0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

انتظار نمی رود قیمت آهن آلات در چین افزایش چشم گیری داشته باشد

به گزارش انجمن آهن و فولاد چین سه فاکتوری که تجار در دوره پیش رو در بازار آهن آلات چین باید به آن توجه داشته باشند:

 • در دوره سه ماهه سال جاری تولید فولاد خام و آهن آلات چین به ترتیب افزایش 4/5 و 4/7 درصدی سالانه داشته که نشان دهنده فولادسازان برای افزایش میزان تولید می باشد. انجمن آهن و فولاد چین توصیه کرده است که تولیدکنندگان سرعت افزایش میزان تولید خود را کاهش دهند و تعادل را بین عرضه و تقاضا نگه دارند.
 • در دوره سه ماهه سال جاری چین 271 میلیون تن سنگ آهن وارد کرده در حالی که در 31 مارس میزان سنگ آهن وارد شده در بنادر چین 160 میلیون تن بوده است. و همچنین به دلیل عرضه بالا احتمال افزایش چشمگیر قیمت سنگ آهن کم می باشد.
 • در دوره سه ماهه سال جاری صادرات آهن آلات چین 15148 میلیون تن بوده که کاهش 4/26 درصدی سالانه داشته و این روند نزولی ادامه دارد. در همین حال اصطکاک تجاری آمریکا و چین افزایش یافته که این خبر خوبی برای صادرات چین نمی باشد.

با توجه به عرضه بیش از اندازه آهن آلات و این که انتظار می رود این روند ادامه داشته باشد انتظار نمی رود قیمت فولاد در دوره پیش رو افزایش چشم گیری داشته باشد ولی شاهد نوساناتی خواهد بود.

پیش بینی تداوم رشد قیمت آهن آلات بازار داخلی چین

قیمت روز میلگرد در بازار فیوچرز شانگهای امروز نیز ۵۲ یوان دیگر رشد نمود و به ۳۵۶۲ یوان به ازای هر تن رسید. این در حالی است که قیمت در بازار نقدی به ۳۹۱۰ یوان رسیده که بین ۴۰ تا ۵۰ یوان افزایش را نشان می دهد.

اما موجودی های در حال معامله فعلی خریدهایی هستند که تجار در پیش از سال نو و در قیمت های پایین خریداری نموده اند و به تدریج و با رسیدن به موجودی های گران تر انتظار ثبات قیمت آهن آلات در بازار وجود دارد.

سنگ آهن اما معاملات امروز بازار دالیان را با ۱/۵ یوان کاهش به پایان رسانید و در قیمت ۴۷۰ یوان به ازای هر تن بسته شد. منابع پلنر امروز از کاهش معاملات در بازار فیزیکی و کاهش علاقه فولادسازان به خرید خبر داده اند.

اما آیا رشد قیمت آهن آلات در بازار داخلی بلند مدت خواهد بود؟ امروز انجمن آهن و فولاد چین اعلام کرد که تولید روزانه فولاد خام فولادسازان بزرگ و متوسط این کشور در دهه ابتدایی آوریل ۵ درصد رشد داشته است که نشان از افزایش عرضه دارد. با مرتفع شدن محدودیت های زیست محیطی و ادامه حاشیه سود بالای فولادسازان، تولید آهن آلات سرعت بیشتری به خود گرفته است.

قیمت آهن آلات

فشار بازار برای دوره آتی تنظیم قیمت ها

از سوی دیگر، در سیاست انقباضی دولت، احتمال بالا بودن سطح تقاضا در بلند مدت چندان زیاد نیست و دولت مرکزی قصد دارد تا به هر ترتیب ریسک های مرتبط با بدهی بالا به اقتصاد را کاهش دهد. افت سفارشات جدید آهن آلات طی ماه های گذشته دلیلی بر همین مدعاست و می تواند در دوره آتی قیمت آهن آلات را تحت فشار قرار دهد.

به علاوه، بسیاری از فولادسازان در حال تکمیل کوره های قوس خود می باشند تا با شروع زمستان و محدودیت ها برای کوره بلندها، مجبور به کاهش تولید نباشند. کاهش صادرات محموله های قراضه حاکی از همین مسئله می باشد.

نهایتا سایه تهدید جنگ تجاری میان چین و امریکا همچنان بر سر بازار فولاد چین می باشد و می تواند عامل فشار دیگری بر قیمت ها طی دوره پیش رو باشد.

رشد قيمت ورق سیاه در بازار آتي عامل افزايش قيمت ها در بازار نقدي شد.

به گزارش متال بولتن 23 آوریل قیمت ورق سیاه در بازار نقدي شرق چين (شانگهاي) با افزايش 40 تا 50 یوان نسبت به روز قبل 4060 تا 4090 يوان و در شمال چين ( تيانجین) با افزايش 20 يوان نسبت به روز گذشته به 3950 تا 3970 يوان رسيد.

با افزايش قيمت ها در بورس، تجار قيمت هاي فروش را افزايش دادند اما خريداران در مقابل آن مقاومت كردند و تنها معاملات محدودي در حد نياز مشتريان به ثبت رسيد.

در بازار آتي كلاف گرم تحويل اكتبر با 93 يوان افزايش نسبت به روز قبل به 3680 يوان رسيد. هر يك دلار برابر با 6.31 يوان است. شاخص قیمت ورق سیاه صادراتی چين امروز با جهش  15.52 دلارنسبت به روز قبل به 597.5 دلار FOB رسید.

به دليل رشد قيمت 10 تا 20 دلاري  در بازار داخلي؛ كلاف گرم  صادراتي چين در محدوده 595 تا 610’دلار FOB پيشنهاد شد. به گفته كارشناسان؛ انتظار مي رود قيمت هاي  معاملات در محدوده 590 تا 595 دلار FOB باشد اما ممكن است فولادسازها اين قيمت ها را نپذيرند.

ثبات قیمت ورق رنگی بازار داخلی چین

در طی هفته گذشته میانگین قیمت ورق رنگی بازار داخلی چین روند ثابتی داشته در حالی که سطح فعالیت های تجاری پایین رو به متوسط بوده است. در طی هفته گذشته میانگین قیمت ورق رنگی بازار داخلی چین روند ثابتی داشته است.

سطح فعالیت های تجاری نسبت به ماه گذشته بهتر شده است اگرچه مصرف ورق رنگی کمی پایین بوده و روند ثابتی ندارد و سطح فعالیت های تجاری در بازار کلاف رنگی نسبت به سال گذشته پایین تر است.

به دلیل بهبود تقاضا موجودی انبارها پایین آمده در حالی که تجار تمایلی به افزایش موجودی انبارهای خود ندارند و ریسک نخواهند کرد. انتظار می رود قیمت ورق رنگی بازار داخلی چین در هفته پیش رو روند ثابتی داشته باشد.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود
پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید
0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
0

سوالات و نظرات کاربران

اختیاری

اشتراک گذاری

تماس 03135155000 03135156000 0