0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

ثبات قیمت ورق سیاه بازار داخلی هند

به گفته تجار، در طی هفته گذشته، قیمت ورق سیاه بازار داخلی هند، تنی 678 دلار درب کارخانه ثابت بوده، و بازار در شرایط نامساعد به دلیل امکان تغییر قیمت توسط کارخانه ها به سر می برد. منابع بازار گفتند که در میان شرکت های بازرگانی در مورد اینکه شرکت های فولاد هند در دور دوم بازبینی قیمت در ماه جاری شرکت خواهند کرد، دیدگاه های متفاوتی وجود دارد.

چندین کارخانه بزرگ مانند JSW Limited گفته اند افزایش ناگهانی قیمت های سنگ آهن داخلی بدون تاخیر به مصرف کنندگان منتقل می شود. تعدادی از تجار گفته اند احتمال اینکه کارخانه ها قیمت ورق سیاه تولیدی خود را در هفته پیش رو تنی 5/15 دلار افزایش دهند وجود دارد اما این بازار هیچ ثباتی ندارد.

به گفته تاجر اهل بمبئی سفارشات جدیدی توسط تجار به آن صورت انجام نگرفته است و همگی با احتیاط ثبت سفارش می کنند. ایشان نیز خاطر نشان کرد من احساس می کنم که بازار پایدار باقی خواهد ماند و با توجه به این که بودجه ملی قبل از مجلس در روز 1 فوریه قرار می گیرد، انتظار می رود که جهت گیری های جدیدی از هزینه های دولتی و تاثیر آن بر تقاضای صنعتی کل نشان داده شود.

کاهش قیمت ورق سیاه در بازار داخلی چین

در طی این هفته، میانگین قیمت ورق سیاه بازار داخلی چین به روند نزولی خود ادامه داده است. در حالی که سطح فعالیت های تجاری و معاملات پایین می باشد. میانگین قیمت ورق سیاه در بازار داخلی چین حدودا به میزان 650 دلار به ازای هر تن بوده است. در این هفته قیمت آتی فلزات در چین کاهش داشته است و تاثیر منفی بر بازار داخلی ورق سیاه گذاشته است در حالی که این نامساعدی باعث پایین آمدن سطح فعالیت های تجاری شده است.

ورق سیاه اصفهان

با وجود کاهش قیمت ها، تجار هنوز اقدامی برای خرید انجام نداده اند. در همین حال، موجودی انبارهای ورق سیاه در حال افزایش می باشد. انتظار می رود بازار ورق سیاه داخلی چین در هفته پیش رو روند نزولی داشته باشد.

کاهش 65 درصدی واردات ورق رنگی ترکیه

به گزارش اداره آمار ترکیه، در ماه نوامبر سال گذشته، واردات ورق رنگی ترکیه کاهش 6/25 درصد ماهانه و 5/30 درصدی سالانه داشته و به 2319 تن رسید، در حالی که در آمد حاصل از این میزان واردات کاهش 22/22 درصدی ماهانه و 7/2 درصدی سالانه داشته و به 8/2 میلیون دلار رسید. در دوره ژانویه تا نوامبر سال گذشته واردات ورق رنگی ترکیه کاهش 1/65 درصدی سالانه داشته و به 29341 دلار رسید.

در حالی که در آمد حاصل از این میزان واردات 1/32 میلیون دلار بوده که کاهش 2/46 درصدی سالانه داشته است. در این دوره کشور ایتالیا بیشترین سهم واردات ورق رنگی ترکیه را به میزان 6281 تن داشته که نسبت به سال گذشته 6/44 درصد کاهش یافته است. بعد از ایتالیا کشور بلژیک و چین به ترتیب به میزان 6231 تن و 4690 تن بوده اند.

تلاش ایالات متحده برای افزایش قیمت ورق

اتحادیه فولاد ایالات متحده (USS) همه  تلاش خود را به کار گرفت تا قیمت ورق آمریکا را افزایش  دهد؛ منابع گزارش داده اند که سرانجام این تلاش موثر واقع شد و قیمت ورق ایالات متحده حداقل 40 دلار در هر تن (2 دلار برای هر صد وزن) افزایش یافت.

شركت پتسبرگ طی اطلاعیه ای روز چهارشنبه 3 ژانویه به مشتریان خود اعلام كرد كه این افزایش قیمت بلافاصله برای سفارش های جدید فولاد نورد اعمال خواهد شد. این شرکت همچنین گفت: ” همانطور که در وب سایت شرکت نیز منتشر شده، قیمت های اضافه شده همچنان مورد استفاده قرار خواهند گرفت و بر محصولات اعمال خواهد شد.”

افزایش قیمت فولاد ایالات متحده همزمان توسط  شرکت های نیوکور، NLMK USA  و  AK Steel Corp نیز اعلام گردید. در کارخانه های ساحل غربی ایالات متحده آخرین روند افزایش قیمت ورق آغاز شده اما افزایش قیمت این مناطق تنها 30 دلار در هر تن (1.50 دلار در هر cwt) گزارش شده است. برای کارخانه های ساحل غربی این امر غیرمعمولی است که قیمت ها را افزایش دهند و سایر کارخانه ها نیز به دنبال افزایش قیمت ها نبوده اند.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0