0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

آيا اروپا با عرضه مازاد ورق سیاه مواجه خواهد شد؟

به نقل از منابع بازار داخلي اروپا با وضع تعرفه از سوي امريكا بر واردات فولاد، اروپا با سيل واردات ورق سیاه مواجه نخواهد شد. علت اين است كه خريداران آمريكايي مجبور به پرداخت تعرفه تعيين شده برای قیمت ورق سیاه خواهند شد.
تعرفه ۲۵ درصدي ترامپ بر وارداتي فولاد از ۲۳ مارس براي تمام كشورها به جز كانادا، مكزيك و استراليا اجرائي خواهد شد.
با اينكه يوروفر معتقد است حجم زيادي از فولاد صادر شده به امريكا به سمت اروپا تغيير مسير خواهد داد؛ منابع داخلي بازار اروپا احتمال چنين اتفاقي را در حجم بالا براي محصولاتي مانند ورق سیاه پايين مي دانند.
يكي از تجار آلماني معتقد است در كوتاه مدت فولادسازهاي آمريكايي قادر به تامين نياز داخلي امريكا نخواهند بود و واردات به امريكا همچنان ادامه خواهد يافت.
به عقيده يكي از كارشناسان ايتاليايي؛ يوروفر سر و صداي زيادي مي كند و به دليل اينكه قيمت ورق سیاه ۱۰۰۰ دلاري در امريكا دور از دسترس نيست، صادرات به اين كشور با وجود ۲۵ درصد تعرفه ادامه خواهد يافت.
محصولات تخت فولادي در امريكا گران تر از اروپا است و به همين دليل صادر كننده هايي مانند كره جنوبي و ژاپن فروش به امريكا را ادامه خواهند داد.
طبق اخرين ارزيابي متال بولتن از در بازار داخلي امريكا قیمت ورق سیاه ۹۱۸ دلار بر تن و در اروپا ۷۰۱ تا ۷۲۶ دلار بر تن مي باشد.
بر اساس گزارش Steelbenchmarker شاخص جهاني ورق سیاه هم اكنون ۶۳۰ دلار است و ۹ درصد بالاتر از ۵۷۸ دلار در ابتداي سال ۲۰۱۸ مي باشد. وضع تعرفه ۲۵ درصدي امريكا اين شاخص را به ۷۸۷٫۵ دلار افزايش خواهد داد كه البته با قيمتهاي امريكا قابل رقابت خواند بود.

اروپا نگران صادرات ۲٫۵ ميليون تني محصولات تخت تركيه است و برخي منابع از تحقيقات ضد دامپينگ عليه تركيه خبر دادند.

قیمت ورق سیاه فولاد مبارکه

بازار مطلوب ورق سیاه و افزايش مصرف اسلب در تركيه

به دليل شرايط مطلوب محصولات تخت در بازار داخلي و صادراتي تركيه مصرف ظاهري اسلب در اين كشور در سال ۲۰۱۷ با ۲۰ درصد افزايش همراه شد.
مصرف اسلب در تركيه در سال ۲۰۱۷ به ۱۴٫۰۸ ميليون تن رسيد كه ۱۱٫۶۸ ميليون تن ان را فولادسازهاي داخلي تامين كردند. ۲٫۴ ميليون تن ديگر از طريق واردات تامين شد و رشد ۵۰ درصدي نسبت به سال قبل به ثبت رساند.
تامين كننده هاي CIS صادرات اسلب به تركيه را دو برابر كرده و به ۱٫۲ ميليون تن رساندند. به دنبال ان برزيل بود كه صادرات اسلب به كشورهاي خاور ميانه را با ۳۰ درصد افزايش نسبت به سال قبل به ۸۶۰,۰۰۰ تن رساند.
مصرف محصولات تخت در تركيه با۵٫۲ درصد افزايش به ۱۷٫۷ ميليون تن در سال ۲۰۱۷ رسيد.
به همين دليل قيمت ورق سیاه در بازار داخلي تركيه در سال قبل به طور ميانگين با ۵۴۷٫۴۳ دلار رسيد در حالي كه در سال ۲۰۱۶ ميانگين ان ۴۴۶٫۴۶ دلار EXW بود.
تركيه تعرفه واردات ۲۲٫۴ درصدي بر واردات اسلب و بيلت دارد اما شركتهايي كه محصول توليد شده از اسلب وارداتي را صادر كنند از تعرفه معاف هستند.
افزايش مصرف اسلب به بازار مطلوب صادراتي تركيه نيز مربوط است. در سال قبل تركيه ۴٫۱۸ ميليون تن محصولات تخت صادر كرده است و ۴۰٫۲۲ درصد بالاتر از سال ۲۰۱۶ بود.

چشم انداز بازار فولاد تركيه

به نقل از رييس انجمن صادر كنندگان و وارد كننده هاي فولاد تركيه مصرف و صادرات محصولات تخت فولادي اين كشور در سال ۲۰۱۸ افزايش خواهد يافت.

يك واحد جديد نورد گرم توسط هلدينگ Yildizlar و Erdemir راه اندازي خواهد شد كه موجب افزايش مصرف اسلب خواهد شد.
تامين اسلب مورد نياز اين واحد نوردي جديد از طريق واردات يا بازار داخلي خواهد بود كه به شرايط بازار پس از تعرفه ۲۵ درصدي ترامپ خواهد داشت.
انتشار امار كاهشي ذخاير ورق سیاه عامل افزايش قيمت ان در شرق چين شد.
به گزارش متال بولتن ۲۲ مارس قیمت ورق سیاه در بازار نقدي شرق چين (شانگهاي) با افزايش ۲۰ تا ۳۰ یوان نسبت به روز قبل ۳۸۸۰ تا ۳۹۲۰ يوان و در شمال چين( تيانجین) بدون تغيير نسبت به روز گذشته به ۳۸۷۰ تا ۳۹۰۰ يوان رسيد .
امار منتشر شده در روز جاري نشان مي دهد موجودي كلاف گرم در انبارهاي فولادسازها ۳۸,۹۰۰ تن و در بازار نقدي ۶۲,۱۰۰ تن نسبت به هفته قبل كاهش يافته است.
در بورس شانگهاي معاملات تحویل ماه می با ۱۲ یوان افزايش نسبت به روز قبل به ۳۷۴۷ یوان رسید. امروز هر۱ دلار برابر با ۶٫۳۳ یوان می باشد.
نوسانات بازار صادراتی
شاخص ورق سیاه صادراتی چين با افزايش ۴٫۵۳ دلارنسبت به روز قبل به ۵۹۴٫۸۲ دلار FOB رسید.
شركت Anfeng كلاف گرم را به قيمت ۶۰۰ دلار CFR به پاكستان به فروش رساند كه شامل تقريبا ۲۰ دلار كرايه حمل مي باشد.
همچنين معامله اي از ورق سیاه با كيفيت قابل نورد مجدد به ويتنام به قيمت ۶۲۰ دلار CFR به فروش رسيد.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری