0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

بازار ورق فولادی در هفته ای که گذشت

قیمت ورق st37 نیز ثابت بوده است و عرضه این محصول اندکی با مشکل مواجه گردیده است. در مورد کارخانه اکسین خبرهایی مبنی بر منظم شدن این کارخانه به گوش رسیده است که سبب رونق یافتن این کارخانه طی روزهای اخیر گشته است. به طور کلی قیمت محصولات فولادی طی هفته گذشته همراه با کاهش بوده و روند نزولی داشته است. با توجه به رکود موجود در بازار آهن آلات می توان گفت چنانچه قیمت ارز در بازار افزایش نیافته بود این رکود وضعیت بدتری را در پیش می گرفته است.

در نخستین روز هفته گذشته قیمت ورق سیاه انزلی به میزان ۲۷۶۵۰ ریال گزارش شده است که در اواسط هفته گذشته قیمت این محصول به میزان ۲۷۷۰۰ ریال افزایش یافته است. این در حالی است که در روزهای پایانی هفته گذشته مجددا قیمت ورق سیاه کاهش یافته و به قیمت ابتدایی رسیده است. با ارزیابی بازار می توان گفت که عوامل زیادی بر قیمت ورق سیاه در بازار داخلی تاثیرگذار بوده است.

یکی از عوامل تاثیرگذار بر قیمت این محصول کاهش میزان تقاضا می باشد که سبب افت قیمت ورق سیاه طی هفته گذشته شده است. هم چنین قیمت ورق سیاه گیلان نیز نسبت به محصول سایر کارخانجات حدودا به میزان ۲۰۰ تومان تفاوت دارد. ورق سیاه به ضخامت ۳-۵/۲ میلی متر با کاهش عرضه مواجه گردیده است و قیمت این محصول برای اندازه های ۱۵-۳ میلی متر نیز تقریبا ثابت بوده است و به میزان ۲۵۵۰۰ ریال به ازای هر کیلو گزارش شده است.

این در حالی است که در روزهای میانی هفته گذشته شایعاتی مبنی بر این که قیمت ورق سیاه فولاد مبارکه به میزان ۱۰۰۰ ریال به ازای هر کیلو افزایش یافته است و این امر سبب شد که طی هفته گذشته قیمت این محصول اندکی ثابت باقی بماند. هم چنین قیمت ورق سیاه اکسین برای ضخامت های ۴۰-۱۰ میلی متر نیز ثابت بوده است و به میزان ۲۴۷۸۰ ریال گزارش شده است.

قیمت ورق سیاه کارخانجات مختلف

همچنین به گفته منابع خبری قیمت ورق سیاه کاویان نیز روند ثابتی را طی هفته گذشته در پیش گرفته است که علت این امر کاهش میزان تقاضا برای خرید ورق سیاه بیان شده است.

ورق سیاه اصفهان

در بازار ورق سرد نیز قیمت ها همراه با روند نزولی بوده است. قیمت ورق سرد فولاد مبارکه طی هفته گذشته با نزول همراه بوده است که این امر به رکود در بازار ورق دامن زده است. این رکود خصوصا برای ورق سرد در ضخامت های ۵/۱-۸/۰ میلی متر به شدت مشاهده گردید. با این حال به نظر می رسد که کارخانه فولاد مبارکه تاثیر چندانی بر این رکود نداشته است.

به طور کلی مشاهده می شود که فعالیت مصرف کنندگان اصلی برای خرید ورق سرد کاهش یافته است و طی روزهای آتی میزان این تقاضا کاهش بیشتری نیز خواهد یافت. هم چنین مشاهده شد که قیمت ورق گالوانیزه نیز طی روزهای گذشته ثابت باقی مانده است. بازار ورق گالوانیزه در حال حاضر در حال هماهنگی میزان عرضه و تقاضای خود می باشد و این امر سبب ثابت ماندن قیمت این محصول طی روزهای اخیر شده است.

نوسانات قیمت ورق سیاه بازار خارجی

قیمت ورق سیاه صادراتی در بازار چین به میزان ۵۷۰ دلار به ازای هر تن فوب گزارش شده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی حدودا به میزان ۵ دلار به ازای هر تن کاهش یافته است. هم چنین قیمت این محصول در بازار داخلی کشور چین نیز کاهش یافته و کاهش قیمت ورق سیاه در بازار داخلی چین به میزان ۱۸ دلار به ازای هر تن گزارش شده است.

هم چنین اکثر کارخانجات واقع در کشور چین که قیمت این محصول را طی روزهای گذشته افزایش داده بودند در حال حاضر قیمت های پیشنهادی خود را کاهش داده و یا ثابت نگه داشته اند. در کشور روسیه نیز قیمت ورق سیاه در بازار صادراتی به میزان ۵۹۰-۵۸۰ دلار به ازای هر تن گزارش شده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان ۲۰ دلار به ازای هر تن افزایش یافته است. قیمت این محصول در بازار داخلی ترکیه نیز به میزان ۶۴۰-۶۳۰ دلار به ازای هر تن گزارش شده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان ۲۰ دلار به ازای هر تن افزایش یافته است.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری