0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

بازارهای داخلی قوی تر و افزایش قیمت ورق گالوانیزه صادراتی چین

قیمت ورق گالوانیزه صادراتی چین در هفته جاری به منظور بهبود تقاضا و قیمت های داخلی، توسط اکثر کارخانه هایی که میزان فروش آنها در بازار داخلی هدایت می شود، افزایش داده شد. در حال حاضر قیمت ورق گالوانیزه 1 میلی متری به طور منظم از چین به نرخ 560 تا 570 دلار در هر تن فوب برای محموله ماه جاری عرضه شده است.

در حالیکه  قیمت ورق گالوانیزه  در این محموله 10 تا 20 دلار در هر تن بیش از هفته گذشته و دو هفته پیش بوده است. به طور خاص، شرکت بنکسی  چین قیمت ورق گالوانیزه خود را 10 دلار به ازای هر تن  افزایش داده و هم اکنون این ورق را در بازار به قیمت 570 دلار در هر تن فوب عرضه داشته است.

با این حال ،یکی از معامله گران چینی به متال اکسپرت گفت: ” در حال حاضر فولاد سازان، با توجه به بهبود شرایط خرید داخلی، به فروش ورق گالوانیزه  در خارج از کشور علاقه مند نیستند.” وی همچنین  افزود که معاملات در مقصد خارجی به ندرت انجام می شوند. منبع دیگری می گوید: “فعالیت های صادراتی در بسیاری از محصولات فولادی آرام است، زیرا بازار داخلی خوب است.”

افزایش فعالیت بازار 

افزایش فعالیت مشتریان داخلی ،بیشتر به ذخایر کم فروشندگان مجدد و وضعیت رضایت بخش در برخی از صنایع مصرفی ، به ویژه کالاهای سفید، وابسته است. پیشنهادات قیمت ورق گالوانیزه داخلی از سوی معامله گران، با خرید انعطاف پذیر و افزایش قیمت مواد اولیه مورد حمایت قرار می گیرد، تا جائیکه قیمت ورق گالوانیزه طی دو هفته گذشته در سطح بالایی قرار گرفته است و حتی اخیراً کمی به سمت بالاتر حرکت کرده است.

به نوبه خود، قیمت مواد اولیه ورق گرم  و ورق سرد، در طول این دوره به ترتیب 24 دلار در هر تن (179  یوان  در هر تن ) و 13 دلار در هر تن (105 یوان در هر تن ) افزایش داشته است. در عین حال پیش بینی می شود که  بازار داخلی چین به علت کم بودن فعالیت های ساخت و ساز در میان آب و هوای گرم این کشور، آرام باشد.

قیمت ورق گالوانیزه مرکز آهن

انتظار مصرف کنندگان ورق گالوانیزه ایتالیا برای کاهش قیمت

پیشنهاد قیمت ورق گالوانیزه ایتالیا به دلیل نگرش ” صبر و دیدن نتیجه ” از سوی خریداران، کاهش یافته است. انتظارات در آیندۀ نزدیک متفاوت می باشند، و برخی از قیمت های مشاهده شده در میان تقاضا، هنوز هم کم است، و دیگران هم  در مورد احیای تقاضاها  و انتظار قیمت بالاتر برای ورق گرم در کوتاه مدت، را گزارش کردند.

در پایان ماه گذشته، قیمت های ارائه شده برای ورق رول ایتالیا در یک دوره دو هفته ای به میزان 5 تا 10 یورو بر هر تن کاهش یافت و تعداد زیادی از معاملات ورق ، حدود 10 یورو به ازای هر تن کمتر از قیمت تعیین شده، ارائه شدند. حتی معاملاتی با اعطای حدود 20 یورو تخفیف انجام شدند.

این کاهش قیمت ورق گالوانیزه به علت تقاضای ضعیف می باشد، چون وجود ذخایر فعلی مشتریان را قادر می سازد تا خرید ها را به تعویق اندازند. یکی از منابع داخلی به متال اکسپرت اظهار داشت :”آنها حجم ذخایر را کاهش می دهند و انتظار می مانند که چه اتفاقی برای قیمت ورق گالوانیزه می افتد. مشتریان می بینند که ورق گالوانیزه کارخانه ها به طور کامل رزرو نشده اند، بنابراین آنها واقعا برای خرید باید درک کنند که چه چیزی در بازار اتفاق می افتد. “

بازار خرید ورق گالوانیزه

با این وجود، اطلاعاتی وجود دارد که مشتریان قبلا شروع به خرید ورق گالوانیزه برای پرکردن انبارهای خود کرده اند و معاملات مربوط به ورق گالوانیزه داخلی در حدود قیمت  440  یورو در هر تن کارهای سابق برای محموله ماه جولای و آگوست، گزارش شده است. قیمت ورق گرم وارداتی هند در مقایسه با آغاز ماه ژوئن به میزان 5 تا 15 دلار در هر تن کاهش پیدا کرد. قیمت ورق گالوانیزه ارائه شده از ترکیه در حدود455  یورو در هر CFR در دسترس می باشد، اما برخی از تولید کنندگان قیمت ورق گالوانیزه را معادل  450 دلار درهرتن CFR ، پایه ارائه می کنند.

برخی از شرکت کنندگان در بازار انتظار کاهش قیمت ورق گرم داخلی را به دلیل کمبود تقاضا در تابستان می دانند. یکی از منابع گفت: “تقاضا هنوز هم پایدار نیست، خریداران در حالت صبر به سر می برند. آنها در انتظار قیمت های پایین تر هستند تا ماه آینده به خرید برسند. با این حال، دیگران می گویند که قیمت ورق گرم در مدت زمانی نزدیک به خرید، 15 یورو در هر تن افزایش خواهد داشت.

بازار راکد ورق ایتالیا

قیمت ورق از سوی عرضه کنندگان ایتالیایی، انتظار می رود که راکد باقی بماند در حالیکه فعالیت تجاری نیز در بازار کم است. شرکت کنندگان  در بازار ،کاهش اندکی در قیمت ورق یا ثبات آن را برای ماه آینده انتظار دارند، تا جائیکه خریداران به صورت منفعل برای پایان دوره تعطیلات، انتظار می کشند. قیمت ورق داخلی با نرخ  520 تا 530 دلار در هر تن کارهای سابق ، برای تولید ماه جاری در دو هفته گذشته، ثابت باقی مانده است. با این حال تقاضا همچنان ضعیف است. یکی از منابع داخلی به متال اکسپرت اظهار داشت : “مشتریان منتظر دیدن قیمتها هستند ، که چقدر تغییر می کنند.”

پیشنهاد قیمت ورق وارداتی هند با نرخ 485 تا495  یورو در هر تن CFR ارائه گردید که در مدت دو دوره ضعیف، تا 15 یورو در هر تن کاهش داشته است. شرکت کنندگان در بازار انتظار تغییراتی در تقاضا ،برای آینده ندارند. یک منبع داخلی به متال اکسپرت گفت: “ما فکر نمی کنیم که تقاضا در هفته های آینده بهبود یابد”. وی افزود که “کسانی انتظار دارند که قیمت ها کمی کاهش یابد.” برخی معتقدند قیمت ها در پایین  حد قرار دارند.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0