0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

تصمیمات جدید ایالات متحده آمریکا برای تعیین قیمت میلگرد

قیمت میلگرد آمریکا تحت تصمیمات جدید اداره بازرگاني ايالات متحده برای تعیین مقررات اولیه ضد دامپینگ آمريكا برای واردات از ترکيه، تايوان و ژاپن در سال جاري قرار گرفته است. معاون بازرگانی تجارت بین الملل در روز چهارشنبه ۱۲ اکتبر اعلام کرد که پیش بینی های مقدماتی برای مقابله با قیمت میلگرد در روز ۱۵ دسامبر صورت می گیرد.

ترکیه تنها کشورمتهم به ادعاهای یارانه در این پرونده است، در حالیکه همه سه کشور با تاییدیه های انحصاری ارزیابی شده اند. اداره تجارت اعلام کرد که اداره بازرگانی پس از دادخواست های نخستین ماه توسط ائتلاف قیمت میلگرد در ماه گذشته ، این پرونده را به طور رسمی در ۱۱ اکتبر ثبت کرد. طبق گفته اداره بازرگانی، بازده نهایی در تاریخ ۱۵ می در مورد پرونده صادرات و در تاریخ ۲۸ فوریه در مورد جبران خسارت تعیین شده است.

اگر چه زمان بندی های موردی اغلب تغییر می کنند، کل تحقیقات تا ۵ ژوئیه و تا ۲۱ آوریل با توجه به ادعاهای متضاد پیچیده می توانند انجام پذیرند. داده ها نشان می دهند که حجم واردات میلگرد از ژاپن، تایوان و ترکیه در سال ۲۰۱۵ درکل به میزان ۱٫۷۵ میلیون تن  به ارزش ۸۰۰٫۶۶ میلیون دلار،بوده است. مابه التفاوت های انحصاری ادعا شده برای تایوان و ترکیه به ترتیب ۸۴٫۶۶٪ و ۶۶٫۵۵٪ بود، در حالی که ژاپن از ۲۰۴٫۹۱٪ به ۲۰۹٫۴۶٪ رسیده است.

تعیین تعرفه های قیمتی میلگرد کشور آمریکا

این تعرفه ها در حال حاضر برای صادرکنندگان ترکیه به استثنای شرکت Habas Sinai ve Tibbi Gazlar Istihsal Endustrisi AS وجود دارد، بنابراین موارد جبران کننده جدید فقط برای Habas مستقر در استانبول، و از لحاظ فنی، دیگران که تاکنون تحت پوشش سفارش ۲۰۱۴ قرار نگرفته اند، هدف قرار گرفته است. صادرکنندگان دیگر ترکیه در سال ۲۰۱۴ یک مابه التفاوت مخارج ۱٫۲۵٪ دریافت کرده اند، اما این تعرفه هم اکنون در دادگاه تجدید نظر قرار دارد.

محدوده تحقیق قیمت میلگرد، “بدون در نظر گرفتن متالورژی، طول، قطر یا درجه” را شامل می شود. طبق قانون تجارت ایالات متحده، اگر شرکت های تولید کننده داخلی به طور فعال در مورد شرایط بحرانی ادعا کنند، مقررات برگشت پذیر می توانند واردات ۹۰ روز قبل از انتشار مابه التفاوت های اولیه را در فدرال ایالات متحده  ثبت کنند. در شرایط بحرانی، واردات باید در یک دوره کوتاه افزایش یابد.

این را می توان به صورت های متفاوتی تفسیر کرد، اما اغلب شامل افزایش حجم ۱۵٪، درمقایسه سه ماه قبل از پرونده با سه ماه پس از آن است. فصلی بودن و دیگر عوامل نیز در نظر گرفته شده است. کمیسیون تجارت نیز باید حکم کند که افزایش واردات در صورت مواجه شدن با شرایط بحرانی به طور جدی تسلیم و اثرپذیر از مقررات ضد انحصاری باشد و مقررات معطوف به سابق ، قابل اجرا باشند. کمیسیون تجارت بین المللی ایالات متحده باید مقررات آسیب را به صورت تصدیقانه ، هم در وهله مقدماتی و هم پایانی  قبل از هرگونه تفاوت بالقوه، اعمال کند.

قیمت میلگرد روز اصفهان

بورسا- قیمت میلگرد برای صادرات ترکیه افزایش یافت، اما تقاضا ضعیف است

منابع روز پنج شنبه ۱۳ اکتبر اعلام کردند که قیمت میلگرد ترکیه در هفته قبل افزایش یافته اما خریداران افزایش قیمت میلگرد را نپذیرفته اند. قیمت میلگرد در خارج از ترکیه برای صادرات در هفته تغییری نکرده است. ارزیابی قیمت میلگرد مرکزآهن در یک هفته برای صادرات میلگرد از ترکیه در روز جمعه ۳۷۰-۳۸۰ دلار برای یک تن فوب بود که از هفته گذشته ۳۶۰ تا ۳۶۵ دلار در هر تن فوب افزایش داشته است.

قیمت میلگرد در حدود ۳۷۰ تا ۳۷۵ دلار برای هر تن  فوب می باشد در حالی که کارخانه های ترکیه در حال تلاش برای بالا بردن قیمت میلگرد به میزان ۳۷۰-۴۰۰ دلار در هر تن  فوب هستند. با این حال، هیچ رزرو قابل توجهی به گوش نرسیده است. پیشنهادات قیمت میلگرد از ترکیه برای امارات به  ۳۷۰ تا ۳۷۵ دلار در هر تن  فوب ، به یمن با قیمت ۳۸۰ دلار در هر تن  فوب، به ایالات متحده آمریکا قیمت ۳۸۵-۳۹۰ دلار در هر تن فوب و به مصر ۳۹۰-۴۰۰ دلار در هر تن  فوب برآورد شده است.

تخمین قیمت میلگرد ترکیه  برای یک تن فوب در مرکز آهن ۳۸۵-۴۰۰ دلار بود که از ۳۷۰ تا ۳۷۵ دلار  افزایش داشت. ارزیابی قیمت میلگرد برای صادرات آهن در روز پنج شنبه با قیمت ۴۰۰-۴۱۰ دلار به ازاء هر تن فوب، پایدار بوده است.

تعویض مالک کارخانه میلگرد ورشکسته رویاکینو روسیه

بر اساس گزارش اتحادیه فدرال ثبت ورشکستگی روسیه، شرکت متالورژی روسی (RGMK) مالک کارخانه ورق رول رویاکینو ورشکسته شد. قراردادی با ارزش ۱٫۴۸ میلیارد روبل (۲۳٫۷۳ میلیون دلار) در تاریخ ۲۹ سپتامبر امضا شد. رویاکینو در منطقه تولا روسیه می تواند حدود ۵۰۰۰۰۰ تن از فولاد طویل را تولید کند، از جمله میلگرد، شمش ، میله تجاری .

شرکت متالورژی روسیه  که یک آژانس تجاری  برای اتحادیه صنعتی دونپس (ISD) در روسیه و قزاقستان است، تنها پیشنهاد مناقصه برای فروش کارخانه ورق رول رویاکینو بود. بزرگترین فولادساز روسیه، کارخانه  فولاد Novolipetsk Steel (NLMK)، در سال گذشته خرید کارخانه رویاکینو را مورد توجه قرار داده است. طبق خبر روزنامه کومرسانت، که روزنامه تجاری روسیه است  “، متالینووست، تولید کننده همقطار این شرکت نیز، قصد خرید این کارخانه را ابراز کرده بود. با این حال، در اوایل سال جاری،شرکت NLMK ، با اشاره به بار بدهی کارخانه ورق رول رویاکینو و وضعیت نامطلوب در بازار داخلی فولاد روسیه، در برابر خرید تصمیم گرفت.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری