0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

ثبات قیمت میلگرد لهستان پس از افزایش قیمت طی هفته گذشته

به گزارش پایگاه خبری مرکزآهن طبق اخبار منتشر شده از آژانس گزارش قیمت متال بولتن در تاریخ 21 ماه ژوئیه، قیمت میلگرد تولید داخلی لهستان طی هفته گذشته ثابت باقی مانده است. این در حالی است که طی هفته قبل از آن قیمت میلگرد تولید داخلی این کشور افزایش یافته بود. اخبار رسیده حاکی از آن است که تولیدکنندگان فولاد لهستان پیشنهادات قیمت میلگرد خود را طی هفته گذشته 8-5 دلار به ازای هر تن افزایش داده بودند. علت این امر افزایش قیمت قراضه آهنی طی هفته گذشته می باشد. ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن در تاریخ 21 ماه ژوئیه از قیمت میلگرد تولید داخلی لهستان به میزان 532-513 دلار به ازای هر تن طی هفته گذشته ثابت باقی مانده است. به گفته منابع خبری کارخانجات تولیدکننده میلگرد داخلی لهستان طی هفته گذشته معاملات میلگرد خود را به قیمت 535-519 دلار به ازای هر تن منعقد کرده اند. هزینه حمل و نقل میلگرد این معاملات به میزان 8-3 دلار به ازای هر تن گزارش شده است. به گفته یکی از تاجران میلگرد هم زمان با افزایش قیمت قراضه طی هفته گذشته قیمت تولیدکنندگان فولاد نیز قیمت میلگرد پیشنهادی خود را افزایش دادند. به گفته منابع خبری اکثر معاملات به قیمت های جدید طی هفته گذشته انجام شده است.

افزایش قیمت محصولات فولاد بلند چین در اواخر ماه ژوئیه

طبق اخبار منتشر شده از آژانس گزارش قیمت متال بولتن در تاریخ 21 ماه ژوئیه، اصلی ترین کارخانه تولید فولاد شرق چین، شاگانگ، قیمت محصولات فولاد بلند تولیدی خود را برای معاملات منعقد شده تا اواخر ماه ژوئیه افزایش داده است. اخبار رسیده حاکی از آن است که این کارخانه در نظر دارد میلگرد تولید داخلی خود را طی زمان 31-21 ماه ژوئیه به مبلغ 585 دلار به ازای هر تن (شامل مالیات بر ارزش افزوده) برساند که این قیمت نسبت به قیمت پیشنهادی اواسط ماه ژوئیه به میزان 33 دلار به ازای هر تن افزایش یافته است.

هم چنین این کارخانه قصد دارد قیمت سیم مفتولی را به میزان 568 دلار به ازای هر تن (شامل مالیات بر ارزش افزوده) رسانده که این قیمت نیز نسبت به آخرین قیمت پیشنهادی سیم مفتولی از سوی این کارخانه به میزان 37 دلار به ازای هر تن افزایش یافته است. به گفته شرکت کنندگان بازار علت افزایش قیمت محصولات فولاد بلند این کارخانه افزایش ناگهانی قیمت های لحظه ای این محصولات در بازار داخلی می باشد. به عنوان مثال، قیمت میلگرد پیشنهادی شرق چین طی هفته گذشته تا روز پنج شنبه به میزان 554-545 دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت پیشنهادی تا تاریخ 10 ماه ژوئیه به میزان 21-18 دلار به ازای هر تن افزایش یافته است. به گفته منابع خبری متال بولتن قیمت میلگرد تا تاریخ 10 ماه ژوئیه به میزان 533-527 دلار به ازای هر تن بوده است.

