0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

روند کاهش قیمت ورق سیاه چین در روزهای جاری ادامه دارد

به گزارش متال بولتن 26 مارس قیمت ورق سیاه در بازار نقدي شرق چين (شانگهاي) با کاهش 50 تا 60 یوان نسبت به روز قبل 3700 تا 3750 يوان و در شمال چين( تيانجین) با کاهش 40 یوان نسبت به روز گذشته به 3670 تا 3700 يوان رسيد .

 پس از کاهش زیاد قیمت بیلت در آخر هفته امروز نیز یا افت قیمت بیشتری مواجه شد.کاهش قیمت ورق سیاه در بورس در کنار افت قیمتهای بیلت عامل ادامه کاهش قیمت کلاف گرم در بازار نقدی شدند.

در بورس شانگهاي معاملات تحویل ماه می با 23 یوان کاهش نسبت به روز قبل به 3513 یوان رسید. امروز هر1 دلار برابر با 6.27 یوان می باشد.

 نوسانات بازار صادرات

 شاخص قیمت ورق سیاه صادراتی چين امروز با کاهش 14.30 دلارنسبت به روز قبل به 571.56 دلار FOB رسید.

در شرایط کاهشی قیمت های داخلی چین، شرکت JIANGSU قیمتهای پیشنهادی صادرات را 20 دلار نسبت به اواخر هفته قبل کاهش داد و به 570 دلار FOB رساند. هیچ پیشنهاد خریدی در بازار ارایه نشد و مشتریان منتظر افت بیشتر قیمتها در بازار هستند.

ورق گالوانيزه كارهاي اروپايي از نوسانات قيمت روي در امان هستند.

به گزارش متال بولتن گالوانيزه كارهاي اروپايي قادر هستند افزايش قيمت روي را به خريداران منتقل كنند.

در روش گالوانيزه پيوسته كه ورق فولادي با سرعت بالا به گالوانيزه تبديل مي شود روي بخش كوچكي از كل هزينه توليد را به خود اختصاص مي دهد. همچنين در صنعت خودرو كه ورق گالوانيزه مصرف مي شود، روي سهم ناچيزي از هزينه توليد را شامل مي شود.

پس از افزايش 102 درصدي قيمت روي در سال 2017، كارشناسان نسبت به كاهش دائمي تقاضاي ان در بازار هشدار دادند. اما در اروپا قيمتهاي بالاتر روي باعث كاهش تقاضاي ان نمي شود.

در آلمان تمام گالوانيزه كارها هزينه اضافي براي  گالوانيزه كردن در نظر گرفتند و هزينه روي گران قيمت را به مشتريان منتقل كردند.

در انگلستان نيز نزديك به 100 درصد توليد كننده ها هزينه روي را به طور كامل به مشتريان منتقل كرده اند.

سرنوشت بهای سنگ آهن در هفته جاری چه خواهد بود؟

با افت مشخص بهای سنگ آهن طی هفته گذشته، این نهاده تولید معاملات هفته جاری را نیز با کاهش آغاز نمود تا بنچ مارک سنگ آهن امروز به ۶۳ دلار به ازای هر تن سی اف آر برسد، قیمتی که پایین ترین سطح از میانه نوامبر ۲۰۱۷ می باشد.

افزایش نگرانی ها از وقوع جنگ تجاری میان امریکا و چین به همراه انتظارات منفی در بازارهای فیوچرز چین و عدم آزاد شدن تقاضای موثر در بازار داخلی باعث شد تا بهای آهن آلات کاهش چشمگیری را طی هفته گذشته در بازار داخلی چین تجربه کند. از طرفی، با اعلام اسامی کشورهای موقتا معاف از اعمال تعرفه ۲۵ درصدی فولاد که تا ۱ می برای انجام مذاکرات دوجانبه با امریکا اعتبار دارد، انتظارات منفی برای تجارت آهن آلات در کشورهایی که نتوانسته اند در این لیست قرار گیرند مانند ژاپن، ترکیه، روسیه و چین افزایش یافته است. تحت این تنش ها، بهای سنگ آهن تحت فشار زیادی قرار گرفته است.

می توان انتظار داشت در صورتی که تقاضای فولاد در بازار چین طی چند هفته آتی بهبود نیابد، فشار بر قیمت آهن آلات در بازار داخلی این کشور افزایش بیشتری خواهد یافت و فروشندگان مجبور خواهند بود برای آزاد سازی نقدینگی خود بهای محصولات خود را پایین تر آورند. تحت این سناریو، بهای سنگ آهن به احتمال زیاد روند کاهشی خود را ادامه خواهد داد. همچنین، تعاملات چین و امریکا به علت تاثیر زیاد بر بازارهای فیوچرز چین به دقت رصد خواهند شد و هرگونه تنش می تواند افت بیشتر قیمت نهاده های تولید را تقویت نماید.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0