0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

قیمت ميلگرد صادراتي چين بدليل عرضه محدود در بازار داخلي مجدداً افزايش يافت، اگرچه افزايش قيمت هاي داخلي روند آرامتري را طي نمود.

پيشنهادها براي قیمت ميلگرد چين در بازارهاي صادراتي به ۶۲۰ تا ۶۴۰ دلار به ازای هر تن فوب رسید که رشد ۱۰ تا ۲۰ دلاری را طی هفته جاری نشان می دهد. این در حالي است که قيمت هاي داخلي از چهارشنبه گذشته تاكنون  تنها ۵ دلار برابر با ۳۵ يوان رشد داشته اند. اما بازار داخلی این کشور در طول هفته گذشته شاهد ۴۸ دلار معادل ۳۱۵ یوان افزایش بوده است. از طرفي رشد پيشنهادهاي صادراتي حكايت از اين دارد كه فولادسازان چيني تمايل چنداني به صادرات ندارند و گفته مي شود در شرايطي كه خريداران داخلي سخت به دنبال خريد محموله هاي ميلگرد هستند صحبت از صادرات بي معني است.

كاهش عرضه ميلگرد در چين و ادامه روند كاهش توليد، تقاضا براي ميلگرد را شديداً افزايش داده است. بسياري از تحليلگران عقيده دارند اگرچه قیمت ميلگرد در آينده بدليل افت مصرف در فصل زمستان كاهش مي يابد اما همچنان در سطوح بالا باقي خواهد ماند. گفته مي شود موجودي ميلگرد در چين از اواسط اكتبر در حال كاهش است.

صادركنندگان چيني بطور موقت بازارهاي صادراتي را ترك نموده اند و عرضه كنندگان ديگر كشورها جاي آنها را گرفته اند و به مراتب قيمت هاي پائين تری را نیز پیشنهاد می دهند. تايواني ها ميلگرد را با قيمت ۵۸۵ دلار به ازای هر تن سي اف آر پيشنهاد مي دهند و يك تاجر هنگ كنگي قيمت ۶۰۵ دلار به ازای هر تن سي اف آر را مطرح كرده است. هندي ها نيز ۵۵۵ دلار به ازای هر تن را به سنگاپور پيشنهاد مي دهند كه همه اينها قيمت هاي چين را از چشم خريداران در جنوب شرق آسيا انداخته است.

تا روز سه شنبه مورخ ۱۲ دسامبر قیمت میلگرد در بازار داخلی چین نوسانات زیادی داشته است. با این که قیمت این محصول در شرق چین روند نزولی داشته است قیمت میلگرد در نواحی شمال چین افزایش یافته است. این در حالی است که بازار صادراتی این کشور روند دیگری را در پیش گرفته است. قیمت میلگرد در شرق چین به میزان ۴۸۸۰-۴۸۰۰ یوان (۷۳۷-۷۲۵ دلار) به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان ۲۰ یوان به ازای هر تن کاهش یافته است.

هم چنین در شمال چین نیز قیمت میلگرد به میزان ۴۵۴۰-۴۵۰۰ یوان به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان ۳۰-۲۰ یوان به ازای هر تن افزایش یافته است. قیمت میلگرد در شرق چین پس از تعطیلات آخر هفته افت کرده است در حالی که قیمت این محصول در شمال کشور چین به دنبال نوسانات بیلت در این منطقه روند صعودی را در پیش گرفته است. این در حالی است که فعالیت خرید در هر دو منطقه شمال و شرق چین کم بوده است هرچند این امر سبب شده است که برخی از فعالان بازار انتظار روند نزولی را برای قیمت میلگرد در هر دو منطقه داشته باشند.

قیمت میلگرد کویر کاشان

شاخص های قیمت گذاری میلگرد صادراتی چین

ارزیابی ها از شاخص قیمت میلگرد در بازار صادراتی کشور چین به میزان ۵۴۲ دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان ۵ دلار به ازای هر تن کاهش یافته است. اکثر کارخانجات فولادسازی این کشور قیمت های پیشنهادی خود را کاهش داده اند و میزان تولید خود را در بازار داخلی تغییر داده اند. تعداد پیشنهادات بسیار کمی برای قیمت میلگرد در این کشور وجود داشته و اکثر پیشنهادات به میزان ۶۵۵-۶۲۰ دلار به ازای هر تن بوده در حالی که قیمت های پیشنهادی خریداران در مناقصات به میزان ۵۴۰-۵۳۰ دلار به ازای هر تن گزارش شده است. بنابراین فاصله زیادی مابین قیمت این محصول در بازار و پیشنهادات خریداران وجود داشته که همین امر سبب افت میزان تقاضا در بازار صادراتی این کشور شده است.

فعالان بازار انتظار دارند که خریداران میلگرد را به قیمت ۵۵۰-۵۴۰ دلار به ازای هر تن رزرو کنند ولی کارخانجات واقع در این کشور تمایلی به فروش میلگرد با این قیمت ندارند. فاصله زیاد مابین پیشنهادات کارخانجات و پیشنهادات موجود در مناقصات سبب شده است که معاملات زیادی در بازار این کشور منعقد نشود. پیش بینی می شود که قیمت میلگرد در شرق  و شمال چین بیش از این کاهش نیابد و به همین میزان ثابت بماند و یا حتی طی روزهای آینده افزایش یابد. قیمت بیلت معامله شده در این  کشور نیز به میزان ۴۰۱۰ یوان به ازای هر تن (شامل مالیات بر ارزش افزوده) بوده که نسبت به قیمت بیلت اعلام شده قبلی به میزان ۳۰ یوان به ازای هر تن افزایش یافته است. این در حالی است که به گفته منابع خبری بیشترین میزان معاملات برای میلگرد در این کشور به قیمت ۳۸۸۴ یوان به ازای هر تن تا روز سه شنبه صورت گرفته است ه نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان ۲۸ یوان به ازای هر تن کاهش یافته است.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری