به میزان ۲۵۰۰۰۰ تن ورق سیاه طی روزهای اخیر به فروش رسانده است که قیمت اعلام شده از سوی آن ها بسیار کم بوده است. تمامی این معاملات در ماه نوامبر برای ماه دسامبر رزرو شده بود.

صادرات کشورهای مستقل اتحادیه ای

ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سیاه صادراتی کشورهای مستقل اتحادیه ای به میزان ۵۴۵-۵۱۵ دلار به ازای هر تن بوده است. هم چنین هزینه حمل کالا در نظر گرفته شده نیز به میزان ۳۰ دلار به ازای هر تن برآورد شده است. در ماه نوامبر و اواخر ماه دسامبر صادرکنندگان کشور روسیه قیمت پیشنهادی خود را به میزان ۵۵۵-۵۵۳ دلار به ازای هر تن پیشنهاد داده است. با این حال، کم ترین قیمت پیشنهادی به میزان ۵۶۵-۵۶۰ دلار به ازای هر تن بوده است که از سوی کشور هند پیشنهاد شده است.

این در حالی است که محموله های پیشنهادی از کشور چین به قیمت ۵۸۵-۵۷۵ دلار به ازای هر تن اعلام شده است. به گفته برخی منابع خبری در حال حاضر قیمت های پیشنهادی تماما در محدوده ۵۸۵ دلار به ازای هر تن بوده است. هم چنین کشورهای مستقل اتحادیه ای تاکنون هیچ پیشنهادی را به کشور ویتنام ارائه نداده اند. به گفته منابع بازار یکی از صادرکنندگان در این منطقه طی روزهای گذشته محموله ای به ظرفیت ۳۰۰۰۰ تن از ورق سیاه را به بازار آسیا صادر کرده است. هم چنین محموله های وارد شده از کشورهای مستقل اتحادیه ای در ماه نوامبر به کم ترین میزان رزرو شده است.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری