0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

افزایش هزینه قراضه و تضعیف نرخ لیره عامل افزایش قیمت میلگرد ترکیه

قیمت میلگرد و سیم مفتولی در بازار داخلی کشور ترکیه طی هفته جاری و تا تاریخ 23 نوامبر افزایش یافته است. به گفته منابع خبری علت این امر افزایش قیمت قراضه وارداتی به این کشور و تضعیف نرخ لیره ترکیه بیان شده است. ارزیابی متال بولتن از قیمت میلگرد در بازار داخلی کشور ترکیه به میزان 545-535 دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت 535-530 دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته قبل از آن افزایش یافته است.

هم چنین قیمت این محصول در منطقه ازمیر و اسکندرون به میزان 550-545 دلار به ازای هر تن بوده در حالی که قیمت این محصول در استانبول به میزان 570-535 دلار به ازای هر تن گزارش شده است. عمده ترین کارخانجات که در منطقه مرمره واقع می باشد قیمت میلگرد تولیدی خود را به میزان 540-535 دلار به ازای هر تن اعلام کردند در حالی که قیمت سیم مفتولی در این منطقه به میزان 584-570 دلار به ازای هر تن می باشد.

قیمت میلگرد در مناطق مختلف ترکیه

هم چنین قیمت میلگرد در بازار داخلی کارابوک به میزان 560-547 دلار به ازای هر تن بیان شده است. کارخانه کاردمیر واقع در منطقه کارابوک نیز قیمت محصول تولیدی خود را در بازار ترکیه به میزان 547 دلار به ازای هر تن اعلام کرده و این قیمت برای سیم مفتولی به میزان 584-568 دلار به ازای هر تن عنوان شده است.

ارزیابی ها از قیمت سیم مفتولی در ترکیه نیز به میزان 580-570 دلار به ازای هر تن تا روز پنج شنبه بوده که نسبت به قیمت 565-560 دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته قبل از آن افزایش یافته است. با این حال قیمت لیره هم چنان در حال افزایش می باشد و نرخ رایج نرخ لیره ترکیه نسبت به دلار آمریکا ضعیف شده است. در حال حاضر ارزش یک لیره ترکیه به میزان 2530/0 دلار به ازای هر تن تا تاریخ 23 ماه نوامبر بوده که نسبت به میزان 2582/0 دلار به ازای هر تن اعلام شده تا تاریخ 16 ماه نوامبر کاهش یافته است.

قیمت میلگرد اصفهان

افزایش قیمت میلگرد و سیم مفتولی صادراتی ترکیه

قیمت میلگرد صادراتی در بازار کشور ترکیه طی هفته گذشته روند صعودی داشته است که علت این امر افزایش قیمت قراضه آهنی وارداتی به این کشور بوده است. ارزیابی ها از قیمت میلگرد صادراتی ترکیه به میزان 530-520 دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت 520-510 دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته قبل از آن افزایش یافته است.

این روند افزایشی در بازار صادراتی کشور ترکیه پس از افزایش قیمت محصولات فولاد بلند پیشنهادی کارخانجات رخ داده است که این امر نیز به دنبال افزایش قیمت قراضه وارداتی به این کشور بوده است. ارزیابی متال بولتن از شاخص روزانه قیمت قراضه آهنی حدودا به میزان 309 دلار به ازای هر تن تا تاریخ 23 ماه نوامبر بوده است که نسبت به قیمت 295 دلار به ازای هر تن قبلی اعلام شده در تاریخ 14 ماه نوامبر به میزان 13 دلار به ازای هر تن افزایش یافته است.

کاهش میزان تقاضا خرید میلگرد

این در حالی است که به گفته منابع خبری میزان تقاضا برای خرید میلگرد در بازار صادراتی این کشور پایین بوده است. اخبار رسیده حاکی از آن است که در حال حاضر کارخانجات ترکیه قیمت های پیشنهادی خود را برای میلگرد افزایش داده اند ولی تاکنون هیچ خریداری برای خرید این محصول اقدام نکرده است. این در حالی است که کارخانجات ترکیه معتقدند که میلگرد صادراتی خود را تا ماه آینده به فروش خواهند رساند. به همین دلیل آن ها قراضه را نیز به میزان بالاتری خریداری می نمایند.

برخی منابع خبری نیز بیان کرده اند که افزایش قیمت شمش و فولاد در کشور چین یک نشانه مثبت برای بخش محصولات فولاد بلند کشور ترکیه به شمار می رود. بنابراین به نظر می رسد که اکثر کارخانجات کشور ترکیه به زودی اقدام به صادرات محصولات خود کنند. با این حال قیمت سیم مفتولی صادراتی کشور ترکیه نیز همین روند را در پیش گرفته و روند صعودی دارد. ارزیابی ها از قیمت سیم مفتولی صادراتی به خارج از ترکیه نیز به میزان 560-550 دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت 550-540 دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته قبل از آن افزایش یافته است.

کاهش قیمت میلگرد و سیم مفتولی عربستان صعودی به دنبال کاهش تقاضا

یکی از بزرگ ترین کارخانجات تولید میلگرد عربستان، قیمت میلگرد تولیدی خود را به میزان 1960 ریال معادل 522 دلار به ازای هر تن کاهش داد. این قیمت به میزان 240 ریال کم تر از قیمت اعلام شده قبلی می باشد. قیمت میلگرد پیشنهادی این کارخانه طی هفته قبل از آن به میزان 2200 ریال به ازای هر تن بوده است. این قیمت در تاریخ 29 سپتامبر اعلام شده بود.

هم چنین این کارخانه در حال حاضر قیمت سیم مفتولی تولیدی خود را به میزان 2050 ریال به ازای هر تن اعلام کرده که نسبت به قیمت 2250 ریال به ازای هر تن اعلام شده قبلی کاهش یافته است. به گفته منابع خبری دلیل کاهش قیمت این محصول در عربستان سعودی کاهش میزان تقاضا بوده است.

علت کاهش میزان تقاضا برای خرید میلگرد در این منطقه نیز کاهش فعالیت در بخش ساخت و ساز و هم چنین اقتصاد ضعیف این کشور بیان شده است. ارزیابی ها از قیمت وارداتی میلگرد به عربستان سعودی به میزان 520-510 دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت باقی مانده است.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0