0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

دلایل افزایش نسبی قیمت ورق سیاه در بازار داخلی

تحلیل گران بخش محصولات فولادی تخت بر این باورند که قیمت ورق سیاه طی یکی دو روز گذشته روند افزایشی داشته است. بررسی هایی که در مورد قیمت ورق سیاه کارخانه های مختلف داخلی انجام شد تاییدی بر این ادعا شد. امروز در تاریخ چهارشنبه ٢۵ بهمن ٩۶ ارزیابی هایی در مورد قیمت ورق سیاه کارخانه هایی مانند فولاد سبا، فولاد مبارکه و … صورت گرفت که طبق آن، نمودار های ثبت نوسانات، قیمت ورق سیاه این کارخانه ها را افزایشی نشان داد.

طبق این داده ها، قیمت ورق سیاه اصفهان با ضخامت ٨ و ابعاد ١/۵ نسبت به تاریخ ١٧ بهمن ماه در حدود ٩٠ تومان افزایش پیدا کرده و در حدود ٢٧٠٠ تومان اعلام شد. قیمت ورق سیاه اصفهان با ضخامت ١٠ نیز با همین مبلغ به بازار عرضه شد. علاوه بر این، قیمت ورق سیاه اصفهان با ضخامت ١٠ در حدود ٢٧٣٠ تومان شنیده شد که نسبت به یکی دو روز گذشته حدودا ١۵ تومان افزایش پیدا کرده است.

بررسی قیمت ورق سیاه فولاد مبارکه

در این میان با بررسی قیمت ورق سیاه فولاد مبارکه نیز متوجه شدیم که در برخی از سایز ها نسبت به روز های گذشته ثابت باقی مانده است و حتی گاها با کاهش نسبی نیز مواجه شده است.

با این تفاسیر در حال حاضر قیمت ورق سیاه فولاد مبارکه با ضخامت ٣ و ابعاد یک متر معادل ٢٨١٠ تومان اعلام شد که از تاریخ ١٨ بهمن تا کنون ثابت باقی مانده است. با این وجود، قیمت ورق سیاه فولاد مبارکه با ضخامت ٣ و ابعاد ١.۵ در حدود ٢٨٧٠ تومان در دسترس خریداران قرار گرفت که با ۵ تومان کاهش رو به رو شده است.

علاوه بر این، حتی روند افزایشی را هم برای قیمت ورق سیاه فولاد مبارکه با ضخامت ٨ هم شاهد بودیم به طوری که این محصول امروز در بازار داخلی با قیمت ٢۶۵٠ تومان عرضه شد و حدود ۶٠ تومان گران تر شده بود.

ورق سیاه اصفهان

حمایت از توسعه کارخانه تولید ورق در اهواز

به گفته خبرگزاری ها، در اوایل هفته جاری طی جلسه ای، در مورد بررسی اقدامات مورد نیاز به منظور راه اندازی طرح های شرکت اکسین اهواز، بحث و تبادل نظر شد.

در این جلسه مشترک که با حضور جمعی از مسئولین همچون معاون استاندار و رئیس هیات مدیره شرکت و همچنین مدیر سازمان حفاظت از محیط زیست خوزستان برگزار شد، شخص استاندار بر توسعه شرکت فولاد اکسین به منظور تکمیل زنجیره تولید این شرکت برای افزایش میزان بهره وری انرژی و افزایش تولید محصولات راهبردی همچون ورق سیاه مورد نیاز خریداران تاکید کرد و در مورد حمایت از این بخش ها اعلام آمادگی کرد.

وی همچنین اظهار داشت که در زمینه اخذ مجوز های مورد نیاز تمام تلاش خود را به کار گیرد. علاوه بر این، در حال حاضر با توجه به روند بازار و قیمت ورق سیاه استاندار خوزستان راه اندازی طرح های پیش روی شرکت فولاد اکسین را در راستای اهتمام ورزی به بحث اقتصاد مقاومتی دانست.

تصمیمات جدید راجع به بهبود کارخانجات ورق سیاه

همچنین یکی از متخصصان حاضر در این جلسه نیز این گونه عنوان کرد که عدم بازدهی اقتصادی و مفید شرکت فولاد اکسین و وضعیت قیمت ورق سیاه و سایر محصولات این شرکت باعث شده است تا مسئولین محترم در این جلسه با همکاری یکدیگر تصمیماتی در مورد بهبود این وضع از طریق حمایت های جانبی و کمک به اجرایی شدن طرح های عملیاتی شرکت، اتخاذ کنند.

وی ابراز امیدواری کرد که با وجود همکاری نهاد های مربوطه در آینده نزدیک شاهد راه اندازی و بهره وری مفید در بخش فولاد سازی این شرکت باشیم. علاوه بر این، ذیل اهدافی که نام برده شد، در این جلسه بر لزوم رعایت مسائل زیست محیطی و به کار گیری تکنولوژی پیشرفته در بخش فولاد سازی برای دستیابی به این مهم تاکید شد.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0