ثبات قیمت میلگرد در بازار داخلی آمریکا

طبق اخبار رسیده از آژانس گزارش قیمت متال بولتن، قیمت میلگرد در بازار داخلی آمریکا نسبت به قیمت اعلام شده طی دو هفته گذشته ثابت باقی مانده است. این در حالی است که شرکت کنندگان در بازار میلگرد داخلی محتاطانه عمل کرده و هم چنین خبرگزاری ها نیز قیمت های متوسط را گزارش می دهند. ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت میلگرد تولید داخلی آمریکا به میزان 540-520 دلار به ازای هر تن ثابت باقی مانده است. به گفته منابع خبری رقابت قیمت بازار های داخلی و وارداتی طی هفته گذشته بسیار کم بوده است. به گفته یکی از تاجران میلگرد در حال حاضر قیمت ها ثابت و بازار داخلی آرام می باشد. با این حال به گفته منابع خبری احتمال بهبود قیمت ها با توجه به بخش 232 قانون آمریکا وجود دارد. بخش 232 قانونی است که به رئیس جمهور آمریکا اجازه می دهد تا عوارض واردات را بر هر محصولی که تهدیدی برای امنیت ملی ایجاد می کند، اعمال کند. به گفته تولیدکنندگان فولاد منطقه اعمال این قانون سبب حفظ امنیت ملی و بهبود قیمت محصولات داخلی خواهد گشت.

با اعمال این قانون و کاهش محصولات وارداتی میزان تقاضا بازار داخلی افزایش یافته و قیمت میلگرد و سایر محصولات فولاد بلند تولید داخلی افزایش خواهد یافت. اما در حال حاضر میزان تقاضا آن قدر بالا نمی باشد که بتوان قیمت ها را افزایش داد که همین امر سبب ثبات قیمت میلگرد تولید داخلی گشته است. با این حال برخی از تولیدکنندگان گزارش کرده اند که طی هفته گذشته قیمت میلگرد تولیدی خود را به میزان 27-26 دلار به ازای هر تن افزایش داده اند. در حال حاضر هیچ تعادلی مابین قیمت میلگرد و قراضه در بازارهای داخلی آمریکا دیده نمی شود. در واقع تولیدکنندگان بدون در نظر گرفتن قیمت قراضه برای میلگرد و محصولات فولاد بلند قیمت پیشنهاد می دهند.

دسترسی به این محصولات بسیار مشکل شده است و واضح نیست که به چه علت تولیدکنندگان داخلی قیمت های خود را افزایش نمی دهند. به گفته یکی از توزیع کنندگان میلگرد آن ها انتظار دارند که میزان ظرفیت بازار داخلی به زودی کاهش یابد که همین امر سبب افزایش قیمت میلگرد تولید داخلی آمریکا خواهد شد. به گفته منابع خبری میزان تقاضا به زودی افزایش خواهد یافت اما براساس آمار منتشر شده میزان تقاضا میلگرد سالانه رو به کاهش می باشد. هم چنین تولیدکنندگان میلگرد ترکیه به تازگی پیشنهاد جدیدی را به بازار داخلی آمریکا ارائه نکرده اند. اما در حال حاضر محموله های میلگرد از کشورهای برزیل، اسپانیا، پرتغال و ایتالیا به آمریکا صادر شده است.

اما واردکنندگان این محصولات اطلاعات کمی راجع به قیمت های جدید میلگرد در منطقه و یا محموله های رزرو شده در آینده خواهند داشت. با این حال بسیاری از صادرکنندگان هم چنان اقدام به انعقاد قرارداد جدید و یا صادرات محصولات فولاد بلند از قبیل میلگرد به آمریکا نکرده اند زیرا هنوز خطر تصویب بخش 232 قانون تجارت آمریکا برای آن ها وجود دارد. براساس اطلاعات منتشر شده از وزارت بازرگانی آمریکا میزان واردات محصولات فولادی و میلگرد به کشور آمریکا به میزان زیادی کاهش یافته است به طوری که تا تاریخ 18 ماه ژوئیه تنها به میزان 29189 تن میلگرد به این کشور وارد شده است.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0