0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

واردات ورق روغنی در ترکیه و روند مثبت حاکم بر بازار محلی

انتظار می رود که عرضه کنندگان خارجی قیمت ورق روغنی خود را برای صادرات به بازار ترکیه، با توجه به افزایش قیمت ورق داخلی در این کشور و همچنین به طور کلی ایجاد تحولات مثبت در بازار جهانی ورق روغنی، افزایش بدهد.

پیشنهادات کارخانه ی MMK روسیه در مورد قیمت ورق روغنی تولید شده با ابعاد کوچک در حال حاضر در حدود ۷۶۰ دلار در هر تن برای حمل و نقل اعلام شد، که حداقل ۳۰ دلار در هر تن نسبت به دور قبلی فروش، افزایش داشته است.

این کارخانه در حال حاضر از تقاضاهایی را برای خرید ورق از سوی مشتریان ترکیه ای دریافت می کند. در همین حال کارخانه ی Metinvest International S.A نیز هنوز هم زمان ارائه ی پیشنهادات رسمی خود را در مورد قیمت ورق روغنی مشخص نکرده است، اما شرکت کنندگان حاضر در بازار گزارش کرده اند که قیمت پیشنهادی اولیه ی تامین کنندگان این محصول نزدیک به $ ۷۶۰ دلار در هر تن است.

افزایش میزان معاملات ورق روغنی

در همین زمان، کارخانه ی Essar تولید کننده ی محصولات فولادی هند، قیمت ورق خود را در پایان هفته ی گذشته حداقل در حدود ۷۶۰ دلار در هر تن اعلام کرده است. انتظار می رود که قیمت های پیشنهادی رقابتی بر روی نرخ تامین کنندگان این مواد تاثیر گذار باشد. یکی از معامله گران به خبرگزاری گفت: “هدف ترکیه بیش تر از همه این است که ورق روغنی را با قیمتی معادل $ ۷۶۰دلار در هر تن از هند خریداری کند. “

در عین حال، قیمت ورق روغنی ترکیه در برخی از معاملات کمی افزایش می یابد. قیمت ورق روغنی این کشور در برخی از قرارداد ها در حدود ۷۶۰ دلار به ازای هر تن ثابت باقی مانده است  در حالی که برای خریداران خرده پا، این محصول هنوز هم با قیمتی در حدود ۷۶۰  دلار به ازای هر تن برای حمل و نقل در ماه جاری، ارائه می شود.

قیمت ورق روغنی

نوسانات قیمت ورق روغنی چین

کمیسیون تجارت بین المللی ایالات متحده (USITC) در تصمیم نهایی خود در مورد تجارت ورق CTL از ۱۲ کشور دریافتند که حمل و نقل و خرید ورق روغنی از چین باعث آسیب به صنعت فولاد محلی این کشور شده است. مأموریت کمیسیون تجارت بین المللی ایالات متحده نیز این است که محصولات مورد نیاز بازار خود را از کشور ذکر شده به وسیله ی یارانه نقدی خریداری کرده و به قیمت منصفانه به مشتریان ایالات متحده ی آمریکا بفروشد.

در نتیجه ی تصمیم گیری های مثبت کمیسیون تجارت بین المللی ایالات متحده  USITC ، وزارت بازرگانی (DOC) دستور اعمال وظایف AD و CVD را برای واردات این محصول از چین صادر می کند. اعمال وظایف ضد دامپینگ برای وزارت بازرگانی DOC سال ۲۰۱۷ و معادل ۶۸٫۲۷٪ درصد بود، در حالی که نرخ یارانه ی نقدی – ۲۵۱٪ بود.

بازار واردات ورق روغنی

طی ۱۰ سال گذشته، قیمت ورق روغنی وارداتی از چین تا میزان زیادی افزایش یافته است. علاوه بر این، تولید این محصول در سال ۲۰۱۷ هم به بالاترین سطح خود یعنی ۶۵،۱۲۰ تن در سال رسید. با این حال، سهم مواد وارد شده از چین تنها ۴ درصد از کل واردات ایالات متحده را شامل می شود. با توجه به داده های به دست آمده از سرشماری، حجم واردات ورق های چینی از سال ۲۰۱۶ یعنی هنگامی که این تحقیقات آغاز شد، تا کنون تقریبا دو برابر شده است.

همان طور که خبرگزاری گزارش کرده است، تحقیقات AD درسال ۲۰۱۶ در پاسخ به درخواستی که توسط ارائه دهنده ی این پرونده ارائه شده است، آغاز شد. بزرگ ترین تولید کنندگان ورق ایالات متحده ی آمریکا ArcelorMittal USA، Nucor، SSAB نام دارند. لازم به ذکر است که واشنگتن قبلا وظایف AD را در مورد واردات ورق از برزیل، آفریقای جنوبی و ترکیه که بسته به شرکت صادراتی به ترتیب ۷۴٫۵۲٪ درصد، ۸۷٫۷۲ الی ۹۴٫۱۴٪ درصد و ۴۲٫۰۲-۵۰٪ درصد بوده است، اجرا می کرد. تعیین نهایی وظایف ضد دامپینگ که توسط وزارت بازرگانی DOC همچنان برای کشورهای باقی مانده اجرایی می شود، احتمالا سال ۲۰۱۸ به وسیله ی تحقیقات به طول می انجامد.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری