0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

تقاضا برای تیرآهن ایران در نهایت بهبود یافت

فعالیت خرید در بازار تیرآهن ایران بهبود چشمگیری داشته است، و این تقاضا بر قیمت تیرآهن تاثیر داشته است. این بهبود عمدتاً به دلیل ضرورت خرید خریداران برای پر کردن انبارهایشان می باشد. تقاضا بیشتر برای تیرآهن داخلی دیده می شود، در حالی که علاقه هایی به خرید تیرآهن وارداتی نیز در بازار نشان داده شده است.

در طول چند هفته گذشته مشتریان ایرانی پس از یک مدت طولانی کاهش تقاضا در بازار، ترجیح دادند که  قیمت تیرآهن تولید شده داخلی  را افزایش دهند. یک معامله گر به متال اکسپرت گفت: “از آنجایی که یک دوره تعطیلات طولانی در ایران وجود داشت، هیچ فعالیتی در بازار دیده نمی شد، در حالیکه در هم اکنون همه علاقه مند به خرید می باشند.”

در بخش واردات برخی از مذاکرات برای مبادلات تیرآهن چینی ،در میان برخی از بحران های شدید قیمت گذاری گزارش شده است. در نتیجه، با اشاره به تقاضاهایی در بخش تیرآهن ایران، شرکت کنندگان در بازار درباره پیشنهاد قیمت تیرآهن حدود 450 دلار در هر تن سی اف آر ،مذاکره می کنند.

افزایش قیمت تیرآهن اصفهان در طول روزهای اخیر

با توجه به بررسی های انجام شده در بازار آهن آلات ایران و با وجود عدم خرید گسترده در بازار آهن آلات با توجه به ساخت و ساز کم قیمت تیرآهن اصفهان با جهشی افزایشی شد. قیمت تیرآهن ذوب آهن اصفهان با عرضه در روز یکشنبه 25 آذر ماه با قیمت 2775 تومان در هرکیلو برای تیرآهن 14 و قیمت 2670 تومان برای تیرآهن 16 و2735 تومان برای تیراهن 18 در این روز معامله گردید این در حالی که سایر تیراهن های کارخانه ها با افزایش 3 تا 4 هزارتومانی در هر شاخه در انبار اصفهان قیمت گذاری شدند.

قیمت تیرآهن در بازار جهانی

یکی از شرکت کنندگان در بازار اعلام کرد: “به دلیل افزایش قیمت تیرآهن ، ما در حال حاضر مشغول مذاکره با یک صادر کننده چینی هستیم که تیرآهن را در حدود 450 دلار در هر تن سی اف آر عرضه می کند.” پیشنهادات قیمت تیرآهن چین حدود 600 دلار در هر تن سی اف آر برآورد شده است. قیمت خرید تیرآهن 18 با نرخی حدود  590  دلار در هر تن سی اف آر ارائه گردید ، اگرچه هنوز هیچ معامله ای با این قیمت ها انجام نشده است.

قیمت رسمی تیرآهن از سوی شرکت MMK روسیه در طول این ماه به میزان 10 تا 15 یورو در هر تن افزایش داشته و به مبلغ 445 تا 450 یورو در هر تن فوب آستراخان برای محموله عرضه گردید. در حال حاضر،عرضه کنندگان قیمت تیرآهن را حدود  520 یورو در هر تن فوب آستراخان ( 590 دلار در هر تن سی اف آر) تعیین می کنند.

قیمت خرید تیرآهن قزاقستان نیز در بازار ایران قابل قبول می باشد. شرکت آرکلور میتال در حال حاضر تیرآهن را با قیمت  445 تا 460 دلار در هر تن فوب ( 453 تا 468 دلار در هر تن سی اف آر) ارائه می دهد. یکی از منابع بازار گفت: ” این شرکت حجم قابل توجهی از تیرآهن برای فروش در بندر دارند.” با این حال، تا کنون انعقاد هیچ قراردادی گزارش نشده است. فعالیت در بازار بورس ایران طی یک ماه افزایش یافته و منعکس کننده بهبود خاصی در تقاضای داخلی است.

خرید تیرآهن اصفهان

کاهش شدید قیمت تیرآهن شرکت بائو استیل

گروه بائو استیل، که فولاد ساز بزرگ کشور چین می باشد، کاهش قیمت های داخلی خود را برای فروش محصولات تیرآهن اعلام کرد. این شرکت در مقایسه با قیمت های قیمت تیرآهن خود را به میزان 20 دلار در هر تن کاهش داد، در حالی که قیمت تیرآهن به میزان 51 دلار در هر تن (351 یوان در هر تن) کاهش داشته است. به گفته متال اکسپرت، قیمت تیرآهن در طول دوره بازبینی به میزان 34 دلار در هر تن (  234 یوان در هر تن) کاهش داشته است.

اعلام قیمت های جدید تیرآهن شرکت  MMKروسیه برای ترکیه

 شرکت MMK که تولید کننده بزرگ تیرآهن در روسیه است ،اخیراً پیشنهادات جدید قیمت تیرآهن خود را برای مشتریان ترکیه اعلام کرده است. قیمت های این عرضه کننده نشان می دهد که کاهش مشخص قیمت تیرآهن در مقایسه با آخرین میزان فروش، تا حدی به رکود در برچسب های قیمت تیرآهن چین مربوط می شود.

قیمت محموله کوچک تیرآهن از MMK در حال حاضر در بازار ترکیه با نرخ 480 دلار در هر تن سی اف آر و محموله های بزرگ تیرآهن با قیمت 490 دلار در هر تن سی اف آر،به بازار عرضه شده است؛ که هر دو محموله تولید این شرکت هستند. آخرین معاملات انجام شدند و قیمت تیرآهن 490 تا 495 دلار در هر تن سی اف آر تعیین شد. در حال حاضر فروش جدیدی گزارش نشده است. به نظر متال اکسپرت، پیشنهاد قیمت تیرآهن از سوی خریداران اغلب 10 دلار در هر تن کمتر از پیشنهادات رسمی فروشندگان است.

در بخش تیرآهن ،شرکت MMK این محصول را به قیمت 560 دلار در هر تن سی اف آر ارائه داده است،که 10 دلار در هر تن کمتر از قیمت دوره بازبینی می باشد.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0