5/5
1رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

افزايش ۲۵ دلاري قیمت اسلب صادراتي CIS

بر اساس ارزيابي متال بولتن در ۱۵ ژانويه قیمت اسلب صادراتي CIS به ۵۳۰ تا ۵۳۵ دلار FOB درياي سياه صعود كرد. يك هفته قبل قیمت اسلب CIS در محدوده ۵۰۵ تا ۵۱۰ دلار FOB قرار داشت.

بر اساس گزارشهاي رسيده به متال بولتن محموله هاي متعددي از اسلب شركت Ervaz در اواخر هفته قبل به قيمت ۵۵۰ دلا CFR به ايتاليا و تركيه به فروش رسيده است.

نرخ كرايه حمل دريايي به اين دو مقصد به ترتيب ۲۰ و ۱۵ دلار بر هر تن مي باشد. به دليل افزايش قيمت ورق سیاه داخلي و صادراتي در تركيه اين كشور يكي از بهترين مقاصد صادراتي اسلب محسوب مي شود.

قيمت ورق سیاه داخلی در تركيه در ۱۲ ژانويه ۶۲۰ تا ۶۳۰ دلار EXW ارزيابي شده بود كه نسبت به ۵۹۵ تا ۶۱۰ دلار در ۲۹ دسامبر افزايش چشمگيري داشته است. اروپايي ها نيز نسبت به افزايش قيمت محصولات تخت فولادي در بازار داخلي اروپا در آينده بسيار خوشبين هستند.

تداوم رشد قیمت ورق آهن داخلی و صادراتی ترکیه

قیمت اسلب صادراتی روسیه و اکرایین نیز ۲۰$ دیگر رشد دارد طی یکهفته گذشته شرکتهای Evraz و NLMK روسیه اقدام به افزایش ۲۰$+ قیمت اسلب صادراتی خود در ناحیه CIS کردند و آن را به ۵۳۰$-۵۳۵$ رساندند. گزارش شده محموله های اسلب شرکت روسی Metinvest در بنادر ایتالیا و ترکیه حتی ۵۵۰$ نیز فروخته شده است.

قیمت اسلب اصفهان

با رشد قیمت اسلب وارداتی ترکیه، شرکتهای فولادساز این کشور به تبع اقدام به رشد ۶٫۴%+ قیمت ورق سیاه صادراتی کرده و آن را به محدوده ۶۲۰$ دلار رساندند (قیمت فوب روسیه ۵۹۵$) . قیمتهای داخلی ترکیه نیز تا ۶۳۰$ برای تحویل ماه مارس افزایش یافته است

روند افزايشي قیمت اسلب در بازار

به دلیل حاشیه سود بالای بیلت بیشتر تولید کننده ها که امکان تغییر تولید را داشتند به تولید بیلت روی اوردند که باعث کاهش عرضه اسلب در بازار شد.

به همین دلیل قیمت اسلب در روند افزایشی قرار دارد. برخی از تجار در جنوب شرق آسیا معتقدند خریداران قیمت ۵۴۰ دلار CFR را خواهد پذیرفت و برخی منابع دیگر معتقدند این قیمت نسبتا بالاست.

به نقل از کارشناسان بازار يكي از دلايل  رشد قیمت اسلب ، افزایش تقاضا و کاهش عرضه اسلب در ترکیه و رشد شاخصهای قراضه بوده است.در هفته جاری محموله ای از اسلب برزیل به قیمت ۵۴۰ تا ۵۵۰ دلار CFR ترکیه به فروش رسیده است.

انتظار می رود روند افزایشی قیمت اسلب فولادی تا پایان سه ماهه اول سال ۲۰۱۸ ادامه یابد

ورود چین به بازار بیلت و کاهش قیمتها در شرق آسیا

بر اساس ارزیابی متال بولتن بیلت وارداتی به شرق آسیا در هفته منتهی به ۱۵ ژانویه با ۵ دلار کاهش نسبت به یک هفته قبل به ۵۳۰ تا ۵۴۵ دلار CFR رسید.

حداقل چهار محموله بیلت چین از کشورهای چین،روسیه و خاورمیانه به جنوب شرق آسیا به قیمت ۵۳۵ تا ۵۴۵ دلار CFR به فروش رسیده است. با تضعیف بازار داخلی در چین صادر کنندگان این کشور فعال شده اند و در محدوده ۵۳۰ تا ۵۳۵ دلار CFR پیشنهاد می دهند.

افت قیمت ورق سیاه در بازار داخلی چین

قیمت ورق سیاه در بازار داخلی کشور چین تا تاریخ ۱۵ ژانویه کاهش یافته است زیرا میزان فعالیت خرید در این بازار روند نزولی داشته است و بازار خرید این محصولات افت کرده است. هم چنین این بازار تحت تاثیر قیمت بیلت این منطقه نیز بوده است.

نوسانات بازار داخلی

قیمت ورق آهن در بازار داخلی شرق چین به میزان ۴۱۷۰-۴۱۲۰ یوان (۶۴۶-۶۳۸ دلار) به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان ۳۰ یوان به ازای هر تن کاهش یافته است. هم چنین در شمال چین قیمت ورق سیاه در بازار شمال چین به میزان ۴۹۵۰-۳۹۲۰ یوان به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان ۷۰-۶۰ یوان به ازای هر تن کاهش یافته است. قیمت بیلت به میزان ۱۲۰ یوان به ازای هر تن کاهش یافته است که منجر به هیجانات این بازار شده است. کاهش میزان تقاضا در شمال چین نیز منجر به کاهش بیشتر قیمت ها در این منطقه شده است.

بازار صادراتی

ارزیابی ها از قیمت ورق سیاه در بازار صادراتی کشور چین به میزان ۵۷۰ دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی افزایش یافته است. اکثر صادرکنندگان این محصولات در کشور چین قیمت های خود را تغییر داده اند. با این حال تعدادی از تولیدکنندگان نیز قیمت های خود را به میزان ۵۷۵-۵۷۰ دلار به ازای هر تن ارائه داده اند.

۵
۱رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری