0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

ثبات در قیمت ورق سیاه کشور چین

قیمت ورق سیاه کشور چین تا تاریخ ۱ ماه نوامبر شاهد ثبات بوده است. قیمت ورق سیاه در بازار شرق چین به میزان ۴۲۷۰-۴۲۵۰ یوان (۶۴۶-۶۴۳ دلار) به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت باقی مانده است. قیمت ورق سیاه در بازار شمال چین نیز به میزان ۴۲۴۰-۴۲۲۰ یوان به ازای هر تن بوده که این قیمت نیز نسبت به قیمت اعلام شده قبلی بدون تغییر باقی مانده است. خریداران در حال حاضر اقدام به خرید نکرده و فعالیت خرید در بازار کاهش یافته است. نبود نشانه های تقاضا برای خرید ورق سیاه افزایش یافته است و احتمال افزایش قیمت ورق سیاه را طی روزهای آتی کاهش داده است. قیمت ورق سیاه در شرق چین به میزان ۱۵۰-۱۴۰ یوان به ازای هر تن نسبت به جمعه هفته گذشته افزایش یافته است در حالی که این افزایش قیمت در شمال چین به میزان ۱۴۰ یوان به ازای هر تن بوده است.

شاخص قیمت ورق سیاه در بازار صادراتی کشور چین به میزان ۵۶۱ دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به شاخص قبلی افزایش یافته است. اکثر کارخانجات قیمت پیشنهادی خود را در محدوده ارزیابی ها اعلام کرده اند در حالی که برخی نیز قیمت ورق سیاه صادراتی خود را به میزان ۵۸۰-۵۶۰ دلار به ازای هر تن گزارش کرده اند. هرچند قیمت ورق سیاه پیشنهادی در مناقصات توسط خریداران به میزان ۵۵۵-۵۵۰ دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت پیشنهادی تولیدکنندگان کم تر بوده است. منابع خبری بازار تاکنون هیچ گزارشی برای قیمت این محصول اعلام نکرده اند. یکی از تاجران مستقر در شرق چین نیز قیمت این محصول را به میزان ۵۶۰ دلار به ازای هر تن اعلام کرده است که نسبت به قیمت پیشنهادی بازار بیشتذ بوده است. پیش بینی می شود که پیشنهادات قیمت های صادراتی کارخانجات برای این محصول به بیشتر از ۵۸۰ دلار به ازای هر تن برسد و قیمت این محصول تا روزهای آینده کاهش پیدا نخواهد کرد. بیشترین قیمت برای معاملات ورق سیاه به میزان ۳۹۸۹ یوان به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان ۲۱ یوان به ازای هر تن افزایش یافته است.

قیمت ورق گالوانیزه روی اندود

فشار بر تولیدکنندگان اروپایی برای تعیین قیمت ورق سیاه

قیمت ورق سیاه در بازار داخلی کشورهای اروپایی طی هفته جاری تحت فشار کاهش فعالیت خرید بوده است. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سیاه در بازار داخلی جنوب اروپا به میزان ۵۱۰-۵۰۰ یورو (۶۰۶-۵۹۴ دلار) به ازای هر تن تا تاریخ ۲۹ نوامبر بوده است که نسبت به قیمت قبلی ۵۲۰-۵۰۰ یورو به ازای هر تن اندکی کاهش یافته است. این ارزیابی ها براساس قیمت های پیشنهادی کارخانجات اروپایی بوده است در حالی که قیمت های گزارش شده در مناقصات حدودا به میزان ۵۰۰-۴۹۰ یورو به ازای هر تن اعلام شده است. قیمت این محصول در حال حاضر تحت فشار کاهش میزان تقاضا و افت قیمت اسلب می باشد. ارزیابی متال بولتن از قیمت اسلب صادراتی کشورهای مستقل اتحادیه ای به میزان ۴۷۰-۴۶۰ دلار به ازای هر تن تا تاریخ ۲۷ نوامبر بوده است که نسبت به قیمت ابتدای ماه به میزان ۲۵-۲۰ دلار به ازای هر تن کاهش یافته است.

هم چنین ارزیابی ها از قیمت ورق سیاه در شمال اروپا به میزان ۵۷۰-۵۶۰ یورو به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت ۵۷۵-۵۶۰ دلار به ازای هر تن قبلی کاهش یافته است. فولادسازان شمال اروپا گزارش کرده اند که کم تر در معرض افت میزان تقاضا قرار گرفته اند و این موضوع چندان بر قیمت محصولات آن ها تاثیر نداشته است. ارزیابی ها از قیمت ورق سیاه وارداتی به جنوب اروپا به میزان ۵۳۰-۵۲۰ دلار به ازای هر تن تا تاریخ ۲۹ نوامبر بوده است که در طول هفته گذشته ثابت بوده است. هم چنین این ارزیابی ها برای قیمت وارداتی این محصول به شمال اروپا نیز ثابت بوده است و به میزان ۵۴۰-۵۳۰ یورو به ازای هر تن بوده است.

ثبات قیمت ورق سیاه وارداتی ویتنام در میان تقاضای ضعیف

قیمت ورق سیاه وارداتی به ویتنام در هفته منتهی به ۲۷ نوامبر ثابت بوده است چراکه تقاضا برای خرید این محصول کاهش یافته است. ارزیابی ها از قیمت وارداتی این محصول به میزان ۵۶۵-۵۵۲ دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت باقی مانده است. هم چنین پیشنهادات خرید این محصول در مناقصات نیز به میزان ۵۵۵-۵۵۰ دلار به ازای هر تن بوده است. به گفته منابع خبری فعالیت خرید این محصول کاهش یافته است چراکه خریداران میزان موجودی کافی از این محصول را طی هفته گذشته فراهم کرده و نیازی به خرید کالای بیشتر ندارند. در حال حاضر مصرف کنندگان نهایی عجله ای برای خرید ورق سیاه در بازار وارداتی نداشته  موجودی کافی از این محصول را دارند.

پیشنهادات شنیده شده برای قیمت این محصول از کشور چین، هند و روسیه در محدوده ۵۶۵-۵۵۵ دلار به ازای هر تن بوده است.  اخبار رسیده حاکی از آن است که تاکنون هیچ معامله ای با این قیمت ها منعقد نگردیده است. در حال حاضر اکثر پیشنهادات برای خرید ورق سرد و ورق گالوانیزه بوده است و پیشنهاد خرید ورق سیاه در این کشور کاهش یافته است. میزان موجودی این محصولات کم تر بوده است و تمایل خرید بیشتر بوده است. هم چنین ارزیابی ها از شاخص قیمت صادراتی این محصول به میزان ۵۵۱ دلار به ازای هر تن تا تاریخ ۲۴ نوامبر بوده در حالی که شاخص این قیمت در تاریخ ۲۰ ماه نوامبر به میزان ۵۴۹ دلار به ازای هر تن بوده است.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری