0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

ثبات در قیمت ورق سیاه کشور چین

قیمت ورق سیاه کشور چین تا تاریخ 1 ماه نوامبر شاهد ثبات بوده است. قیمت ورق سیاه در بازار شرق چین به میزان 4270-4250 یوان (646-643 دلار) به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت باقی مانده است. قیمت ورق سیاه در بازار شمال چین نیز به میزان 4240-4220 یوان به ازای هر تن بوده که این قیمت نیز نسبت به قیمت اعلام شده قبلی بدون تغییر باقی مانده است. خریداران در حال حاضر اقدام به خرید نکرده و فعالیت خرید در بازار کاهش یافته است. نبود نشانه های تقاضا برای خرید ورق سیاه افزایش یافته است و احتمال افزایش قیمت ورق سیاه را طی روزهای آتی کاهش داده است. قیمت ورق سیاه در شرق چین به میزان 150-140 یوان به ازای هر تن نسبت به جمعه هفته گذشته افزایش یافته است در حالی که این افزایش قیمت در شمال چین به میزان 140 یوان به ازای هر تن بوده است.

شاخص قیمت ورق سیاه در بازار صادراتی کشور چین به میزان 561 دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به شاخص قبلی افزایش یافته است. اکثر کارخانجات قیمت پیشنهادی خود را در محدوده ارزیابی ها اعلام کرده اند در حالی که برخی نیز قیمت ورق سیاه صادراتی خود را به میزان 580-560 دلار به ازای هر تن گزارش کرده اند. هرچند قیمت ورق سیاه پیشنهادی در مناقصات توسط خریداران به میزان 555-550 دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت پیشنهادی تولیدکنندگان کم تر بوده است. منابع خبری بازار تاکنون هیچ گزارشی برای قیمت این محصول اعلام نکرده اند. یکی از تاجران مستقر در شرق چین نیز قیمت این محصول را به میزان 560 دلار به ازای هر تن اعلام کرده است که نسبت به قیمت پیشنهادی بازار بیشتذ بوده است. پیش بینی می شود که پیشنهادات قیمت های صادراتی کارخانجات برای این محصول به بیشتر از 580 دلار به ازای هر تن برسد و قیمت این محصول تا روزهای آینده کاهش پیدا نخواهد کرد. بیشترین قیمت برای معاملات ورق سیاه به میزان 3989 یوان به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان 21 یوان به ازای هر تن افزایش یافته است.

قیمت ورق گالوانیزه روی اندود

فشار بر تولیدکنندگان اروپایی برای تعیین قیمت ورق سیاه

قیمت ورق سیاه در بازار داخلی کشورهای اروپایی طی هفته جاری تحت فشار کاهش فعالیت خرید بوده است. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سیاه در بازار داخلی جنوب اروپا به میزان 510-500 یورو (606-594 دلار) به ازای هر تن تا تاریخ 29 نوامبر بوده است که نسبت به قیمت قبلی 520-500 یورو به ازای هر تن اندکی کاهش یافته است. این ارزیابی ها براساس قیمت های پیشنهادی کارخانجات اروپایی بوده است در حالی که قیمت های گزارش شده در مناقصات حدودا به میزان 500-490 یورو به ازای هر تن اعلام شده است. قیمت این محصول در حال حاضر تحت فشار کاهش میزان تقاضا و افت قیمت اسلب می باشد. ارزیابی متال بولتن از قیمت اسلب صادراتی کشورهای مستقل اتحادیه ای به میزان 470-460 دلار به ازای هر تن تا تاریخ 27 نوامبر بوده است که نسبت به قیمت ابتدای ماه به میزان 25-20 دلار به ازای هر تن کاهش یافته است.

هم چنین ارزیابی ها از قیمت ورق سیاه در شمال اروپا به میزان 570-560 یورو به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت 575-560 دلار به ازای هر تن قبلی کاهش یافته است. فولادسازان شمال اروپا گزارش کرده اند که کم تر در معرض افت میزان تقاضا قرار گرفته اند و این موضوع چندان بر قیمت محصولات آن ها تاثیر نداشته است. ارزیابی ها از قیمت ورق سیاه وارداتی به جنوب اروپا به میزان 530-520 دلار به ازای هر تن تا تاریخ 29 نوامبر بوده است که در طول هفته گذشته ثابت بوده است. هم چنین این ارزیابی ها برای قیمت وارداتی این محصول به شمال اروپا نیز ثابت بوده است و به میزان 540-530 یورو به ازای هر تن بوده است.

ثبات قیمت ورق سیاه وارداتی ویتنام در میان تقاضای ضعیف

قیمت ورق سیاه وارداتی به ویتنام در هفته منتهی به 27 نوامبر ثابت بوده است چراکه تقاضا برای خرید این محصول کاهش یافته است. ارزیابی ها از قیمت وارداتی این محصول به میزان 565-552 دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت باقی مانده است. هم چنین پیشنهادات خرید این محصول در مناقصات نیز به میزان 555-550 دلار به ازای هر تن بوده است. به گفته منابع خبری فعالیت خرید این محصول کاهش یافته است چراکه خریداران میزان موجودی کافی از این محصول را طی هفته گذشته فراهم کرده و نیازی به خرید کالای بیشتر ندارند. در حال حاضر مصرف کنندگان نهایی عجله ای برای خرید ورق سیاه در بازار وارداتی نداشته  موجودی کافی از این محصول را دارند.

پیشنهادات شنیده شده برای قیمت این محصول از کشور چین، هند و روسیه در محدوده 565-555 دلار به ازای هر تن بوده است.  اخبار رسیده حاکی از آن است که تاکنون هیچ معامله ای با این قیمت ها منعقد نگردیده است. در حال حاضر اکثر پیشنهادات برای خرید ورق سرد و ورق گالوانیزه بوده است و پیشنهاد خرید ورق سیاه در این کشور کاهش یافته است. میزان موجودی این محصولات کم تر بوده است و تمایل خرید بیشتر بوده است. هم چنین ارزیابی ها از شاخص قیمت صادراتی این محصول به میزان 551 دلار به ازای هر تن تا تاریخ 24 نوامبر بوده در حالی که شاخص این قیمت در تاریخ 20 ماه نوامبر به میزان 549 دلار به ازای هر تن بوده است.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0