0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

ارزیابی تغییرات قیمت میلگرد ذوب آهن اصفهان

قیمت میلگرد ذوب آهن اصفهان در هفته جاری همانند سایر کارخانجات روند ثابتی را داشته است. با شروع هفته جاری انواع میلگرد و تیرآهن از برخی مبادی غیر رسمی تقریبا ثابت شنیده شد. به طور کلی می توان گفت طی هفته جاری آرامش در اکثر بازارها از قبیل بازار پتروشیمی، آهن آلات مشاهده شد. هم چنین در بازار بورس نیز طی هفته جاری ضعف شدیدی مشاهده شد  به طور کلی بازار ایران هفته کم رونقی را سپری کرد. از عوامل افت قیمت ها از جمله افت قیمت میلگرد ذوب آهن اصفهان می توان به کاهش میزان تقاضا، برودت هوا و افزایش قیمت های پیشین اشاره کرد.

هم چنین افت و خیز قیمت ها با در نظر گرفتن حقایق مربوط به زلزله غرب کشور و هم چنین حذف فعالیت شهرهای موجود در غرب کشور سبب گردیده است که بازارها نیز اندکی از فعالیت خود بکاهند و کمی اوضاع موجود را بررسی نمایند. هم چنین از دیگر عوامل موثر بر بی رونقی بازار و ثبات قیمت میلگرد ذوب آهن اصفهان می توان به ادامه یافتن سوگواری برای زلزله زدگان کرمانشاه اشاره کرد. خوش بینی های موجود برای افزایش قیمت آهن آلات تقریبا کاهش یافته است. در حال حاضر نمی توان راجع به چشم انداز بازار فولاد نظر قطعی داد و حتی بدبینی هایی نیز راجع به آینده این بازار به گوش می رسد.

تاثیر بازار جهانی بر قیمت میلگرد

این در حالی است که قیمت ها در حال حاضر نسبت به حقایقی که در بازار وجود دارد اندکی بیشتر می باشد. به طور کلی می توان گفت نشانه های مثبت و منفی زیادی در بازار آهن آلات وجود داشته که می تواند برروی قیمت میلگرد ذوب آهن اصفهان نیز تاثیر گذارد و نمی توان راجع به این قیمت ها اظهار نظر قطعی کرد. بازار آهن آلات طی روزهای اخیر با حباب قیمت روبرو شده است و بازار در انتظار افزایش نرخ دلار می باشد. هم چنین در بازار داخلی نیز قیمت میلگرد در کشور چین در اوایل هفته افزایش یافته ولی این روند در بازار صادراتی اندکی متفاوت بوده است.

در روزهای نخست هفته جاری قیمت میلگرد صادراتی چین به میزان ۵۲۰-۵۰۵ دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته گذشته به میزان ۱۰ دلار به ازای هر تن کاهش یافته است. بنابراین مشاهده شد که رونق یافتن بازار میلگرد داخلی چین نیز بر بازار صادراتی این کشور تاثیر چندانی نداشته است. افزایش قیمت شمش در این کشور سبب افزایش قیمت میلگرد در بازار داخلی شده ولی در بازار صادراتی شاهد افت قیمت این محصول بوده ایم.

قیمت میلگرد ذوب آهن اصفهان در سایز ۲۵-۱۴ طی هفته گذشته روند صعودی داشته به طوری که در روز ابتدایی هفته گذشته قیمت میلگرد ذوب آهن اصفهان به میزان ۲۲۶۷۸ ریال بوده و در روزهای پایانی هفته گذشته به قیمت ۲۲۸۰۰ ریال رسیده است. با این حال با شروع هفته جاری شاهد ثبات در قیمت میلگرد بودیم. بنابراین در روز شنبه قیمت میلگرد ذوب آهن اصفهان بارگیری از کارخانه و انبار ثابت اعلام گردید. تیرآهن این کارخانه نیز با قیمت ثابت اعلام شد. سایر کارخانجات تولیدکننده میلگرد نیز قیمت های اعلامی خود را ثابت اعلام کردند.

میلگرد مرکزآهن

تداوم ثبات قیمت میلگرد در بازار 

در روز دوشنبه هفته جاری قیمت میلگرد ذوب آهن اصفهان بارگیری از کارخانه به میزان ۲۴۲۰ تومان برای سایز ۱۲ و ۱۴ اعلام گردید و قیمت بارگیری از انبار اصفهان نیز به میزان ۲۴۵۰ تومان رصد شد. این در حالی است که در برخی مبادی نیز این قیمت با ۱۰ تومان افزایش گزارش گردید. در بازار جهانی نیز قیمت میلگرد در کشور چین به روند افزایشی خود ادامه داده و قیمت این محصول در شرق چین با ۶۰-۵۰ یوان افزایش قیمت روبرو شد و به میزان ۴۱۷۰-۴۱۴۰ یوان به ازای هر تن رسید.

در شمال چین نیز شاهد افزایش به میزان ۱۰ یوان بودیم و این یمت به میزان ۴۰۲۰-۳۹۸۰ یوان به ازای هر تن اعلام شد. در بازار صادراتی نیز شاهد افزایش ۳۳/۳ دلاری قیمت این محصول بودیم. بنابراین در روز دوشنبه قیمت میلگرد ذوب آهن اصفهان هم چنان روند ثابتی را در یش گرفته در حالی که تیرآهن این شرکت به میزان ۵۰۰۰-۱۰۰۰ تومان کاهش قیمت داشت. سایر کارخانجات نیز قیمت های اعلامی خود را ثابت گزارش کردند.

در روز سه شنبه نیز هم چنان شاهد روند ثابت قیمت این محصول در کارخانجات کشور بودیم به طوری که قیمت میلگرد ذوب آهن اصفهان هم چنان برای بارگیری از کارخانه به میزان ۲۴۲۰ تومان و برای بارگیری از انبار به میزان ۲۴۵۰ تومان گزارش شد. در همین حال در بازار چین هم چنان شاهد افزایش خوش بینی ها برای قیمت این محصول بودیم و در شرق چین ۸۰-۶۰ یوان به ازای هر تن افزایش داشته و به میزان ۴۲۵۰-۴۲۰۰ یوان به ازای هر تن رسید و در شمال چین نیز به میزان ۴۰-۳۰ یوان به ازای هر تن افزایش داشته و به میزان ۴۰۵۰-۴۰۲۰ یوان به ازای هر تن رسیده است. و تیرآهن نیز هم چنان به میزان ۵۰۰۰-۱۰۰۰ افزایش یافت.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری