0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

افزایش هزینه قراضه و تضعیف نرخ لیره عامل افزایش قیمت میلگرد ترکیه

قیمت میلگرد و سیم مفتولی در بازار داخلی کشور ترکیه طی هفته جاری و تا تاریخ ۲۳ نوامبر افزایش یافته است. به گفته منابع خبری علت این امر افزایش قیمت قراضه وارداتی به این کشور و تضعیف نرخ لیره ترکیه بیان شده است. ارزیابی متال بولتن از قیمت میلگرد در بازار داخلی کشور ترکیه به میزان ۵۴۵-۵۳۵ دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت ۵۳۵-۵۳۰ دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته قبل از آن افزایش یافته است.

هم چنین قیمت این محصول در منطقه ازمیر و اسکندرون به میزان ۵۵۰-۵۴۵ دلار به ازای هر تن بوده در حالی که قیمت این محصول در استانبول به میزان ۵۷۰-۵۳۵ دلار به ازای هر تن گزارش شده است. عمده ترین کارخانجات که در منطقه مرمره واقع می باشد قیمت میلگرد تولیدی خود را به میزان ۵۴۰-۵۳۵ دلار به ازای هر تن اعلام کردند در حالی که قیمت سیم مفتولی در این منطقه به میزان ۵۸۴-۵۷۰ دلار به ازای هر تن می باشد.

قیمت میلگرد در مناطق مختلف ترکیه

هم چنین قیمت میلگرد در بازار داخلی کارابوک به میزان ۵۶۰-۵۴۷ دلار به ازای هر تن بیان شده است. کارخانه کاردمیر واقع در منطقه کارابوک نیز قیمت محصول تولیدی خود را در بازار ترکیه به میزان ۵۴۷ دلار به ازای هر تن اعلام کرده و این قیمت برای سیم مفتولی به میزان ۵۸۴-۵۶۸ دلار به ازای هر تن عنوان شده است.

ارزیابی ها از قیمت سیم مفتولی در ترکیه نیز به میزان ۵۸۰-۵۷۰ دلار به ازای هر تن تا روز پنج شنبه بوده که نسبت به قیمت ۵۶۵-۵۶۰ دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته قبل از آن افزایش یافته است. با این حال قیمت لیره هم چنان در حال افزایش می باشد و نرخ رایج نرخ لیره ترکیه نسبت به دلار آمریکا ضعیف شده است. در حال حاضر ارزش یک لیره ترکیه به میزان ۲۵۳۰/۰ دلار به ازای هر تن تا تاریخ ۲۳ ماه نوامبر بوده که نسبت به میزان ۲۵۸۲/۰ دلار به ازای هر تن اعلام شده تا تاریخ ۱۶ ماه نوامبر کاهش یافته است.

قیمت میلگرد اصفهان

افزایش قیمت میلگرد و سیم مفتولی صادراتی ترکیه

قیمت میلگرد صادراتی در بازار کشور ترکیه طی هفته گذشته روند صعودی داشته است که علت این امر افزایش قیمت قراضه آهنی وارداتی به این کشور بوده است. ارزیابی ها از قیمت میلگرد صادراتی ترکیه به میزان ۵۳۰-۵۲۰ دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت ۵۲۰-۵۱۰ دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته قبل از آن افزایش یافته است.

این روند افزایشی در بازار صادراتی کشور ترکیه پس از افزایش قیمت محصولات فولاد بلند پیشنهادی کارخانجات رخ داده است که این امر نیز به دنبال افزایش قیمت قراضه وارداتی به این کشور بوده است. ارزیابی متال بولتن از شاخص روزانه قیمت قراضه آهنی حدودا به میزان ۳۰۹ دلار به ازای هر تن تا تاریخ ۲۳ ماه نوامبر بوده است که نسبت به قیمت ۲۹۵ دلار به ازای هر تن قبلی اعلام شده در تاریخ ۱۴ ماه نوامبر به میزان ۱۳ دلار به ازای هر تن افزایش یافته است.

کاهش میزان تقاضا خرید میلگرد

این در حالی است که به گفته منابع خبری میزان تقاضا برای خرید میلگرد در بازار صادراتی این کشور پایین بوده است. اخبار رسیده حاکی از آن است که در حال حاضر کارخانجات ترکیه قیمت های پیشنهادی خود را برای میلگرد افزایش داده اند ولی تاکنون هیچ خریداری برای خرید این محصول اقدام نکرده است. این در حالی است که کارخانجات ترکیه معتقدند که میلگرد صادراتی خود را تا ماه آینده به فروش خواهند رساند. به همین دلیل آن ها قراضه را نیز به میزان بالاتری خریداری می نمایند.

برخی منابع خبری نیز بیان کرده اند که افزایش قیمت شمش و فولاد در کشور چین یک نشانه مثبت برای بخش محصولات فولاد بلند کشور ترکیه به شمار می رود. بنابراین به نظر می رسد که اکثر کارخانجات کشور ترکیه به زودی اقدام به صادرات محصولات خود کنند. با این حال قیمت سیم مفتولی صادراتی کشور ترکیه نیز همین روند را در پیش گرفته و روند صعودی دارد. ارزیابی ها از قیمت سیم مفتولی صادراتی به خارج از ترکیه نیز به میزان ۵۶۰-۵۵۰ دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت ۵۵۰-۵۴۰ دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته قبل از آن افزایش یافته است.

کاهش قیمت میلگرد و سیم مفتولی عربستان صعودی به دنبال کاهش تقاضا

یکی از بزرگ ترین کارخانجات تولید میلگرد عربستان، قیمت میلگرد تولیدی خود را به میزان ۱۹۶۰ ریال معادل ۵۲۲ دلار به ازای هر تن کاهش داد. این قیمت به میزان ۲۴۰ ریال کم تر از قیمت اعلام شده قبلی می باشد. قیمت میلگرد پیشنهادی این کارخانه طی هفته قبل از آن به میزان ۲۲۰۰ ریال به ازای هر تن بوده است. این قیمت در تاریخ ۲۹ سپتامبر اعلام شده بود.

هم چنین این کارخانه در حال حاضر قیمت سیم مفتولی تولیدی خود را به میزان ۲۰۵۰ ریال به ازای هر تن اعلام کرده که نسبت به قیمت ۲۲۵۰ ریال به ازای هر تن اعلام شده قبلی کاهش یافته است. به گفته منابع خبری دلیل کاهش قیمت این محصول در عربستان سعودی کاهش میزان تقاضا بوده است.

علت کاهش میزان تقاضا برای خرید میلگرد در این منطقه نیز کاهش فعالیت در بخش ساخت و ساز و هم چنین اقتصاد ضعیف این کشور بیان شده است. ارزیابی ها از قیمت وارداتی میلگرد به عربستان سعودی به میزان ۵۲۰-۵۱۰ دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت باقی مانده است.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری