0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

شاخص قیمت ورق سیاه صادراتي چين به 590 دلار FOB رسيد.

قیمت ورق سیاه در بازار نقدي شرق چين (شانگهاي) بدون تغییرنسبت به روز قبل 4110 تا 4130 يوان و در شمال چين( تيانجین) بدون تغییرنسبت به روز گذشته به 4000 تا 4030 يوان رسيد .

به دلیل پراکندگی خرید و فروش در چین قیمتهای داخلی بدون تغییر باقی ماندند. در هفته گذشته ذخاير ورق سیاه در انبارها 109,600 تن افزايش يافت. اين مقدار افزايش هفتگي نسبتا بالاست اما با در نظر گفتن تقاضاي ضعيف قبل از تعطيلات منطقي است.

روند افزايشي موجودي ورق سیاه نسبت به ميلگرد با شيب كمتري در روند افزايشي قرار دارد و باعث تقويت چشم انداز افزايشي به بازار ورق سیاه پس از تعطيلات شده است. در بورس شانگهاي معاملات تحویل ماه می با 15 یوان افزايش نسبت به روز قبل به 4027 یوان رسید. امروز هر1 دلار برابر با 6.32 یوان می باشد.

نوسانات بازار صادراتی

 شاخص قیمت ورق سیاه صادراتی چين امروز با افزايش 0.85 دلارنسبت به روز قبل به 590.6 دلار FOB رسید. به نقل از يكي از تجار محموله هايي از ورق سیاه به قيمت 595 تا 597 دلار CFR به ويتنام به فروش رسيده است. نرخ كرايه حمل دريائي  از چين تا ويتنام 10 دلار است.

تجار صادر كننده فولاد تناژ بالايي از ورق سیاه در اختيار دارند اما حاضر به فروش با قيمت پايين تر از 590 دلار نيستند.

روند افزايشي  قيمت ورق سیاه هند ادامه دارد

به دليل تقاضاي مناسب در بازار داخلي؛ فولاد سازهاي هندي افزايش قيمت ورق دیگری را اعلام كردند. تناژ صادراتي هندي ها در يكي دو ماه آينده محدود خواهد بود.

به گزارش متال اكسپرت كلاف گرم ضخامت 2.00 ميلي متر و بالاتر براي خريداران داخلي 1000 روپيه در مقايسه با اواخر ژانويه گرانتر  شده و به 44,000 روپيه معادل 683 دلار EXW رسيد. در طول ماه قيمت كلاف گرم 1,500 تا 2,000 يوان افزايش يافت.

ورق سیاه اصفهان

تقاضا در بازار داخلي هند بالاست و فولادسازها توليد خود را افزايش داده اند. به نقل از يكي از توليد كننده هاي فولاد؛ به دليل افزايش قيمتهاي جهاني واردات به هند محدود شده اند و كره اي ها و ژاپني ها تناژ پايين تري به بازار اين كشور مي فروشند. به اين ترتيب مشتريان داخلي چاره اي جز پذيرش قيمتهاي جديد فولاد سازها ندارند.

آغاز پروژه هاي جديد توسط دولت هند دليل اصلي تقاضاي مطلوب آهن آلات در هند است. چشم انداز سال مالي جديد كه از ماه اوريل آغاز مي شود نيز مثبت است چرا كه دولت در برنامه بودجه 21 درصد بيشتر از سال قبل به زير ساختها اختصاص داده است.در اين شرايط همه مشتريان حاضر به پذيرش قيمتهاي افزايش يافته جديد نيستند به عنوان مثال در بخش توليد لوله قيمتها چندان افزايش نيافته است.

قيمتهاي بالاي داخلي قيمتهاي صادراتي را نيز افزايشي كرد. پيشنهاد هاي فروش هندي ها به بازار اروپا به 640 تا 650 دلار FOB رسيده است درحالي كه هفته  قبل  از 640 دلار فراتر نرفت. صادر كننده هاي هندي سهميه كمي براي صادرات در اختيار دارند و كارشناسان معتقدند قيمتها در ماه فوريه و اوايل مارس افزايشي خواهد بود

شاخص كلاف گرم آمريكا به 36.95 دلار بر cwt رسيد

قیمت ورق در ايالات متحده براي اولين بار در 6 سال گذشته  به 37 دلار به ازاي هر 112 پند(50.8 كيلوگرم)يا 740 دلار بر تن رسيد. فعالان بازار معتقدند قيمتها همچنان در روند افزايشي خواهند بود. به گزارش متال بولتن اين روند افزايشي تحت تاثير ناپايداري Wall Street در 9 فوريه و افت شديد ارزش سهام شركتهاي فولادي قرار ندارد.

فولاد سازهاي آمريكايي به دنبال رسيدن به قيمت 37.5 دلار بر cwt هستند و برخي پيشنهاد 38 دلار نيز مطرح كرده اند.كارشناسان معتقدند دور ديگري از افزايش قيمت به زودي و در هفته منتهي به 16 فوريه آغاز خواهد شد.

خريداراني كه قيمتهاي تا اين حد بالا را باور نداشتند و يا فكر مي كردند موقتي است الان به باور رسيده اند  و قصد دارند قبل از افزايش بيشتر خريد خود را انجام دهند.

برنامه هاي توسعه زير ساختها و تصميم گيري رييس جمهور امريكا در مورد تحقيقات بخش 232 از دلايل افزايش قيمت كلاف گرم در بازار آمريكاست. قرار است نتيجه تحقيقات مذكور تا أواسط ماه اوريل اعلام شود. ژاپني ها و كره اي ها كه در بازار فولاد امريكا فعال هستند نگران اعمال تعرفه در نتيجه اين تحقيقات هستند و از اين رو فروش به امريكا را متوقف كرده اند

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0