0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

تقویت بازار داخلی و ضعف بازار صادراتی ورق گالوانیزه ترکیه

طی هفته جاری قیمت ورق گالوانیزه کشور ترکیه روند صعودی در پیش گرفته است و به گفته منابع خبری انتظار می رود که قیمت این محصول طی روزهای آتی افزایش بیشتری یابد. در شمال کشور ترکیه، قیمت ورق گالوانیزه به ضخامت ۵/۰ میلی متر به میزان ۷۸۰ دلار به ازای هر تن پیشنهاد داده شده است در حالی که برخی تولیدکنندگان قیمت ورق گالوانیزه تولیدی خود را به میزان ۸۲۰-۸۰۰ اعلام کرده اند.

تولیدکنندگان این محصول در جنوب کشور ترکیه قیمت این محصول را به میزان ۸۲۰-۸۰۰  دلار به ازای هر تن پیشنهاد داده اند و معاملات شنیده شده نیز به میزان ۸۲۰-۷۸۰ دلار به ازای هر تن بوده است. برخی از تاجران عنوان کرده اند که طی هفته جاری فروش خوب بوده است ولی در حال حاضر از روز چهارشنبه ۱۳ دسامبر خرید بسته شده است و قیمت ورق گالوانیزه افزایش یافته است.

نوسانات قیمت ورق رنگی

ارزیابی هفتگی متال بولتن از قیمت ورق گالوانیزه در بازار داخلی کشور ترکیه در روز جمعه به میزان ۸۰۰-۷۸۰ دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت ۷۵۰-۷۴۰ دلار به ازای هر تن افزایش یافته است. در شمال کشور ترکیه، قیمت ورق رنگی با ضخامت ۵/۰ میلی متر از سوی تولیدکنندگان به قیمت ۸۶۰-۸۵۵ دلار به ازای هر تن اعلام شده است در حالی که یک تولیدکننده دیگر قیمت این محصول را به میزان ۹۲۰ دلار به ازای هر تن پیشنهاد داده است.

تولیدکنندگان در جنوب ترکیه قیمت این محصول را به میزان ۹۱۰-۸۹۰ دلار به ازای هر تن اعلام کرده اند و معاملات شنیده شده به قیمت ۹۲۰-۸۵۵ دلار به ازای هر تن بوده است. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق رنگی در بازار داخلی کشور ترکیه به میزان ۹۲۰-۸۵۵ دلار به ازای هر تن تا روز جمعه بوده است که نسبت به قیمت ۸۴۰-۸۲۰  دلار به ازای هر تن افزایش یافته است.

ورق سیاه اصفهان

بازار صادراتی ورق گالوانیزه

تولیدکنندگان در ترکیه قیمت ورق گالوانیزه صادراتی به ضخامت ۵/۰ میلی متر را به میزان ۸۰۰-۷۷۵ دلار به ازای هر تن اعلام کرده اند. سال جدید نزدیک می باشد بنابراین بازارهای صادراتی در حال حاضر آرام می باشند. ولی پیش بینی می شود که قیمت ورق گالوانیزه پس از شروع سال جدید مجددا افزایش یابد. ارزیابی هفتگی متال بولتن از قیمت ورق گالوانیزه صادراتی ترکیه به میزان ۷۸۰-۷۷۵ دلار به ازای هر تن تا روز جمعه بوده که نسبت به قیمت ۷۵۰-۷۴۰ دلار به ازای هر تن قبلی افزایش یافته است. قیمت صادراتی این محصول تا تاریخ ۸ دسامبر افزایش یافته است زیرا ورق گالوانیزه صادراتی این کشور در سال جاری در نتیجه ی اقدامات ضد دامپینگ کمیسیون اروپا افزایش یافته است.

افزایش قیمت ورق گالوانیزه و ورق سرد صادراتی چین به دنبال تقویت بازار داخلی

قیمت ورق سرد و ورق گالوانیزه صادراتی کشور چین طی هفته گذشته افزایش بیشتری یافته است. به گفته منابع خبری علت این امر رونق بازار داخلی می باشد. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سرد به میزان ۶۲۰-۶۱۵ دلار به ازای هر تن فوب تا هفته منتهی به ۱۹ دسامبر بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان ۷ دلار به ازای هر تن افزایش یافته است. بازار ورق فولادی طی هفته گذشته راکد باقی مانده است و بسیاری از تاجران صادراتی بیان کرده اند که تاکنون هیچ پیشنهادی در مناقصات به گوش آن ها نرسیده است.

هم چنین آن ها بیان کرده اند که قیمت ۶۱۵ دلار به ازای هر تن برای فروشندگان در کشور چین قابل قبول می باشد. یکی از کارخانجات کشور چین قیمت های صادراتی خود را به میزان ۵ دلار به ازای هر تن افزایش داده و به قیمت ۶۲۵ دلار به ازای هر تن رسانده است. در حال حاضر هیچ نشانه ای مبنی بر بازگشت بازار چین وجود ندارد و هیچ برنامه ای برای افزایش موجودی خود ندارند و فروش محصولات در حال حاضر بسیار مشکل می باشد. قیمت ورق سرد در شانگهای به میزان ۴۹۴۰-۴۸۹۰ یوان (۷۴۷-۷۴۰ دلار) به ازای هر تن تا روز سه شنبه بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت باقی مانده است.

نوسانات قیمت ورق گالوانیزه

بازار صادراتی در بخش ورق گالوانیزه رونق بیشتری دارد. ارزیابی ها از قیمت صادراتی این محصول به میزان ۶۸۵-۶۷۵ دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان ۱۰ دلار به ازای هر تن افزایش یافته است. قیمت های معاملاتی برای این محصول به قیمت ۶۸۵-۶۸۰ دلار به ازای هر تن افزایش یافته زیرا واردکنندگان ورق گالوانیزه چین در کشورهای جنوب شرقی آسیا و جنوب آمریکا با این قیمت ها موافقت کرده اند.

برخی از منابع خبری بیان کرده اند که این قیمت ها هم چنان برای اکثر خریداران بالا بوده زیرا پیشنهادات قیمتی در مناقصات به میزان ۶۷۰ دلار به ازای هر تن بوده است. کارخانه تولید ورق بنکسی قیمت های پیشنهادی خود را به میزان ۵ دلار به ازای هر تن افزایش داده و به قیمت ۶۸۵ دلار به ازای هر تن رسانده است. در حالی که برخی کارخانجات این قیمت را به میزان ۶۹۵ دلار به ازای هر تن اعلام کرده و نسبت به قیمت قبلی به میزان ۱۰ دلار به ازای هر تن افزایش داده اند.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری