0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

تقاضا برای تیرآهن ایران در نهایت بهبود یافت

فعالیت خرید در بازار تیرآهن ایران بهبود چشمگیری داشته است، و این تقاضا بر قیمت تیرآهن تاثیر داشته است. این بهبود عمدتاً به دلیل ضرورت خرید خریداران برای پر کردن انبارهایشان می باشد. تقاضا بیشتر برای تیرآهن داخلی دیده می شود، در حالی که علاقه هایی به خرید تیرآهن وارداتی نیز در بازار نشان داده شده است.

در طول چند هفته گذشته مشتریان ایرانی پس از یک مدت طولانی کاهش تقاضا در بازار، ترجیح دادند که  قیمت تیرآهن تولید شده داخلی  را افزایش دهند. یک معامله گر به متال اکسپرت گفت: “از آنجایی که یک دوره تعطیلات طولانی در ایران وجود داشت، هیچ فعالیتی در بازار دیده نمی شد، در حالیکه در هم اکنون همه علاقه مند به خرید می باشند.”

در بخش واردات برخی از مذاکرات برای مبادلات تیرآهن چینی ،در میان برخی از بحران های شدید قیمت گذاری گزارش شده است. در نتیجه، با اشاره به تقاضاهایی در بخش تیرآهن ایران، شرکت کنندگان در بازار درباره پیشنهاد قیمت تیرآهن حدود ۴۵۰ دلار در هر تن سی اف آر ،مذاکره می کنند.

افزایش قیمت تیرآهن اصفهان در طول روزهای اخیر

با توجه به بررسی های انجام شده در بازار آهن آلات ایران و با وجود عدم خرید گسترده در بازار آهن آلات با توجه به ساخت و ساز کم قیمت تیرآهن اصفهان با جهشی افزایشی شد. قیمت تیرآهن ذوب آهن اصفهان با عرضه در روز یکشنبه ۲۵ آذر ماه با قیمت ۲۷۷۵ تومان در هرکیلو برای تیرآهن ۱۴ و قیمت ۲۶۷۰ تومان برای تیرآهن ۱۶ و۲۷۳۵ تومان برای تیراهن ۱۸ در این روز معامله گردید این در حالی که سایر تیراهن های کارخانه ها با افزایش ۳ تا ۴ هزارتومانی در هر شاخه در انبار اصفهان قیمت گذاری شدند.

قیمت تیرآهن در بازار جهانی

یکی از شرکت کنندگان در بازار اعلام کرد: “به دلیل افزایش قیمت تیرآهن ، ما در حال حاضر مشغول مذاکره با یک صادر کننده چینی هستیم که تیرآهن را در حدود ۴۵۰ دلار در هر تن سی اف آر عرضه می کند.” پیشنهادات قیمت تیرآهن چین حدود ۶۰۰ دلار در هر تن سی اف آر برآورد شده است. قیمت خرید تیرآهن ۱۸ با نرخی حدود  ۵۹۰  دلار در هر تن سی اف آر ارائه گردید ، اگرچه هنوز هیچ معامله ای با این قیمت ها انجام نشده است.

قیمت رسمی تیرآهن از سوی شرکت MMK روسیه در طول این ماه به میزان ۱۰ تا ۱۵ یورو در هر تن افزایش داشته و به مبلغ ۴۴۵ تا ۴۵۰ یورو در هر تن فوب آستراخان برای محموله عرضه گردید. در حال حاضر،عرضه کنندگان قیمت تیرآهن را حدود  ۵۲۰ یورو در هر تن فوب آستراخان ( ۵۹۰ دلار در هر تن سی اف آر) تعیین می کنند.

قیمت خرید تیرآهن قزاقستان نیز در بازار ایران قابل قبول می باشد. شرکت آرکلور میتال در حال حاضر تیرآهن را با قیمت  ۴۴۵ تا ۴۶۰ دلار در هر تن فوب ( ۴۵۳ تا ۴۶۸ دلار در هر تن سی اف آر) ارائه می دهد. یکی از منابع بازار گفت: ” این شرکت حجم قابل توجهی از تیرآهن برای فروش در بندر دارند.” با این حال، تا کنون انعقاد هیچ قراردادی گزارش نشده است. فعالیت در بازار بورس ایران طی یک ماه افزایش یافته و منعکس کننده بهبود خاصی در تقاضای داخلی است.

خرید تیرآهن اصفهان

کاهش شدید قیمت تیرآهن شرکت بائو استیل

گروه بائو استیل، که فولاد ساز بزرگ کشور چین می باشد، کاهش قیمت های داخلی خود را برای فروش محصولات تیرآهن اعلام کرد. این شرکت در مقایسه با قیمت های قیمت تیرآهن خود را به میزان ۲۰ دلار در هر تن کاهش داد، در حالی که قیمت تیرآهن به میزان ۵۱ دلار در هر تن (۳۵۱ یوان در هر تن) کاهش داشته است. به گفته متال اکسپرت، قیمت تیرآهن در طول دوره بازبینی به میزان ۳۴ دلار در هر تن (  ۲۳۴ یوان در هر تن) کاهش داشته است.

اعلام قیمت های جدید تیرآهن شرکت  MMKروسیه برای ترکیه

 شرکت MMK که تولید کننده بزرگ تیرآهن در روسیه است ،اخیراً پیشنهادات جدید قیمت تیرآهن خود را برای مشتریان ترکیه اعلام کرده است. قیمت های این عرضه کننده نشان می دهد که کاهش مشخص قیمت تیرآهن در مقایسه با آخرین میزان فروش، تا حدی به رکود در برچسب های قیمت تیرآهن چین مربوط می شود.

قیمت محموله کوچک تیرآهن از MMK در حال حاضر در بازار ترکیه با نرخ ۴۸۰ دلار در هر تن سی اف آر و محموله های بزرگ تیرآهن با قیمت ۴۹۰ دلار در هر تن سی اف آر،به بازار عرضه شده است؛ که هر دو محموله تولید این شرکت هستند. آخرین معاملات انجام شدند و قیمت تیرآهن ۴۹۰ تا ۴۹۵ دلار در هر تن سی اف آر تعیین شد. در حال حاضر فروش جدیدی گزارش نشده است. به نظر متال اکسپرت، پیشنهاد قیمت تیرآهن از سوی خریداران اغلب ۱۰ دلار در هر تن کمتر از پیشنهادات رسمی فروشندگان است.

در بخش تیرآهن ،شرکت MMK این محصول را به قیمت ۵۶۰ دلار در هر تن سی اف آر ارائه داده است،که ۱۰ دلار در هر تن کمتر از قیمت دوره بازبینی می باشد.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری