0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

تولید کنندگان ایران و ثابت ماندن قیمت کارتن پلاست

تولید کنندگان ایران در تلاش هستند تا قیمت کارتن پلاست خود را با توجه به پیش بینی هایی که در مورد بهبود تقاضای فصلی انجام گرفت، تثبیت کنند زیرا در حال حاضر رقابت ضعیفی با تامین کنندگان حکم فرماست. در عین حال انتظار نمی رود که فعالیت تجاری در مقایسه با مدت زمانی که موجودی معامله گران بسیار بالا است، به راحتی بهبود یابد. علاوه بر این، ممکن است تخفیف هایی نیز در بعضی از فروش ها ارائه شود.

کارخانه های تولیدی ایران در ماه دی قیمت کارتن پلاست را کاهش دادند. با این حال، شرکت کنندگان در بازار می گویند که برای از دست ندادن خریداران محلی، تولید کنندگان ممکن است تخفیف هایی را برای شرکت هایی که مقادیر نسبتا زیادی از این محصول را در ماه قبل رزرو کرده اند، در نظر بگیرند. به طور کلی، قیمت کارتن پلاست در حدود 2880 تومان برا ی ورق 2* و برای کارتن پلاست 2*2 ضخامت 3 2850 تومان توسط خبرگزاری براورد شده است. علاوه بر این، این قیمت ها با احتساب 9٪ درصد مالیات بر ارزش افزوده، محاسبه می شوند.

آرامش در بازار کارتن پلاست

لازم به ذکر است که شرکت های بازرگانی همچنین علاقه مند به تثبیت قیمت کارتن پلاست از جانب کارخانه هایی هستند که دچار روند نزولی مشتریان شده اند و مجبورند برای کمک به جلوگیری از کاهش حاشیه های فروش سهام و افزایش تقاضای بیش تر در بازار، قیمت های پیشنهادی خود را ثابت نگه دارند.

در حال حاضر وضعیت حاکم در بخش تولید آرام است. کاهش قیمت این مواد در ماه دی به طور چشمگیری متوقف شده است که این امر از مزیت های قیمت کارتن پلاست تولیدی به حساب می آید. در نتیجه، پیشنهادات در مورد قیمت کارتن پلاست قم با ضخامت 4 میلی متر در حدود 4560 تومان برای شیت های 2*2 شد، که تنها 3٪ درصد ارزان تر از مواد کارخانه های ایران است. قیمت کارتن پلاست قم نیز تقریبا با قیمت های مذکور برابر است.

شرکت کنندگان در بازار ایران در این زمینه می گویند که قیمت کارتن پلاست کارخانه ی مجد قم با ضخامت 6 میلی متر و بالاتر گاهی اوقات 3٪ ارزان تر از دیگر کشور ها ارائه می شود.

پیش بینی کاهش کارتن پلاست

اگرچه تولیدکنندگان ایران تلاش دارند تا قیمت کارتن پلاست را تثبیت کنند، اما احتمالا اوضاع فعلی موجب کاهش قیمت این محصول در ماه دی خواهد شد. اوضاع موجود در بازار نشان دهنده ی این است که هیچ نشانه ای از بهبود قیمت کارتن پلاست و رقابت با تامین کنندگان ایران وجود ندارد. علاوه بر این، خریداران محلی به گسترش قابل توجهی بین قیمت ها اشاره کردند.

تولید کنندگان ایران به طور رسمی پیشنهادات خود را در مورد قیمت کارتن پلاست با ضخامت 4-10 میلی متر ارائه دادند. قیمت کارتن پلاست در ماه دی در حدود 2850 تومان در هر شیت ، ثابت نگه داشته شد. تمام قیمت های فوق نیز با احتساب 9٪ درصد مالیات بر ارزش افزوده؛ محاسبه شده است.

علاوه بر این، تأثیرات منفی ای به دلیل عرضه ی بیش از حد در بازار وجود دارد که با وجود فروش بهتر کارتن پلاست توسط معامله گران محلی، نرخ موجود در بازار سهام داران را افزایش می دهد. بالا نگه داشتن قیمت کارتن پلاست آن هم به طور پیوسته توسط کارخانه های قم موجب ارسال مواد قم به بازار محلی می شود.

در عین حال، تولیدکنندگان محلی از ارائه ی تخفیف های بزرگ تر خودداری می کنند، و انتظار دارند قیمت کارتن پلاست پس از تثبیت، افزایش یابد. این کارخانه ها توضیحات خود را در مورد ثابت بودن قیمت محصولات صادراتی ارائه دادند. با این حال، حتی با توجه به اعلام کاهش قیمت کارتن پلاست تا میزان  2850 تومان در هر شیت بازده فروش این محصول در داخل کشور ایران 2850 تومان در هر شیت بیش تر از تولید آن از طریق قم در ماه دی است.

افزایش فروش کارتن پلاست ، کارخانه ی کارتن پلاست قم

شرکت کارتن پلاست قم ، تولید کننده ی اصلی کارتن پلاست در ایران، موفق به فروش کارتن پلاست بعد از دوردوم مناقصات متوالی و پس از غیبت طولانی در بخش صادرات این محصول به خارج از کشور، شد. اگر چه این کارخانه هنوز تا حد زیادی به همکاری با بازار محلی تمایل دارد، اما انجام برخی از معاملات با خریداران متعلق به ایران نیز شنیده می شود.

آخرین مهلت تولید کارتن پلاست از کارخانه ی کارتن پلاست قم برای حمل و نقل در ماه دی و تحویل در پایان ماه دی اعلام شد. تا به امروز این تامین کننده ی ایرانی موفق به فروش کارتن پلاست با حجمی نزدیک به 40،000 شیت به مشتریان ایران شده است و این مشتریان ازشهرهایی مانند تهران ، شیراز، اصفهان، و غیره …بوده اند. با توجه به گزارشات منابع خبری، قیمت کارتن پلاست در قراردادهای مذکور در حدود 2850تومان  در هر شیت بوده است، که نسبت به شاخص های مربوط به حمل و نقل ماه دی معادل 10 تا 15تومان  در هر شیت افزایش داشته است.

افزایش میزان تقاضا

نماینده کارخانه ی کارتن پلاست ایران به خبرگزاری ها گفت: “برخی از مشتریان درایران خواستار خرید کارتن پلاست با حجم بالایی هستند. علاوه بر این، قم در طول ماه جاری قیمت کارتن پلاست خود را در حدود 20 تومان در هرشیت افزایش داد و همچنین سیاست های قیمت گذاری ما را تحت تاثیر قرار داد. »

اگر چه حجم فعلی کارتن پلاست این کارخانه برای تجارت کاملا قابل توجه است، اما در حال حاضر کارخانه ی کارتن پلاست قم هنوز برای تولید این محصول نیاز به افزایش تولید دارد. یکی از  منابع خبری می گوید که قیمت کارتن پلاست برای حمل و نقل و تحویل در ماه دی با همان قیمت قبلی یعنی معادل 2850 تومان در هرشیت اعلام شده است. در نتیجه، برخی از معاملات خصوصا برای خرید محصولات ایرانی ممکن است در آینده ای نزدیک شنیده شود.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0